Černé zrcadlo - Série 5 (2019) (séria)

Smithereens (S05E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Smithereens
všetky plagáty

Londýnský řidič sdílené taxislužby unese zaměstnance společnosti provozující sociální média a vyvolá mezinárodní krizi. (Netflix)

belinko

... a to tie dve hviezdičky dávam za herecký výkon hlavného predstaviteľa... no roztočiť takýto kolotoč a ukončiť ho na štýl "inception" (koniec si každý vyberte) je neskutočná hovadina, najmä ak nám nedali možnosti na výber.. skončiť to mohlo akokoľvek... ďakujeme teda, že to nakoniec neskončilo vôbec nijako ()

stanyko odpad!

Druhy prepadak v 5. serii az sa bojim pustist si dalsiu epizodu. Toto nudna nuda, ktora nam vysvetlila to co uz davno vieme, ze zavislost na mobiloch je zla.. Herecke vykony boli dost slabe, ale stupidita scenara nemala hranic. Jeden priklad za vsetky: chlapik sa zasekne s autom na poli, co je uplne otvoreny priestor. No odstrovac nemoze strielat lebo mu rukojemnik v aute zaclana a on ten odstrelovac asi nema nohy, aby sa posunul o par metrov tak aby mal krasny vyhlad na Scottovu hlavu :) ()

st4nford

Já naopak absenci prvků žánru science-fiction oceňuji a velmi se mi líbí "skromné" pojetí, které skvěle vystihuje aktuálnost tématu. Nebuďme otroky sociálních sítí... well done, Mr. Brooker ()

jackalsc

Hodně špatné. Celý díl je poset totálními sračkami. Sniper co nemůže najít vhodnou pozici, aby nezastřelil oba dva. Přitom má v podstatě celou oblast k dispozici, stačí se přesunout. Ne, on se postaví do nejstupidnějšího místa. Nemůže prostě najít čistou oblast, ale najednou jak se všichni dozví, že zbraň není reálná, vystřelí hned. A podle díry ve skle to vypadá, že se nepřesunul a nezajímalo ho, jestli trefí rukojmího. Fajn. zbraň není reálná. Proto chce únosce ukázat, že reálná je, aby to nebrali na lehkou váhu. Proto udělá úplně normální věc, kterou by udělal asi každý k jednoduchému přesvědčení a vystřelí do vzduchu, a ejhle to je přece bráno jako útok ne? Zatřelit hned! Celou epizodu se snaží získat Billa, ale jakmile ho získají, radí mu nic nedělat. Hlavně aby nedělal to pro co k němu přijeli. To je fakt padlé na hlavu. A pak vidíme jak náš Bill generuje stránku kódu s enterem, ach. Ano za neštěstí lidí co propadnou nějaké droze, nebo některé věci zásadně můžou přece distributoři a vývojáři. Vůbec ne to, že ti lidi si danou závislost dostali sami do svého života. A posledně, všichni vidí, že únosce rokojmího uvolnil. Dojde k zápasu, ano to je přesně ten okamžik kdy začít znovu střílet, přece když se každý všude hýbe máte větší pravděpodobnost trefit alespoň jednoho ne? Aby toho nebylo málo, tak po nezdařené střele je dovolena další. Okno se tak rozbilo, že přes něho není skoro nic vidět, ale pojďme střílet dál. Klidně i na slepo, další ránu prosím od pasu. Prostě tak, aby se asi zápas ukončil alespoň z jedné strany ne? Když totiž zůstane jedna osoba, nebo nejlépe žádná, tak přeci nikdo zápasit nebude ne? Tenhle díl byl totální vtip a ostuda. ()

StrixCZ

Nadprůměrně natočené i zahrané drama, které však celou dobu spěje k poněkud neuspokojivému závěru. Přidejme k tomu policii, která prakticky celý díl údajně "nemůže zasáhnout" z opravdu hloupého a nelogického důvodu - navíc mi tu v kontextu Black Mirror chybí prakticky jakýkoli futuristický přesah... Celá epizoda de facto stojí na (velmi přesvědčivém) výkonu Andrewa Scotta, takže o emoce není nouze, ale když naskočily závěrečné titulky, převažoval bohužel alespoň u mě pocit "Cože? A to je celé?". ()

collector

Pre mňa najsmutnejšia epizóda celého seriálu. Postava ktorá sa mala javiť ako záporná vlastne ani záporná nebola a chcela len aby ju niekto vypočul. Táto epizóda bola sonda do duše človeka utrápeného vlastnou vinou. Sympatické postavy tomuto celému príbehu iba pridávajú skvelú atmosféru a aj samotná hlavná postava pre mňa takáto bola. Tvorcovia v tejto časti ukazuje, že dokážu natočiť skvelú epizódu aj bez toho aby vymýšľali nové výdobytky technológie. Za jediný výdobytok by sme mohli považovať sociálnu sieť ktorá sa tu objavuje s názvom Smithereens ale koniec koncov tie existujú už dnes a taktiež dokážu ničiť životy tak ako tá v tejto epizóde. Veľmi smutná no zároveň skvelá epizóda. Rozhodne pre mňa jedna z najlepších. ()

Gelaos

Jeden z nejslabších dílů celého seriálu. Banálnější námět a poselství snad už nešlo vymyslet. Návykovost sociálních sítí přece není nic nového pod sluncem. Zápletka akcentuje i sběr dat velkými technologickými společnostmi oproti zkostnatělosti a informační nevybavenosti státního aparátu, ale ani tenhle motiv není rozveden hlouběji. Smithereens absolutně ničím nezaujme, nepřekvapí a konec - stejně jako celý díl - za nic nestojí. Navíc to trpí kvůli přestřelené stopáži. Jediné pozitivum je úžasný Andrew Scott. ()

Kodousek

Druhou epizodu z páté série považuji s epizodou Nosedive za dvě nejpovedenější. Celý seriál, jak je u Netflixu zvykem si pohrává s lidskými nejtemnějšími myšlenkami. Pokrok, sociální kredit, osamění, bádání za hranicí humánnosti. Je UI a veřejná identita friend or foe? ()

F50Ferrari

Tak to snad ne, z prvních 4 řad mě nebavil jeden jediný díl a když jsem si stěžoval na první díl páté řady, tak jsem ale netušil, že další bude ještě horší :( Jako by to byl uplně jiný seriál :( ()