Densha otoko je internetová přezdívka jednoho nesmělého tokijského mladíka (Takayuki Yamada). Nesmělého do té míry, že za dvaadvacet dosavadních let svého života nechodil ani s jednou dívkou. Svůj volný čas dělí mezi nakupování postaviček z anime komiksů a chatování po internetu, který zajišťuje jeho jedinou komunikaci s jinými osobami. Když jednoho dne při jízdě metrem víceméně nechtěně pomůže pohledné mladé dívce (Miki Nakatani), obtěžované dotírajícím násoskou, ještě netuší, jakým způsobem to změní jeho život. Následuje první schůzka, pak další a další a z roztěkaného chlapce se řadou nejistých kroků pomalu, ale jistě stává zodpovědný dospělý muž. Za vydatné pomoci svých anonymních internetových přátel postupně poznává, co je to vlastně ta láska a jak na ni. (Matty)

Laputa

Tak jednoduchá myšlenka, tak skvěle podaná, že se tomu ani nechce věřit. Obrovskou stydlivost a strach z okolí překonal svojí odvahou a také díky pomoci svých přátel přes internet. Na to, že byl tak nesmělí, se jeho vztah vyvíjel dost rychle, což bylo asi způsobeno podobnými zkušenostmi resp. nezkušenostmi jeho partnerky. Což jsem nečekal. Velice hezky podané jak se Otoko pozvolna dostává z anime světa do světa reality ( ale jeho proměna vzhledu - vlasy,kontaktní čočky, oblečení, to byla teda rychlovka : ) Emotivní, romantické i zábavné a trefné, prostě skvělé. Snímek působí velice příjemným a roztomilým dojmem. Nejvíc se mi líbila trojice " rádců ", kterým taky evidentně chyběl kontakt s okolím : ) Ostatní " rádci " byli taky bezva a zajímavé bylo sledovat pár, kde o tom, že oba radí stejnému člověku neměli ani tušení dokud svojí partnerce nekoupil čaj. Z Takayuki Yamady se vyklubal fešák jak má být. A film skončil přesně, jak jsem si přál. ()

t_gon

ON – Densha (Train man), absolutní Otaku se vším co k tomu v Japonsku patří (věci snad zdědil po dědovi, všechen volný čas a peníze cpe do obchodu Akihabary a domov používá pouze jako útočiště, kde chatuje s dalšími stejně založenými fandy 30hodin denně). ONA – Hermes, velice sympatická mladá „žena“ se slušnou práci, bytem a tradičním společenským životem. Jednoho dne se tihle dva při menším incidentu setkají ve vlaku a od té doby začíná jejich cesta k nalezení vztahu a poznání sebe sama… Asi nejlepší část celého filmu, jež ho vyzdvihuje hodně nad průměr, je sledovat přeměnu zatvrzelého Otaku na „společenštějšího“ člověka se vším co k tomu patří. To že je Otaku komunita „jiná“ se obecně ví, ale že může být takhle… „roztomilá“ jsem netušil ani omylem! Navíc se film honosí pomyslnou nálepkou „inspired by true story“, čímž budete hrdinovi fandit o to více… A nejen jemu, vždyť jeho chování a „hrdinství“ pomůže vytvořit nový smysl života i pro jeho přátelé z internetu (kteří jsou taktéž výborní…). Dlouho jsem neviděl něco takhle lidského, milého a citlivého z japonské dílny. Každý soudí dle jiného metru, ale Densha mě chytil za srdíčko…Takže 4 a půl * jen to hvízdlo ;) ()

terunka003

Romantické, zamilované, nesmělé, hezké. I když vícekrát bych si tento film asi nepustila. Velmi se mi líbila ta část, kdy si hlavní hrdina psal se svými "fanoušky", kteří mu drželi palce, radili mu a nakonec sami změnili pohled na svůj život. Oba představitelé hlavních rolí mi nepřišli tak zajímaví, spíše obyčejní. Chlapec mě štval jak byl neustále nervózní, mohl trochu ubrat. Rozhodně zajímavý filmeček, který končí jak jinak než hezky. Film na prázdný osamělý večer. Ten čaj si musím taky koupit.. ()

VanTom

Až nemohoucně nesmělý, zakřiknutý, nesebevědomý otaku (22 let) si začne s dívkou… a to je vlastně celé. :-) Roztomilá romantická komedie konec možná příliš cukruje slzičkami (štěstí), na jedničku má však zmáknutou moderní formální stránku, třeba dělení okna a texty v obraze při chatování [četování] se sedmičkou "rádců" na netu, kteří si dokonce vydobyli své vlastní mikropříběhy. ()

dogma97

Rozjezd je svižný a vtipný, ale zbytek filmu se bohužel rozplizne do nesnesitelného patosu a závěr samotný je takřka k nekoukání pro úděsně natahované scény megarozpačitých setkání a posléze vyznání. Fuj, mažu. ()

wege

Jestli mi něco nedělá dobře ve filmech, jsou to trapné situace mezi mužem a ženou. Vždy překonávám nutkání to posunout. Kdybych to aplikoval na tento film, vidím z toho tak 4 minuty. Možná to je i důvod, proč se mi to vůbec nelíbilo. Bylo tam té trapnosti až moc, ale zase odvážný byl teda dost. ()

muti

rozmyslal som ci dat 4 alebo 5*, no neprisiel som na dovod dat 4, v podstate mi vo filme vadila len 1 vec ale to dal rezier hned do poriadku naj scenou vo filme (pre mna) a to zobrazenie ineternetoveho chatu akoby v reali na opustenej stanici, perfektne. vela veci tu dost sadlo, tak ako par vedlajsich postav aj vy vlastne sledujete pribeh chalaniska a prajete mu good luck. to ma celkom vtiahlo do deja. dalsi plus davam za realnost postav, vyvoja deja a aj par nahodnych stretnuti faunskov. On nie je ziaden macho borec, je uplne normalny a hra to fakt dobre. ona je sice az prilis pekna na to aby bola normalnym dievcatom z metra, ale tak berem to ako stastie na jeho strane ;) hlavny hrdina je taky akoze nerd, prirovnal by som ho k hlavnej postave z filmu Cista Dusa (ibaze mentalne zdravy). prave sa chysta zmenit svoj zivot a vystupit z radu, sice sa boji ale ajtak ide do toho, a to plati pri kazdom dalsom kroku ktory sa chysta spravit. nastastie za nim stoji celkom slusna skupinka fanuskov, avsak nebude to len Train Man, ktory sa tymto pribehom zmeni... pozor, dolezita scenka za zaverecnymi titulkami! ()

ZeldaZ

Nádherný romanťáček, jemně citlivě natočený, věrně vystihující nesmělost dospívajícího chlapce dopodud žijícího ve svém světě. Teprve láska mu ukáže cestu ven a je pro něj životní příležitostí jak se skutečně změnit. Ale zajímalo by mě, jak by tento pár žil o takových 10 let později, kdy už dolehnou světské starosti, stereotyp...Ale to je jen taková úvaha (-: ()