3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

• Česko 3+1 s Miroslavem Donutilem
Česko, (2004–2010)

Miroslav Donutil, Zuzana Norisová, Roman Vojtek, Andrea Růžičková, Simona Stašová, Luba Skořepová, Veronika Freimanová, Vlasta Žehrová, Jitka Smutná (viac)

Každý díl pořadu je sestaven ze tří televizních povídek a jedné historky. V obsahu jednotlivých dílů je zpracováno jedno hlavní téma. Autorem námětů je hlavní představitel, průvodce a herec Miroslav Donutil. (Česká televize)

Recenzie používateľa ostravak30 k tomuto seriálu (47)

Cizí kluk (2009) (S06E09)

Podobných povídek a filmů, které se ale většinou odehrávaly na Vánoce, vzniklo mnoho. Jeden z nejnovějších, který stejné téma použije je Přání Ježíškovi. Téma tak rozhodně není originální. Že člověka ale takové setkání změní a že mu zařídí i nový pohled na svět je jasné. Děti totiž všechno vidí až moc jednoduše a nekomplikovaně, což je někdy dobře, i když většinou ne. ()

Rybníček (2010) (S07E01)

Nutno trochu opravit úvodní text, jelikož M. Donutil nehrál vášnivého rybáře ani náhodou. O rybník nestojí, rybaření mu nic neříká a vůbec nechce nikam cestovat. Záhy ale pochopí, co tak láká postavu R. Hrušínského, aby zde proseděl hodiny. Ačkoli je pravda, že totéž se podle mě dá najít i kdekoli v lese nebo na horách, jen je k tomu potřeba vyvinout více aktivity a fyzické zátěže. ()

Štika (2010) (S07E02)

Stačí jedna ženská a jak to rozvrátí mužský kolektiv. Faktem je, že každý by měl dodržovat nějaká pravidla a tady je jasně poukázáno na to, jak jednoduchá stvoření muži jsou. Kdyby totéž dělal nějaký blondýn, rybáři by se zbláznili, že jde ale o dlouhonohou blondýnu... Kateřina Brožová v této roli ale opravdu působila spíše jako dekorace. ()

Ženich (2010) (S07E03)

Tak to měla dívka i ženich štěstí, že otec/zeť nebyl vášnivý kosmonaut nebo parašutista. Žádost o ruku otce nastávající je sice již celkem archaický zvyk, ale když už má něco podobného proběhnout, nevím, proč by měl muž holdovat stejným koníčkům jako otec. A pak se nevěsta nemůže divit, že svého milého tak dlouho tlačí do rybaření, až z toho opravdu zblbne. Nejpovedenější na celé povídce je ale ten závěr... ()

Dvojčata (2010) (S07E04)

Můj bratr sice není dvojče, ale znám jaké to je, být smolařem vedle toho úspěšného. Zde to bylo zahnáno trochu do extrému. Jestli ženská nevěděla, že má její milenec dvojče, tak chápu, že změnu chování neodhalila. Spíše jsem se trochu ztrácel v tom, co si vlastně zpočátku myslel manžel. Tušil hned, že ušlápnutý, a nově propuštěný zaměstnanec mu asi za ženou nepoleze? ()

Pechfógl (2010) (S07E05)

Tato povídka už byla hodně přehnaná. Sestřičce muselo být jasné, že jedním pacientem, byť třeba šťastně vyléčeným, ho nemůže z dlouhodobého hlediska zachránit. A že by se lidé tak snadno rozhodovali podle jednoho vyléčeného? Tak to buď tvůrci udělali z přítomných totální hlupáky nebo ta závěrečná ironie je hodně ironická... ()

Knoflík (2010) (S07E06)

Tato povídka, ale není moc o smůle. Už si nepamatuji jak bezdomovec, ale Jan Dolanský si za svůj osud může výhradně sám. Tedy on a jeho láska k automatům. A i celý příběh v povídce nemá zrovna se smůlou nic moc společného. Oba hlavní hrdinové si osud utváří sami svými leckdy nepochopitelnými kroky. ()