Univerzálna upratovačka

• Česko Univerzální uklízečka (viac)

Walter Goddfellow, dobromyseľný farár z malého britského mestečka Little Wallop, je natoľko zaneprázdnený písaním dokonalých kázní, že si ani nevšíma pomalý rozpad svojej rodiny a flirtovanie manželky Glorie s jej inštruktorom golfu Lanceom. Dokonca ani neregistruje, že jeho nymfomanská dcéra Holly má každý týždeň iného chlapca a jeho ustráchaný syn Petey je obeťou šikany školských bitkárov. Gloria cíti, že jej život sa vymyká spod kontroly. Rozčuľuje ju štekanie susedovho psa, má dosť manželstva bez lásky aj nerozvážneho konania svojich pubertálnych detí. Každú noc prosí o záchranu a zrazu prichádza Grace - milá sivovlasá pani, očarujúca a rozvážna nová gazdiná, ktorá má svoj vlastný recept na vedenie domácnosti a veľmi neobvyklé spôsoby riešenia problémov. Grace sama od seba začne riešiť problémy rodiny Goddfellowcov, kde sa všetko postupne mení k lepšiemu. Lenže za akú cenu? (TV JOJ)

Aida

Velmi pěkná a dobře obsazená komedie. Původně jsem si brousil zuby na to dát 4 hvězdičky, ale posledních 20vteřin filmu mi kompletně pokazilo zážitek. ()

LordMalak

Britský humor já rád. Obzvlášť, když je černý. Sice, jak už tu padlo, nepřináší nic nového, ale jedná se o příjemnou podívanou, která stojí za vidění. Jen přemýšlím nad názvem. Který je lepší či výstižnější, protože hlavně ten originální něco prozrazuje. ()

RomanL

Tak veselé a tak černé, aby to mohlo mít víc hvězdiček to nebylo. Herecké výkony film rozhodně dolů netáhnou, ale slabý scénář to nezachrání. ()

MaideN-SK

Nebolo to nič extra, británia má oveľa lepšie filmy tohto žánru. v poslednom čase som videl asi tri takéto filmy a veľmi sa podobajú... ()

Henk

Po shlédnutí hereckého obsazení jsem očekával bláznivou komedii plnou gagů Rowana Atkinsona, ale všechno bylo jinak. A poté co mi dotekla i pointa celého příběhu, můžu říci, že jsem se až do konce příjemně bavil. Nijak zvlášť složitý příběh, velmi dobré herecké výkony (Maggie Smith) a příjemný. načernalý britský humor od začátku až do konce. ()

St0ne

Celkem zdařilá černá komedie, ve které Atkinson ukázal, že zvládne i něco jiného, než jen pana Beana... I když být jeho filmovou manželkou, tak ho roztrhnu i v téhle roli :-) ()

Peršanka

Za pět hvězd! Rowan Atkinson umí hrát, Patrick Swayze s rozkoší paroduje sám sebe a ještě je sexy, Kristin S. Thomas sympaticky neokázalá. A morálka Maggie Smithové- neříkejte, že byste toho psa taky nejradši nezabili. Ježíš a ta baba odnaproti, kam se hrabe Lakomá Barka. Dám si to znovu místo vitamínů. ()

Olafa

Ona to vlastně není průměrná komedie, jak by mé hodnocení mohlo naznažovat, je to vlastně dost originální. Kámen úrazu (aspoň v mém případu), že jsem se až tak moc nesmála, jak jsem asi měla. K filmu mě opětovně nic netáhne, i když pár dost vtipných scén by se tu našlo. ()

Standey

Přestože mi anglický humor nikdy moc nepřirostl k srdci, tak tady musím konstatovat, že jsem se skvěle bavil. Kvalitně napsaný scénář spolu s brilantními hereckými výkony dává této černé komedii fakt šťávu. V podstatě jsem se od začátku až do konce vůbec nenudil (což se mi u anglických komedií stává dost často). Takže sečteno podtrženo...80% ()

Scooby..

Už dvakrát jsem u toho usnul tak nevím jestli to je vůbec zabavný když mě to ani neudrží vzhůru. Pokusím se to dokoukat a ohodnotit (snad) lépe. ()