Frank a Xaver jsou zaměstnanci patzentového úřadu v roce 2036. Mají neustále problémy s nepříjemným šéfem Dr. Kneitzem. Jednoho dne přijde vynálezce zaregistrovat stroj času a oni vymyslí geniální plán, jak se svého šéfa zbavit. Chtějí použít stroj k cestě do minulosti a zabránit těhotenství šéfovi matky... (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Budoucnost, patentový úřad a velice přísný šéf. Jednoho dne je přinesen stroj na cestování časem a dva zaměstnanci se rozhodnou letět do minulosti zabránit matce jejich šéfa, aby otěhotněla. A tak je to jasné. Pokud byl snímek 'Dva nosáči a video’ odpovědí na americký počin 'Videodrom’ či 'Něžní zmatkáři’ na francouzský 'Tři muži a nemluvně’, tak tento druhý snímek o zmatkářích je odpovědí na slavný film 'Terminátor’. I když určité náznaky vzoru předchozího snímku dle zmíněného francouzského filmu jsou patrné taktéž. Opět nostalgie jak vyšitá podpořená módní přehlídkou a soundtrackem pop music své doby. A opět také snaha o komediálnost a parodii v nevýrazném pomalém tempu, ve kterém se vtípky, jako obvykle, poněkud ztrácejí. Určitá místa však ale alespoň mírný úsměv na tváři přeci jen vyvolají. Buď jak buď. Snímek je již na dnešní dobu nevýrazný, ale na druhou stranu se v humoru netlačí na pilu a tak nic nevyznívá křečovitě. Jako zajímavost dnes vypadá role svůdníka, kterou si střihl David Hasselhoff. Dokáže si někdo v dnešní době představit někoho, kdo takto k ženě hovoří? Druhý a poslední film o něžných zmatkářích je tedy ve znamení sci-fi komedie, stejně jako poslední snímek o dvou nosáčích. Nic extra od toho nelze očekávat, ale jako jednoduchý, odpočinkový a dejme tomu i něžný film nemůže být vhodnější. ()

feryk

Nebylo to zas tak špatný, taková nenáročná oddychovka a klasika osmdesátých let, ale jednu hvězdičku jsem prostě musel ubrat za hrozný dabing Michaela Winslowa. Jeho pištivý hlásek mě neskutečně iritoval a ve filmu mi přijde jako naprosto nadbytečná osoba. ()

anela.sydarap

To je tak nepovedený film, škoda času u něj stráveného. Navíc mě tedy hrozně rozčiloval dabing u Michaela Winslowa. Zajímavá myšlenka filmu, za tu dávám tu jednu * . ()

Nocturno culto

docela to ujde,Winslow je stejnej jako v Policejní akademii ale dobrý,nosáč Gottschalk taky neni špatnej ,celkově slušná oddychová komedie..1* navíc za okouzlující Deborah Shelton ()

WolfIssen

Ani nevím, čím si mě tato komedie získala, ale nejspíš absolutně pohodovou letní atmosférou, bláznivým dobrodružstvím třech kamarádů a příjemným vtipem. ()

karelluke

Fakt jednoduchej film ale......,vrácí diváka do osmdesátek,oddechová muzika,větrná Gran Canaria,a i trochu srandy,nemůžete čekatoscarové dílo,ale fakt jen zalehnout do gauče,přestat přemýšlet a odpočívát. ()