Lekárom sa dostane do rúk výnimočný vedec James Sidas, ktorý sa však obáva svojho intelektu a žije ako obyčajný kuriér. Aj keď napísal niekoľko knižiek a je svetovo uznávaný, zvolil si prácu kuriéra dobrovoľne. Do starostlivosti lekárov sa dostane vo chvíli, keď mu začína zlyhávať  organizmus a ani nie je schopný sa podpísať. Lekári odhadujú, že trpí chorobou TTP (trombotickou trombocytopenickou purpurou). Ďalšie príznaky ochorenia to však vylučujú a pacientov stav sa neustále zhoršuje. House príde na to, že pacient nielen pije alkohol, ale aj užíva lieky, ktoré môžu znižovať jeho intelekt. Skutočná príčina jeho ťažkostí však spočíva v dávnom úraze, ktorý mu poškodil slezinu. Až tento fakt povedie k určeniu správnej diagnózy a jeho vyliečeniu. (TV JOJ)

• Teória, ktorú spomína pacient, že dextrometorfán (DXM) nepoškodí mozog, ak sa zapije alkoholom, je mýtus. (Pat.Ko)
  • Keď majiteľ kníhkupectva obráti knihu, na zadnej strane je fotka, na ktorej je Jonathan Brandis. (Pat.Ko)
  • Ed (Larry Cedar) povedal: "Videl som na tebe profil 'Nova'." Je to odkaz na rovnomenný seriál Nova (od r. 1974). (Pat.Ko)