Will (Jude Law) a jeho kamarád Sandy (Martin Freeman) jsou spolumajiteli vzkvétající londýnské firmy, která se zabývá zahradní architekturou. Nedávno své moderní studio přestěhovali na Kings Cross – do centra nejambicióznějšího regeneračního projektu v Evropě – kde však jejich kanceláře vzbuzují zvýšený zájem místních zlodějských gangů. Will se v rozhořčení z dalšího vloupání rozeběhne za jedním z mladých členů gangu, Mirem (Rafi Gavron), a pronásleduje jej až do bytu, kde mladý zloděj žije se svou matkou, bosenskou emigrantkou Amirou (Juliette Binoche). Will se s Amirou spřátelí, aby s její pomocí mohl pokračovat ve vyšetřování loupeže, avšak jejich přátelství nabere nečekaný spád. Amira brzy zjistí, že Miro vykradl Willovu kancelář a začne spekulovat o tom, s jakým úmyslem s ní sympatický architekt navázal vztah. Když jej pak z obav o osud svého syna začne vydírat, je Will, jehož život se noří do stále vážnější krize, donucen poznat divočejší stránky města i sebe samého. (oficiálny text distribútora)

Bosvin

O tom jak Will hledal lásku....možná jsem nebyl správně mentálně naladěn, ale vesměs mě to nudilo (až na skvělou Vera Farmiga, která se tam párkrát mihla). ()

Dupac

Tezovitý scénář, který drží nad vodou jenom herci (i když Juliette Binoche jsem tu Bosenku ani při vší snaze úplně nevěřil) a hezky nasnímané obrázky. ()

kodwin

Minghella měl citlivou duši, škoda ho. Vlastně trochu fádní příběh je podán tak lidsky, že musím dát plný počet, přestože slabší chvilky tam byly. Herecké výkony byly velmi zajímavé a postavy rozhodně ne černobílé. Moc hezký film. ()

gizi

Víc než polovinu jsem stěží přečkal a hodně zvažoval film vzdát, tak to bylo nudné. Druhá půlka to vylepšuje, možná film mohl začít od půlky s krátkým úvodem. 60%. ()

Sopholojong

"Stavbarska melodrama" z multi-kulti Londyna. To, ze spolunazivanie imigrantov a domacich tu je najvacsim zadrhelom, dnes vie kazdy, kto tu zil alebo pracoval. Mladicke gangy sa v snahe zrealnenia svojho "britskeho sna" nezastavia pred nicim. Plejada velkych hereckych mien tentoraz "very light" (Law, Wright a Binoche - ta ma na svoj vek okolo 41 rokov krasne telo ako mladica, ale herecky svojou imigrantkou ide na pol plynu). Paradoxne mensie rolicky ma zaujali najviac - az komicka "kurva" Very Farmigy ("I can make you cum, but not inside me"), roztrzity kolega Freeman, alebo buldoci Winstone. Minghella si po majstrovskych "epikach" (Ripley, Cold Mountain) zobral razantnu rezisersku dovolenku a to, ze zlocin zostal nakoniec "potrestany" druhou (nezasluzenou) sancou nemienim odpustit. ()

hooonza

Po dlouhe opet dobe film, ktery me nuti k hodnoceni. Vykreslene vztahy dvou dysfunkcnich rodin, ktere se navzajem propojily a popostrcily o kus dal, je skutecne vytecny. ()

Cristiena

Už na začátku filmu do diváka začně vstupovat ten chlad manželství, které mezi sebou mají Will a Liv.On je zatížený svou prací, ona se stará o svou dceru.On začne hledat lásku jinde, nechá se pobláznit bosenskou emigrantkou Amirou, o jejímž synovi ví, že několikrát vyloupil jeho kancelář.Ne každá nalezená láska je však ta pravá...Všední téměř reálný příběh, který se může stát komukoli z nás, dobré herecké výkony, kde září především Jude Law, a dokonalá atmosféra, která to vše skvěle dokresluje. ()

boticelli

Cetl jsem obsah filmu a rikal jsem si, dobrej rejza ale nudnej namet. Pustil jsem si film a ...byla to nuda. Klidne by to mohl byt jeden ( ne zrovna napinavy ) dil z Kriminalky Londyn. Jen at mi nikdo nerika, ze to bylo drama. Jeden vecer tvrdi manzel zene jak ji miluje. Druhy den mu 15ti lety jugos vykrade kancelar. Treti den se manzel spusti s jugosskou matkou toho kriminalnika. Ctvrty den manzel velkoryse odpusti kriminalnikovi ( protoze jsou to chudaci uprchlici...??? ) a vse prizna sve zene. Ta stoji pri manzelovi... Bylo to tak nelogicke a zkratkovite, ze to ani nestihlo byt dojemne. ()

vixina

Môže sa zdať, že to vyznie do prázdna, ale zase na druhú stranu tu máme v podstate intímny príbeh. A ten nie je ani tak o kriminálnych živloch, ako o ľudoch, ktorí sa človeku vlámu do života, aby neskôr vstúpili do jeho srdca. Dva ľudské príbehy s vlastnými problémami a kostlivcom v skrini sa majú pretnúť, ale ako sa s tým vysporiadajú a čo si z toho zoberú je už v ich rukách. Binoche-Law je vyvážená herecká dvojica, ktorej nie je čo vytknúť. Len akási Wrightová mi tam nesedela a z nejakého dôvodu som si k nej nie a nie nájsť cestu. ()

Konev

Podle mého se mělo jednat buď o krimi film nebo romantické drama. Takhle sledujete jakoby dva scénáře, z kterého ten romantický vypadá logičtější. Protože když mi někdo ukradne NB a pak mi nechá na stole CD z toho NB, tak by se tím snad měla zabývat policie /otisky, atd./ a ne "hm, to je fakt zajímavý" Konec to ale všechno trochu spravil... ()

Sejkorka

Film mi moc nesedl,nevidím na něm nic moc výrazného. Možná je to tím, že v poslední době koukám jen na vybrané z top nejoblíbenějších. Veliké plus je prostředí Londýna, kde to trochu znám osobně. ()

peproch

Film má souběžné a proplétající se konfliktní situace vzájemně se ovlivňující. Willova firma je pravidelně vykrádána skupinou bosenských mladíků. Will hledá cestu ke své partnerce a její autistické dceři, hledá lásku, nakrátko ji nalézá u Amiry, matky krimi teenagera. Will hledá smíření se sebou, celý film je smířlivý a smiřující ()