Ministerstvo spravodlivosti, zastúpené predajným Johnom Dreshamom (Luke Goss), posiela najlepších žoldnierov do riskantných akcií. Tí však netušia, že podstupujú nebezpečenstvo, len aby ľudia ako on mohli zbohatnúť z diamantov a ropy... Dreshama jedného dňa navštívi obchodník Anthony Chapel (Roger Guenveur Smith) a požiada ho o najlepších ľudí, aby ich mohol nasadiť pre vlastné účely do vojny v Južnej Afrike. Okrem toho chce získať na svoju stranu aj vojaka s najväčším počtom vyznamenaní - muža menom John Seeger (Steven Seagal). Počas afrického záťahu však zahynie Seegerov dobrý priateľ Radio Jones (Zaa Nkweta) - jediný človek, ktorý ho mohol prehovoriť, aby sa k nim pridal. Pred smrťou mu ale ešte stihol prezradiť, že sa nechal zatiahnuť do špinavej hry - a jeho mal stiahnuť so sebou! Akcia nedopadne dobre, vojaci uniknú smrti len o vlások... Seeger tuší, že za všetkým stojí bezcitný Dresham, ktorý sa ho teraz dokonca pokúša zlikvidovať. Zároveň čelí vydieraniu Chapela, ktorý uniesol Radiovu vdovu Shondru (Faye Peters) a jeho syna Eddieho (Tumi Mogoje) - donúti tak Seegera, aby so skupinou vojakov vyslobodil prvorodeného syna afrického obchodníka so zbraňami Ahmeta Dasana (Peter Butler), ktorý za jeho záchranu ponúka neodolateľnú finančnú odmenu. Seeger je pritlačený k múru a nezostáva mu nič iné, ako spolupracovať... (TV Markíza)

smrtubohem

Ououou, to se nám to zase nevyvedlo. Střílečky v posledních Stevenových filmech mě začínají velmi nudit a iritovat, ničeho nového(dobrého) se tu nedočkáme, fanoušci Stevena zase budou trpět a film je zase zklame ve všech ohledech. Žádný posun vpřed, jen babrání se stále ve stejném bahně marnosti a unylých scénářů. ()

Muff

Ne-u-vě-ři-tel-ná nuda. Dlouho jsem přemýšlel, co na tomhle filmu má nějakou hodnotu a nic mě nenapadlo. Jednu * dávám proto, že znám i větší sračky. ()

Stanmi

Jeden z lepších filmů Stevena Seagala z let 2002-2006. Agent CIA Dresham (Luke Goss) si najme skupinu žoldáků v čele s Johnem Seegerem (Steven Seagal), aby na jihoafrickém ostrově podpořila protivládní síly. Akce se úplně nezdaří a jeden z žoldáků je zabit. Seeger slibuje, že se postará o jeho rodinu. Ta je posléze unesena zrádným šéfem tajných operací Chapelem (Roger Guenveur Smith), aby Seegera přesvědčil k účasti na akci vedoucí k osvobození syna bohatého obchodníka se zbraněmi. Příběh, jak už to u Stevena bývá opět nepatří k přednostem, ale co se cení je rozhodně akční složka filmu, především prvních 20 minut je jedna nepřetržitá přestřelka a i po zbytek filmu si divák užije střílení dosytosti. Steven sem tam si sem tam střihne krátký souboj, takže co se týče akce panuje u mně celkem spokojenost (vzhledem k ostatním Stevenovým filmům z té doby). Herci opět nepatří k nejznámějším, ale kupodivu do svých rolí celkem pasují a nejznámější tvář kromě Stevena tu nosí Luke Goss (i když na Jacqueline Lord se zase pěkně dívá). Pro režíséra Dona E. FauntLeRoye to byla druhá spolupráce se Stevenem a posun k lepšímu je zde jasně vidět. Celkově se tedy jedná o sice těžce béčkový, ale solidní akční snímek. ()

martins

Jednoznačně nejlepší Seagalovka od Glimmer mana. Pěkné kočky, spousta střelby, filmu dominuje scéna úprku z věznice. A Steven, se trochu rozpomněl na staré časy. ()

DansteR

Seagal, Seagal a furt jenom Seagal...a ještě k tomu starý Seagal...trochu důstojnosti by to chtělo...už to hold není hvězda bojových umění :-D....aspoň ten rozpočet je větší, takže i triky a efekty jsou lepší...ale jinak pořád stojí za prd. ()

jopal

Strasny film, mal byt akoze akcny, ale mne to pripadalo strasne umele a ta zenska, co sa tvarila ako karate kid, tak ta bola naozaj na smiech. ()

brasek

Ďalší výkrik do tmy, o pomoc či pri páde do rokliny. Steven Seagal sa hlboko prepadol a prepadá sa ďalej. Absolútne nezaujímavé, akčné scény na úrovni trápnosti presne ako celkový príbeh. ()

nanamarak1

Zas tak hrozný to není. Je to celkem výpravný, Seagal vypadá ještě obstojně a předvede se i v bitkách a akce (i když dost průměrný) je celkem dost. 50% ()

Warapeidza

Celkem milé překvapení. Milé zejména kvůli tomu, že s panem Seagalem už jsem tak nějak ani moc nepočítal a tady poměrně slušně válí. Sice je trošku oplácanější než třebas v Přepadení v Pacifiku, ale ruce má celkem pořád slušně rychlé. Zkrátka- když víte, co od tohodle filmu čekat, tak se nezklamete... Má to i své mouchy, ale stejně jsem dlouho uvažoval o třech hvězdách, nakonec těsně dávám pouze dvě... ()

Filatov

Děj je chaos o tom žádná, takže i když si přečtete obsah filmu, tak vám z dění na obrazovce toho moc jasného nebude, ale to asi tvůrcům opravdu nevadilo a nakonec z toho vyšel docela průměrnej akční film, ve kterým se dá na Seagala docela dívat. ()

malyLibor

No, Seagal opět ukázal, že kdysi byl akčním hercem... ovšem k tomu, aby mne film bavil, je potřeba trošku víc. Navíc jsem nějak nepochopil děj, nechápal jsem dialogy v souvislostech s tím, jak se při nich herci tvářili... snažil jsem se dokoukat, ale usnul jsem u toho... takže jedna hvězdička za snahu, víc to být opravdu nemůže... Nebýt Stevena, dal bych odpad. Edit: No, na druhé podívání, kdy už jsem u toho nespal, to bylo srozumitelnější, ale víc než na 33% to prostě mít nebude. ()

soukyd33

Akční film se vším všudy. 👍 Příběh je trošku nepřehledný, ale konec není špatný. Poznámka: Ve filmu je i poselství. Hvězdiček 3 ()