Na strome

• Česko Na stromě (viac)
všetky plagáty
TV spot

Bohatý podnikatel neochotně nabere dva stopaře. Když ale špatně odbočí, skončí všichni tři i s autem na stromě. (Netflix)

MickeyStuma

Bohužel nejslabší film Louise de Funèse z jeho nejslavnějšího období avšak ne jeho vinou. Jeho postava je opět živelná a cholerická, ale vše se utápí na velice slabém scénáři, který byl údajně během natáčení velice často měněn. Ono to natáčení vůbec doprovázely problémy, což se na snímku prostě muselo projevit. A tak se ve výsledku z příběhu především vytrácí zamýšlená kritika francouzské společnosti ve své době a vliv médií. Máme tu bohatého magnáta, zřejmě socialistického mladíka hledajícího dobrodružství a nevěrnou mladou ženu a tito tři uvíznou na stromě na skále po automobilové nehodě. Sociální rozdíly na jednom stísněném místě bez možnosti uniknout. A k tomu všemu se přidává vliv médií k dané skutečnosti a jejich prezentace stavu událostí, čestná manželka, církev a velká korporace připravená udělat cokoliv v zájmu co největších zisků. Zkrátka syrový realismus v té své nejabsurdnější podobě. Byť byla myšlenka správná a zásadová, nepodařilo se ji zrealizovat podle představ a tak vznikla filmová podivnost, která místy sice nepatrně dokáže vyvolat úsměv, ale spíše bohužel úsměv kyselý až zahořklý. Snad jedinou zajímavostí týkající se tohoto snímku je šestá účast Oliviera de Funèse a také poslední. Je to vinou neúspěchu snímku? Těžko říct. Každopádně s otcem natočil oněch šest filmů kde se v žádném případě neztratil a i tak je toho víc než dost. ()

tranquill

Každý svého štěstí strůjcem? Jak kdy... Klasický Luis de Funes v částečně akční ale především konverzační komedii. Jak vyjádřil Tosim, zde je absurdita situace opravdu maximální. Ale možná takoví Frantíci jsou... :-))) Plus za zajímavou kameru a krásnou Geraldine. ()

Allan

"Jasnovidka mi předpověděla, že se dožiju 90 let." - "Pro to jsou dvě možná vysvětlení - buď nevypadáte na svůj věk nebo se ta ženská nevyznala v aritmetice." To je jedna z mnoha hlášek, které pomáhají dotvářet atmosféru tohoto velmi netypického Funésova filmu. Řekl bych, že spíše než o komedii se jedná o drama s prvky komedie (zvláště v první části filmu). Polovinu atmosféry filmu tvoří dialogy a Funésovy klasické obličeje a zbytek perfektně dotváří kamera a také bravurní hudba, která mnohdy jako by vyšla z pera Ennia Morriconeho. Již zmíněná první část filmu je mnohem lepší, než ta druhá, která se až příliš násilně mění v situační komedii ve stylu "TV n@va pořádá spektakulární záchrannou akci a vy, milí diváci, budete u toho!". Troufám si dokonce říct, že kdyby se Funés jen trochu krotil, bylo by z filmu zajímavé psychodrama. Je úsměvné, že všichni recenzenti, kteří zde zmiňují krásně absurdní scénu s výbuchem lodi, vůbec nepochopili, že k tomuto filmu je třeba přistupovat jinak, než například k "Četníkům". Pro citlivého diváka je tento film příjemným osvěžením, po kterém mu zůstane lehce melancholická nálada. Trailer filmu k nahlédnutí ZDE. ()

Armin82

Tohle je prostě bída! Když to vemu po pořádku,tak bylo sice hezký,že chtěl slavný komik synovi rozjet hereckou kariéru,ale prostě ne. Jestli synáček po otci něco podědil,tak určitě ne herecký um. Scénář je taky tupej,jak český zákony a zábavy jsem si zde taky nějak zvlášť neužil. U této komedie by mělo být napsáno i slovíčko fantasy,protože každej normálně a racionálně uvažující člověk najde hned několik aspektů,které by šanci na přistání na stromě absolutně vyvrátili..tolik nesmyslů jsem v jednom filmu dlouho neviděl...pro mě je tohle velké zklamání,ale i mistr tesař se někdy utne --->40% ()

