James Wong sa po šiestich rokoch vracia k dnes už kultovému hororovému thrilleru Nezvratný osud a prináša na plátna kín jeho tretie pokračovanie. V jednotke i dvojke sme videli márny boj skupinky ľudí, ktorí sa snažili uniknúť rafinovaným nástrahám smrti. A "oklamať smrť" sa budú snažiť aj hlavní hrdinovia trojky. Osud hrdinov prvých dvoch príbehov sa uzavrel a začína sa úplne nová kapitola. Po lietadle a diaľnici sa tentokrát dej prenesie na horskú dráhu. Hlavná hrdinka Wendy má predtuchu, že populárna horská dráha "The Devil's Flight" sa vykoľají a všetci pasažieri budú doslova rozmetaní po celom zábavnom parku. Podarí sa jej presvedčiť zopár ľudí, aby sa horskej dráhe vyhli a našli si radšej inú zábavu. Po chvíli z bezpečnej vzdialenosti sledujú, ako sa vízia stáva skutočnosťou a horská dráha sa rozpadáva. Ale ako sme sa už dozvedeli z predchádzajúcich filmov, smrť sa len tak ľahko oklamať nedá. A ak je váš čas, ona si spôsob ako vás dostať nájde... (oficiálny text distribútora)

Claude Speed

Díl od dílu je to stále horší. Po jedničce a dvojce mě ve filmu už nic nepřekvapilo. Je to zkrátka jedno velké klišé bez špetky originality. Takové filmy se prostě nemají točit na hodně dílů, protože pak už to úplně ztrácí grády, zážitek z filmu je nulový protože všichni ví,co se bude dít, a dotoho ty "náhody",které jsou oproti minulým dílům naprosto nevěrohodné. 30%. ()

Martin79

Bezvadné třetí pokračování, této již kultovní záležitosti. Chybí zde trošku originalita prvního dílu, ale i tak jsou úmrtí rafinovaně brutální, především pak scéna v solárku. Téhle sérii fandím. ()

Yellyman

Vzhledem k tomu, že jsem tenhle díl viděl jako první ze série, tj. nemohu posoudit o kolik neoriginálnější než předchozí díly je, musím říct, že mi to tak špatné nepřišlo. Napětí celkem slušné, jednotlivá úmrtí zábavná + Mary Elisabeth Winstead... Jo, bavil jsem se. 70% Mé pocity kombinují komentář POMa a Tosima... ()

Argondia

Kromě hlavní hrdinky jsou postavy ze třetího dílu tak protivné, že mě jejich nezvratný osud nijak netrápil. Místo činu je tentokrát horská dráha a způsoby, kterými si smrt svoje oběti vychutnává, jsou promyšlenější a agresivnější. Scénu ze solária nikdy nezapomenu. Stejně jako ve druhém díle, se tu objevuje kamion s nápisem "Drink responsibly". Jako varovná skladba tentokrát zazní "Turn around, look at me" od The Letterman i když od Bee Gees je podle mě mnohem lepší, ale svůj k svému a průměr k průměru. ()

Grogan

Tak prozatím nejslabší díl téhle série. Nepovažuji ho úplně za špatný, i tady se našly zajímavé prvky, jenže oproti předchozím dvěma dílům to už nějak není ono. Způsoby smrti jsou i tady docela nápadité, v tom scénáristé nezklamali. Ale úvodní nehoda je tady ta nejméně zajímavá ze všech dílů, v tomhle ji i 4 poráží. Další věc jsou charaktery, v jedničce i dvojce jsem si je všechny oblíbil a fandil jsem jim, aby osudu unikli. Tady kromě celkem sympatické ústřední dvojice a hrdinčiny sestry je většina charakterů matných, nezajímavých, někdy ani ne moc ukazovaných na plátně (naštěstí ne otravných jako některé ze 4 dílu) a jejich masakrování ve mě nezanechalo hlubší dojem, ačkoliv posun v Ianově psychice po smrti jeho holky mi přišel zajímavý. Nápad s fotografiemi nebyl špatný a zase trochu oživil stejnou strukturu tohohle vyprávění. Celkem solidní 3 hvězdy, ale v porovnání s předchozími díly pokles. ()

danny_21

Potřetí už je ta šablona možného úniku zubaté nevyhnutelnosti okoukaná - jediné co potěšilo bylo to, že si tvůrci vzali to dobré ( krvavé ) z předchozího dílu a tentokrát napasovali systematickou likvidaci teenagerů do zábavního parku. Mám pocit ze je dobré s touto sérií skončit, dokud je ještě čas - 45 % ()

