Na konci všetkých vojen

• Česko Na konci všech válek (viac)

Snímek Na konci všech válek vypráví příběh spojeneckých vojáků, kteří musí čelit brutálnímu zacházení v japonském zajateckém táboře. Muži jsou nuceni stavět železnici v nelidských podmínkách džungle napříč územím Barmy a Siamu. Vysílené, hladové a na smrt nemocné muže žene kupředu jen touha po pomstě, úniku a sebezáchově. Jen s nadějí a nově nabytou důstojností jsou schopni pomalu objevovat slabiny strnulého a odlidštěného režimu jejich trýznitelů. Pravdivý životní příběh o velké statečnosti a vůli přežít. Natočeno podle vzpomínek skotského kapitána Ernesta Gordona. (oficiálny text distribútora)

Martineq15

Tento film pro mě jednoznačně 5* a zaslouženě. Tento film, byl pro mě emotivní s mnoha silnými scénami. Doprovázený výbornou hudbou. Určitě bych ho postavil mnohem výše než je nyní. Určitě kdo pročítáte tyto komentáře k tomuto filmu, tak neváhejte a skoukněte ho. Budete velmi mile překvapeni. ()

lev86

Film, ktorý som videl predtým ako som videl Most cez rieku Kwai, takže momentále mám z neho zmiešané pocity. Oproti Mostu cez...je tento film drsnejší, ale to je aj tou dobou, v 50. - tych rokoch by taká scéna s rýľom medzi nohami asi ťažko prešla cenzúrou. Filmu dáva šmrnc najmä výkon Carlyla, jemu proste sedia postavy psychopatov a neurotikov. Podobne ako pri Moste, aj tu na mňa zapôsobila hudba, ktorá robí 50% úspechu tohto filmu. Pozítivom sú tu aj orginálne dokumentárne zábery či už z vojny alebo z obdodia po. Neviem akú mal konkurenciu tento film v roku 2001, ale min. nejakú to nomináciu na glóbus alebo oscara si zaslúžil, ale čo už filmový priemysel je v súčasnosti naozaj už skôr priemysel než umenie. ()

Sandai

Trauma z porážky, zajetí a ztracených kamarádů. Hlad, tropické nemoci, odříznutí od světa, těžká dřina, žádná lékařská péče, střet dvou odlišných kultur a všudypřítomná smrt. A takhle nějak to doopravdy bylo a tvůrcům filmu se podařilo toto prostředí divákovi podat dost atraktivně. ()

andy60

Po pravdě, čekal jsem trochu víc. Dějově film nic moc nepřináší, stavba železnice je podána suše, bez emocí. Samotný život v zajateckém táboře mohl být vyprávěn barvitěji a pokud mám být konkrétní, tak i drsněji. Očekával jsem větší napětí, nějaký pokus o útěk, nebo něco podobného, co by dokázalo více upoutat pozornost, než citování Shakespeara. ()