Pán času - Série 11 (2018) (séria)

Arachnids in the UK (S11E04)

(epizóda)

V Sheffieldu se dějí velice zvláštní věci. Místní podzemní skládka radioaktivního odpadu totiž ovlivňuje zdejší zvířata, konkrétně pavouky, kteří mutují a narůstají do obrovitých rozměrů. Doktorka s přáteli tedy musí zničit přerostlé pavoukovce a zastavit muže, který je za toto zodpovědný. (MrMartinTm)

Fanda.Boukal

Jodie mi prostě nefunguje jako tehle doktor. Snaží se udělat z ní praštěného blázna co občas ma zablesky hněvu jako byl 11 a do jisté miry 10 doktor. Ale to prostě u ni nefunguje. U noveho doctor who vzdy postava doktora do jisté miry odrážel charakter herce a byla mu psaná skoro ba tělo a proto všichni doktoři tak skvěle fungovali. U Jodie to tak neni a charakter jejiho doktora je strašné tlačenej na sílu a nefunguje. Je to škoda protože si myslím že by byla skvělá jako vážnější doktor. To že scénář, kostymy a moderní vzhled a efekty stoji za prd a nevystihují tu krasu doktora je věc druha. ()

sirien

...ten moment, kdy je zoufale nenápaditej monster-of-the-week díl Doktora jeden z vrcholů série, protože se tam aspoň něco děje (a protože snaha diváka politicky vychovávat běží jen na poloviční / setrvačnej výkon). ()

albionlady

Nedotiahnutá epizóda. Nápad s veľkými pavúkmi sa mi páčil, napätie sa počas epizódy stupňovalo, lenže jej (ne)vyriešenie ma totálne sklamalo. Fakt Doktorka nechala všetkých pavúkov v jednej miestnosti (do ktorej ich prilákal rap --- okej) umrieť od hladu? To je určite humánnejší spôsob ako ich vystrieľať! Neviem, na čo tam mali tú odborníčku na pavúkovce, ktorá robila neviem aké fantastické experimenty. Mohla vymyslieť nejaký liek alebo sprej alebo čokoľvek, čo by tie pavúky napríklad naspäť zmenšilo. Alebo ich Doktorka mala poslať na nejakú planétu vzdialenú od Zeme milióny svetelných rokov. Ale nie, radšej ich zamknime v hotelovej izbe. Nezmyselné bolo aj to, ako z hotela vlastne vyšli, keď boli všetky východy polepené pavučinou. No a vlastne sa celkovo nič nedoriešilo: skládka pod hotelom zostala, to znamená, že ďalšie pavúky opäť budú mutovať a donekonečna rásť. A keby si ten nepodarený manažér o niekoľko dní otvoril bunker a našiel tam tisícky mŕtvych obrovských pavúkov, chcela by som vidieť, ako by sa ich zbavil. Hej, a tie odkazy na Trumpa boli hrozne cringy. Nápad na epku dobrý, realizácia nič moc. Typický Chibnall :D. ()