Americká studentka Paige se zamilovala do dánského prince Edvarda. Ale dánské zákony jsou pro své obyvatele s modrou krví velice přísné. Aby princ zůstal princem, smí se Edvard oženit pouze se šlechtičnou. Pokud si vezme obyčejnou dívku, je povinen se vzdát trůnu. Přetrvá jejich láska všechny strasti a pasti? (oficiálny text distribútora)

Dart odpad!

trapné, ubohé, předvídatelné od začátku do konce ....... nejdřív jsem si myslel, že dám hvězdičku za natáčení v Příbrami, kde bydlim, ale konec filmu mě utvrdil, že si to nezaslouží nic ()

Lynnet

Tak opět jedna trapně nastavovaná kaše. Jednička nebyla nic moc ale Julia Stiles jste studentku medicíny alespoň věřili a naštěstí projevila dost soudnosti že do dvojky nešla. Navíc do rolí sokyň byly obsazené typově dost podobné herečky z nichž bych nevsadila ani na jednu. K tomu unylý princ z jedničky a nudní rodiče. Vrchol drzosti režiséra je ukazovat v jednom záběru dánskou vlajku do které se mi v úvodní sekvenci ještě dostala česká a potom detailní záběr na českou spz. Colin Firth by měl poradit bráškovi s výběrem rolí ve správných filmech,jeho Soren je sice dostatečně uhlazený a loajální (sice v nepadnoucím obleku) ale tuhle kostýmovou břečku nezachrání. Mimochodem svatební obřad královského nástupce si tvůrci představují téměř jako vesnickou veselku...škoda mluvit,radši ani nevidět. ()

kritička

O dost horší než první díl. Ale o dost lepší než trojka, která bohužel spatřila rovněž světlo světa. Navíc herečka prvního dílu je o hodně lepší než herečka durhého dílu. Je mi líto. A to i přes Petru Němcovou. ()

corax8 odpad!

to je to nejhorší co jsem za poslední dobu viděl. dokoukal jsem je to jen abych se smálů chybám, které ve filmu jsou. a tak by mne tedy zajímalo co v dánčtině znamenají nápisy jako "Oděvy", "nová kolekce" atd. dále mne dost pobavila pržská SPZ, která měla dost neuměle zalepené poslední číslo. taky to, že desetiticíce lidí hrály tři řady komparsistů s dánskými vlaječkami. Jo a taky je mi záhadou proč se v dánskui skladují vzácné knihy v kanalizaci, že by nějaká nová technologie. No prostě hrůza a děs. ()

j15

Tento film jsem viděla dříve než "1", a tak jsem si pomyslela: "Ten film je poměrně dobrý." Ale potom jsem shlédla dvojku a došlo mi, jak moc (a to v horším slova smyslu) se od původního dílu liší. Celkem sklamání. ()

miqaella

Na prvý diel to rozhodne nemá. No čo povedať .. prvá hviezdička za prvý diel a druhá za to ako som sa nasmiala keď som v "dánskom hlavnom meste" videla české názvy .. hlavne jej medicína ku koncu. ()

Kacenaa211

Oproti jedničce obrovský propad. Ani se nedivím, že Julia Stiles v tomhle dile nehraje. Byt na jejím miste taky to odřeknu... u tehle komedii stačí jeden díl a dost. Tady to nemá poradnou myšlenku a skoro nic se tam neděje. Vlastně ani nevím proc jsem tomu dala tu 1*, asi tam je něco, co si to zaslouží, ale bude mi trvat dlouhou dobu než přijdu na to co. ()