Posledný kat

• Česko Poslední kat (viac)

Film se věnuje životnímu období 1933 - 1950 Alberta Pierrepointa, anglického kata. Ve svém oboru byl nejlepší a dokonce byl pověřen popravami německých válečných zločinců. Tuto práci vykonával s láskou a vždy měl na paměti, aby obsouzenci při výkonu trestu netrpěli a po smrti se jim dostalo náležité úcty, protože trest si již odpykali. Žádný sadistický vrah ale lidská bytost, která během těchto let pomalu dochází k přesvědčení, že smrt nic neřeší a sám proto podává rezignaci. Za zmínku stojí herecký výkon Timothyho Spalla. (Pizza)

Juto

Film sa zaoberá pochmúrnou témou, ktorú by mnohí ľudia považovali za tabu. Urobiť z toho dobrý film nie je jednoduché. Našťastie má „Posledný kat“ obzvlášť účinnú zápletku, ktorá podrobne opisuje psychologickú zmenu Pierrepointa v priebehu jeho kariéry. Timothy Spall pôsobí úlohe kata veľmi dobre, pretože prináša množstvo nepochybne účinných emócií. Od pýchy, pochybností až po depresiu, na jeho tvári je jasne vidieť všetko. 7/10 ()

paascha

nečekaně zajímavá podívaná, která se vyloupla z jinak každodenně blbého televizního programu. Hlavní hrdina, nenápadný mužík, který na krátkých nožkách včas přihopne, otočí vás správným směrem, trochu popostrčí a najednou šup, houpete se na špagátu a říkáte si, kde se asi stala chyba:-))) Doporučuji ()

JANARYBA

Skvělý herecký výkon představitele ústřední postavy "vykonavatele spravedlnosti" kata Alberta Pierrepointa, který v letech 1933 - 1955 oběsil 608 lidí. Svoji práci dovedl k naprosté dokonalosti, dělal ji bez emocí i výčitek svědomí až do okamžiku, kdy "musí?" popravit svého nejlepšího a jediného přítele... ()

Mrkvič

Tolik biografických filmů vzniká v posledních letech o zpěvácích, umělcích atd. Dohromady ale nesahají ani po kotníky jednomu anglickému katovi. Timothy Spall, jehož je pro Červíčka v Harry Potterovi poměrně pro takovou roli škoda, je uhrančivý podobně jako ve Spalovači mrtvol Rudolf Hrušínský. Ale i samotný námět je hodně zajímavý a konec filmu i silný - i když se nakonec celkem nešťasně dál rozmělní. Nakonec se musí uznat obrovské plus i režisérovi (jinak pouze televizních filmů a seriálů). Několik scén je sladěno obsahem a snímáním spolu se zvukem absolutně dokonale. ()

SOLOM.

Pestrý ''dokument'' o životě jednoho z nejlepších katů Velké Británie. Docela mě překvapilo, že i v tomhle řemesle se dá vymyslet nějaká fajná soutěž ( za jak dlouho oběsíte odsouzeného). Škoda jen, že jak popsal někdo z předchozích uživatelů začal být tenhle film postupně stereotypem. Proto jsem s velkým díky přijal výlet do Německa a sledování popravování nácků. ()