Wyrdas

Co říct? Celý děj se odehrává na stromě! Spoustě lidí se více zamlouvá druhá polovina filmu; já si myslím opak. První polovina byla originální, decentně humorná a scéna s lodí se mi nezapomenutelně vryla do paměti! Upřímně jsem se smál a nechápal jsem, co se to vlastně stalo! Po příjezdu redaktora podle mého vkusu film ztratil spád a stal se pro mě spíše utrpením, které jsem přetrval s nadějí, že se to ještě zlepší. Žel Bohu, nezlepšilo. Pan redaktor mi přišel místy trapný až nudný a zapletení "přítele" hrdinky v autě mi přišlo tak nějak divné. Proto dám filmu dvě hvězdy, ale velmi poctivé! 49%. ()

Nocturno culto

Tohle je jedna z mála, možná vůbec jediná, komedie s Louisem, která mně nijak neupoutala.Scéna s lodí byla dobrá ale jinak mi to přišlo takové nucené, příliš na sílu..jediné pozitivum shledávám v postavě reportéra v podání věrného de Funésova parťáka Préboista nadabovaným Luďkem Kopřivou, bomba .. ()

donkocicak

Zajimavý film, jeden z těch méně známějších s Funésem a zřejmě nepatří ani k jeho nejlepším. Dlouho jsem ho neviděl, možná, že kdybych si ho oživil, dal bych o hvězdičku více, ale takhle si jen vzpomínám, že když jsem ho viděl poprvé, docela jsem se nudil. Ale bylo tám pár vtipných okamžiků. Závěr byl pro mne velmi překvapivý. Nějaký happyend z červené knihovny by se ale k tomuto snímku nehodil, to je fakt... Co stojí za zmínku je hudba. ()

_aandyy_

Tento film zřejmě nepatří mezi špičku Louisových filmů, ale chvílemi příjemně pobavil... to by byla jedna hvězdička, další za nápad a další za Oliviera. ()

kyLuke

Tenhle filmy by byl vynikající , ale má takové nedostatky . Vždyť už poloha stromu byla natáčena na zhruba 4 místech a to jde vidět zvláště ve scéně , kdy Funes leze ze stromu dolů . První záběr : jsou na skále , kde není žádná voda , druhý záběr : je celkem odpovídající , třetí záběr : jsou tak blízko od země , že by mohli klidně skočit až do vody a nic by se jim nestalo , čtvrtý záběr : jsou blízko od země , takže už můžou seskočit ! Jinak nemám co vytknout . ()

IvonaK

Je velmi úsměvné vidět hledání způsobů jak se dostat z té největší brindy bez chytrého mobilu s neomezenými mobilními daty. :D A taky bych se spíš přiklonila k té variantě že jsou lidi kteří mají prostě smůlu a někteří zas štěstí. Na základě jejich filosofie na stromě. ()

MaxForValue

Funésa mám skutočne rád, filmy dodržujúce divadelnú jednotu priestoru obľubujem, ale toto bol podľa mňa výstrel vedľa. Alebo o jeden strom vedľa? Fenésova komickosť sa v tomto filme nemohla naplno rozvinúť, čo je obrovská škoda. ()

Pitryx

Na jeden film je v něm nesmyslů až moc. Ale není třeba nad nimi přemýšlet. Prostě se jen dívat a bavit se. Jako vždy je i skvělý dabing, mimo pana Flipovského i pana Kopřivy. Snímek neoplývá ani dějem a ani akcí, ale i přesto se tvůrcům podařilo dosáhnout toho, že je to legrace a divák se zase nějak moc nenudí. 8515/8525 ()