Nix

Je to něco jako Saw. Prostě milion dílů s jasným úmyslem. Podívat se jaké originální úmrtí tvůrci připravili tentokrát. Jasné a jednoduché. Celkem fajn, solárko bylo výživný, ale mne už to stačilo. Věřím, že ostatní díly se nebudou vymykat tomuhle vzorci a proto dávám tři k respektu k jedničce, ale tento svět opouštím. ()

mira.l odpad!

Nene, třetí várku těchto náhod už nezachránila ani tehdy 22letá Mary Elizabeth Winstead. Je to jak přes kopírák. To fakt ne, toto... Nesmysly začaly vlastně už na začátku tím, jak se ta ta kamera elegantně špagátem zachytila o konstrukci horské dráhy, udělala otočku kolem nosníku a pak se na fleku zastavila. Vysokozdvižný vozík bez řidiče jede, pak stojí, pak zase jede. Náklaďák bez řidiče po jiízdě z kopce slisuje dvě auta, z mohutného pikapu vylítne motor jak namydlenej blesk, se stále se točící vrtulí ventilátoru, z hlavy pasažéra vpředu stojícího kabrioletu udělá kaši, zastaví se, a pak se zase roztočí na jednu, dvě otočky. Jen tak, pro efekt. No a taková dělová koule... to by jeden neřek, jak svižně a daleko se koulí ve vzrostlé trávě. A tak by se dalo pokračovat dlouho. Ne, fakt, třikrát mi tahle nastavovaná kaše bohatě stačila. ()

Hellknight12

Tretí film zo série, ktorý síce minimálne nadväzuje ale to ničomu neprekáža. Úmrtia sú aj tu celkom zaujímavé a stále si držia kvalitu. Herecké výkony sú stále dobré. Je tu síce pár úsekov, ktoré by som zmenil ale to je asi len môj problém.Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

KillerZeli

Trojka již nemá dobre herce a originalitu jednicky a happytreefrendovost dvojky (No i Tony Todd mi trosku chybel), ale stale si drzi atmosferu, kterou si vytvari pres hruzu nahanejici fotky. brr tezky rozhodovani mezi 3 a 4 * ()

lift666

10.7.06:Ani nevím,uvažuju o 1*.Jednu hvězdičku získal tenhle film za Final destination (1) a druhou hvězdičku za Final destination 2.Tenhle film mě absolutně zklamal.Po skvělých dvou dílech si přišel "nezvratný osud" pro trojku.Dal bych téměř cokoli,abych mohl vrátit natáčení 3.dílu!Tenhle film naprosto pošpinil dobré jméno Final destination.Budu dělat,jakože trojka neexistuje.A vám,kteři jste to ještě neviděli,radím nekoukat!Zkazíte si radost. Přidáno 30.7.06:Tak nakonec jsem dal 2*.Když uvážím,že jsem dal jedničce i dvojce 4*,tak není možný,abych dal trojce 3.To by byla pro první dva díly urážka! ()

shifter

Dajme tomu.. Napadite smrtelne nehody, solidna atmosfera, ale inak stale to iste dokola. Dobre ako sucast kampane proti skodlivym ucinkom solarii ;) ()

Sandisek

Něco mi říká, že tohle už tady bylo dvakrát. Celkově pěkná jatka, ale je to pořád to samé dokola, první díl byl dobrý a celkem oroginální, druhý se mi moc nelíbil, třetí celkem ujde, ale potřetí už to není nic extra, všichni zemřou a hlavní hrdina zůstane. Očekávám, že čtvrtý díl bude na lodi a pátý díl ve vlaku... ()

Dr.Gonzo

Sice bez předchozího zhlédnutí jedničky či dvojky, ale páni, tak jsem se u filmu dlouho nezasmál. Není divný smát při scénách, kde lidi umírají? Nemohl sem si ale pomoct. Jo děti, pozor na nastřelovačku hřebíků... ()

