Lovec medveďov

• Česko Lovec medvědů (viac)

Starý muž je v zasněžených horách severu Japonska napaden obřím medvědem. Podaří se mu uniknout, ale slíbí si, že útočníka uloví, než napadne jiné vesničany. Staříkovým historkám o gigantické šelmě málokdo věří, ale pozorným posluchačem se mu stane jeho vnuk, který by se rád stal při lovu jeho společníkem. Léta ubíhají, chlapec roste, učí se a setkání s šelmou se nevyhnutelně blíží. (J.Connor)

majo25

Príjemný, skôr rodinne ladený príbeh, ktorý má mierne dobrodružný ráz. Atmosféra je parádna, k čomu dopomáhajú nielen krásne scenérie hôr, snehu a celkovo prírody niekde na periférií civilizácie, ale aj samotní herci. Akurát to spracovanie, a to aj technické (scéna s medveďom alebo psami), je povedzme že jednoduchšie, resp. naivnejšie a s pár logickými nezmyslami. ()

Karlas

Příjemná lovecká melancholie z japonských hor a lesů. Pěkné povídání, o vztahu člověka k přírodě, které v dnešní době může vyznít i trochu naivně. Přesto se zamýšlím, jestli dnešni svět nepotřebuje právě taková vyprávění. Příběh, na který je možná třeba dospět, aby jsme dokázali uchopit všechny myšlenky. Vím, že japonští divácí rádi českou tvorbu, proto mi příjde sympatická určitá podobnost s filmem Pod jezevčí skálou. ()

nascendi

Vcelku nenáročná variácia na Hemingwayovho Starca a more. Napriek tomu som neľutoval čas strávený sledovaním obyčajných japonských dedinčanov, pre ktorých sú malé medvede prostriedkom k obžive a veľký medveď nepríjemným spestrením ich pomerne jednotvárneho života. Pre starého muža je však tento medveď najväčšou a poslednou výzvou jeho života. Necítim potrebu obdivovať krásy prírody, ani haniť priemerné herecké výkony a už vôbec sa nebudem zamýšľať nad 84 %, ktorými v ČSFD zatiaľ tento film disponuje. ()

dopitak

Jeden z mála japonských předrevolučních, který u nás byl povolen. Proč tomu tak bylo, není těžké uhodnout - v příběhu z hor sotva lze najít cokoliv kapitalistického. Unikátní záběry, proti nimž by dnes ochránci možná protestovali, dojemný motiv psího konce a také dabing s panem Krvinkou (Krůtou) a malou Aňou. ()

Splasher

Tak pozor. Když nepočítám pohádky, tak tohle je velmi pravděpodobně vůbec první celovečerní film, který jsem ve svém životě v televizi viděl. Brečel jsem šíleně a určitě proběhla i nějaká ta noční můra. Ale díky tomu jsem si útržky pamatoval i po těch 25? letech a byl jsem schopen si ho dnes dohledat. ___ Ovšem nepamatoval jsem si, že ústřední pes je Doge aka ShibeZ. ()