The Night Visitor

Dellamorte

Je zrejmé, že S.King tento snímok videl. Max & Liv vo vitálnej forme a doslovne mrazivá atmosféra snímku napomáha, čo náležite Benedek využil.Silne pozeratelné TV kino. ()

darkrobyk

Pomsta je má! Ovšem zlo plodí zlo, a tak s čím kdo zachází... Karty jsou vyloženy, proto divák spíše sleduje, jak se policie dopátrá, kdo je vrah. Z tohoto pohledu průměrný krimi thriller, ale... Útěk nemá chybu a je prostě na plný počet. Polonahý Sydow si musel zimu pěkně užít, až si zprvu říkáte, proč. Později je však vysvětleno. Ullmanová snad ani lepší být nemůže. Stačí, když se jen podívá, a hned víte. Hudba místy drásavá a temná. Tedy ono je to celkově temné a mrtvých není málo. Hvězda za konec, páč si to zasloužil. ()

honajz

Především - tohle na rozdíl od toho, co zde hloupě tvrdí ČSFD, není horor. Jen čistokrevný thriller s revenge zápletkou postavenou trochu naruby, což se mi hodně líbilo, a s naprosto nečekaným koncem, který mne odrovnal. Pravda, někdy se to zbytečně táhne a to napětí a strach jednotlivých osob nejsou tak markantní, ale jinak to má skvělý nápad, vynikající kameru a lokace (ke všemu zasněžené), a především neskutečný výkon - nejen herecký - Maxe von Sydow. Také je to o vině a trestu, ale opět tak nějak netradičně. A rovněž je to o útěku z vězení, ale zase tak nějak jinak... Jak říkám, dobrý nápad. Chudák potom nakonec. ()

kaylin

Americko-švédský snímek „The Night Visitor“ je krásno ukázkou psychologického hororu, který má přesah i do revenge žánru s jeho násilnostmi, i když nečekejte, že tohle je vyloženě explicitní podívaná. Mé nadšení z tohoto polozapomenutého pokladu narušuje jen závěr, který se dle mého nepovedl a který měl být prostě jiný. Ten smích na konci neměl být smích šílence, ale smích vítěze. ()

rivah

Mrazivá atmosféra s maniakem vraždícím injekční stříkačkou (i sekyrou nepohrdne). Vynalézavé úniky z vězení (rozhoupané lano, zámek zvenčí)...A ten papoušek! (70%). ()

Nikolas__

Tenhle fakt neznámý thriller mě mile zabavil na hodinku a půl. Poměrně velká škoda že tento film skoro nikdo nezná, protože má fakt dobré herce, kameru, a prostředí. Část útěku z ústavu parádní! Doufám že jsem to do těch červených čísel posunul alespoň na nějakou dobu :) ()