Chris Cole se narodil pro rock. Ve dne opravuje kopírky a v noci vystupuje na pódium jako frontman revivalové kapely, kopírující repertoár populární heavy-metalové skupiny Steel Dragon. Jednoho dne mu nečekaný telefonát změní celý život - dostává nabídku nahradit vedoucího zpěváka skutečných Steel Dragon. Z rockového fanouška se přes noc stává metalový Bůh. Spolu se svou manažerkou a přítelkyní Emily se dostává do světa, o kterém se dosud ani neodvažoval snít...

Mark Wahlberg (Tři králové, Dokonalá bouře) a Jennifer Aniston (Přátelé) v hlavních rolích filmu režiséra Stephena Hereka, který zasvěceně a úchvatně zobrazuje rockovou scénu 80. let a cenu slávy. (oficiálny text distribútora)

tranquill

Také jsem rocker... ale ne "rockstar", která je zde vykreslena se svými všemi plusy i mínusy, které samozřejmě beru s rezervou. Zprvu se film zdá jako komedie, posléze se změní v drama o vzestupu a ... sestupu (ne pádu), o tom, že důležité je nepodlehnout, ale udržet si zdravý rozum. Já jsem sice orientován na tvrdší a undergroundovější notu, ale i hudebně jsem byl spokojen, toto byly 80.léta, kdy i já jsem nosil proužkované obtáhlé kalhoty... no a podívejme se na Marka, který byl dříve hudebně úplně jinde (nevím, jak je na tom teď), ale v této roli obstál :-)) ()

Tereza666

Ještě teď to tady semnou lomcuje! Tohle musí chytit za srdce každýho rockera. Mark byl úžasnej, jednoznačně jeho nejlepší role. Jennifer, ach ta krásná Jennifer. Nádherná baba a navíc perfektní herečka a Timothy byl třešnička na tomhle rockově sladkým dortu. Rock star je film o hudbě a partě rockerů, který si nechtěj jen užívat. Je to film o naději a hlavně lásce k hudbě. ()

Cappuccino

Skrz naskrz priemerný, ničím výnimočný, ničím neoslovujúci film o mladom rockerovi. Slečnu Aniston som nikdy príliš nevnímal, za to Mark má moje sympatie a môžem si pripočítať na konto ďalšie dielko, kde "hrá"/hrá? Nie, bez srandy. Jeho výkon nikdy nebol oskarový, ale tu sa ukázal len a len v dobrom svetle. Už len z toho dôvodu pod 3 * nejdem. Proti muzike nemám najmenšiu výtku. ()

Lukoboss

Je to taková jedna velká rock/metalová pohádečka o klučinovi, kterej nevědomky ke štěstí přišel. Problém mám s tím, že se v téhle branži už nějakou dobu pohybuju a troufnu si říct, že do toho nějakým způsobem vidím, takže v tu chvíli to absolutně ztrácí jakoukoliv váhu, kterou by to pravděpodobně mělo mít. Některý věci jsou tam dobrý a vcelku pravdivý, ale většina je hodně vycucaná z prstu. Je ale těžký tady nějak konkrétně argumentovat, abych zároveň nespoileroval. Jediný, co k tomu dodám, je, že jsem v podstatě celou dobu uvažoval o tom, že dám průměrný 3* a bude to, ale posledních cca 15 minut mě přesvědčilo o tom, že to prostě musí jít níž. ()

Heroine odpad!

Nemůžu si pomoct, ale celý tenhle film mi přijde jak parodie. A nebo jako by si filmaři dali záměrně nesplnitelný úkol. Mark Wahlberg jako rocková hvězda, Timothy Spall jako velký producent, Jennifer Aniston jako sexy (?) rockerova holka? Tady se někdo musel zbláznit! A pokud ne, asi šlo o nějakou sázku typu "uvidíte, že dokážeme i nemožné". Pokud jste vyznavači hesla "proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě!", možná se vám bude tenhle film líbit. Ale jinak je to ostuda. ()

• Rob Halford prohlásil, že Rock Star je jedním z jeho oblíbených snímků. (liquido26)
  • Druhého manažera Steel Dragon měl hrát Anthony Head, který za svou roli dostal dokonce i zaplaceno, ale několik týdnu před začátkem natáčení byla jeho postava ze snímku vyškrtnuta. (liquido26)
  • Nick Catanase, který se Zakkem Wyldem hraje v kapele Black Label Society, si ve filmu zahrál Xandera Cumminse, kytaristu Blood Pollution, revivalové skupiny Steel Dragon, jehož vzorem byl Ghode, kterého ve filmu hraje jeho spoluhráč z BLS Zakk Wylde. (liquido26)