SharpChick

Jednička přišla se zajímavým námětem. Dvojka především pobavila svou originální brutalitou. A trojka ta vzala vše, co mohla ze svých předchůdců, a šla na horskou dráhu - a kupodivu to zase tak špatně nedopadlo, i když o nějakém ucházejícím ději, logice nebo myšlence nemůže být řeč... Řekla bych, že jde zatím o celkem stagnující sérii.. Letadlo, dálnice, lunapark - co to bude příště? ()

tony_2

Slabučké 2*. Nepochopím kvôli čomu tie pokračovania točia( Ja viem,že kvôli dolárikom:D) ked kvalita je čím dalej nižšia.No čo narobím. Aspoň mám pri čom dobre zaspať ()

Tauk

Smrt a osud jsou tady pořád a hned tak nezmizí. Díky natočení prvního dílu, vznikl naprosto originální horor. Přišel druhý díl (podle mě lepší než první) a teď nám tvůrci naservírovali další porci bizardních nehod. Bohužel, s prvotně skvělým nápadem, se však už jen opakuje děj a změnit lze jedině herecké obsazení a způsob jejich konce. Nápad s horskou dráhou není tak špatný, stejně tak jako smrt v solárku. Ale už to nemá takovou šťávu jako předešlé dva díly. Ale přesto ***. ()

Alojs

Bohužel… bohužel pro všechny, kteří se ukájí na krví prosyceném materiálu a jejichž žebříček hodnot sestává z poněkud odlišnějších hodnot než u běžného mainstreamového diváka – příchodem trojky nenastává žádné obrození. Nejnovější Osud zaostává za svými předchůdci s víc než přípustnou ztrátou, nepředhání se v co nejsugestivnějším vyobrazení té či oné smrti a jakous takous originalitou se prokazuje jen sporadicky. Zásadní problém spočívá v tom, že nám tvůrci již potřetí servírují to samé. Stejnou zápletku, identický vývoj, typově podobné postavy (zejména hlavní hrdinka) a shodné načasování zásadních scén (hádejte, čím to celé začíná a končí). Divák znalý originálů tak těžko ocení cokoliv jiného než pasáže, v nichž se hrdinové odebírají na „odchod“. Vše zbylé je takřka totožné a v důsledku toho i nepatrně nudné. ///// Samozřejmě – leckdo by mohl namítnout, že nulově novátorská (co se výplňové vaty týče) byla též i dvojka, ale to bych přiřkl na vrub „střelby od boku“. Předchozí část se sice nijak nezaskvěla v rámci vlastních zásahů, ale účinně to vynahrazovala dech beroucí konstruktáží jednotlivých „vražd“ a efektní formou. A tak... pakliže se na některém rozcestí odbočilo špatně, bylo to právě tady. Trojka selhává přesně v těch partiích, kde její starší sourozenci excelovali, a zásluhou absence kulervoucího koření nechává plně vyniknout "originalitou" hýřící děj. Problém tak netkví jen v samotné režii, ale rovněž v oné dominové sestavě, která předchází každému úmrtí. Pominu-li dobře natočený rozjezd na horské dráze a šmrncovní zašněrování v podzemce, nepohledáte zde žádnou jinou sekvenci, po níž byste si vystrašeně předsevzali: „Tak na tohle si dám bacha.“ ///// Třetí Nezvratný osud se spíše spoléhá na své jméno, nežli na „bohatství“ v sobě ukryté. Nicméně i přesto zůstává koukatelnou jednohubkou, která při jisté konstelaci hvězd obstojně pobaví a sem tam i potřebně znechutí. Přihlédneme-li pak k béčkovosti celé série, k číslici za názvem a ke skutečnosti, kterým směrem vítr fouká (věková skupina 15-18 let), usoudíme, že je jaksi zbytečné protahovat délku textu a plýtvat tak nejomšelejšími kritickými frázemi. ///// Přesto si neodpustím drobný apel vstříc samotným hlavounům z New Line Cinema: „Bylo to ucházející… avšak… na tu čtyřku se raději vysmolte.“ ()

smajly

Jednoduchý nápad, který stál za vznikem tohoto teenagerovského polohororu nakonec přinesl o něco napínavější podívanou, než jsem očekával. Pořád to je ale hodně velký Béčko. Scénář sice měl tendence diváka překvapit ale stejně pak šlo všechno ve stopách na začátku nastíněného děje. Příběh byl opravdu bez nápadu a trochu to připomínalo sledování zápasu ve vybíjené...až na to že vybití nebyli vybití, ale zabití :-). Vychází mi to na 45%. ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)