Pád do tmy

Rok po kruté a tragické nehodě se šestice kamarádek opět vydává na každoroční dobrodružnou výpravu - tentokrát do odlehlé části Appalačského pohoří, aby podnikly sestup do jeskynního systému. Uvnitř jeskyně je náhle zasáhne pohroma. Kameny uvolněné při sesuvu zatarasily jediný východ a uvěznily je uvnitř. Skupina se po neshodách dělí a každá z dívek se modlí, aby našla nějaký jiný východ. Je tu ale ještě něco jiného, co na ně v podzemí číhá - neznámý druh velkých humanoidních nestvůr, které se dokonale adaptovaly na život ve tmě. Představa, že se brzy stanou kořistí příšer, v dívkách probouzí ty nejprimitivnější pudy a nutí je dělat úplně vše, aby obstály v totálním boji s nepopsatelnou hrůzou, která útočí bez varování, znovu a znovu a znovu. (oficiálny text distribútora)

kverula

První půlka je zajímavá tak pro horolezce, v druhé půlce již začíná horor s fakt úděsnými individuimi-glumy. Určitě je to dobře natočené, najdete tam všechny prvky hororu (lekačky, krev, sliz a další nechutnosti), s psychologickou stránkou věci si taky dali práci. Pravda je, že jsem tam po celou dobu byla s nimi a strašně se toužila dostat ven. Ale co má společného smrt manžela a dcery s jeskyní? Stejně tak dobře tam mohli vzít kamarádku, které zloděj ukradl peněženku. ()

sergiokish

Skvělí film,akorát tam sou hodně divní ti skřeti nebo co to je,chovaj se jak glum z pána prstenu,živý se jako zombií a po kousnutí to připomíná upírá protože se z oběti stane onen záhadný skřet,až na ty mutanty co mi náramě připomínali moje spolužáky tak je příběch dost kvalitní takže je to v celku nadprůměrný film. ()

othoson

Pro mě osobně to byla docela nuda, i když musím uznat, že mezi novodobějšími horory tento snímek může být jednooký král. Scénář lepší průměr, co bych ale jediné pochválil, tak byla lehce mrazivá atmosféra. Tři hvězdy si to dle mého ale stejně nezaslouží. ()

Abalzo

I když netrpím klaustrofobií, pohled na ty uzoučké skulinky, kterými parta mladých žen prolézá v jeskyni, mi nedělal zrovna nejlépe. Nicméně dokud se neobjevily "nestvůry", film mi připadal mnohem lepší, s lepší atmosférou, přehlednější a líbivější. Po jejich objevení jsem se trochu ztrácel v postavách, scény s nestvůrami byly hodně roztěkané a nepřehledné a několik scén mi přišlo zbytečně přehnaných, skoro až parodických. Závěr ale nezklamal. Takže díky první půlce a právě zmíněnému závěru se u mě řadí tento horor do průměru, možná lehce nad průměr. ()

marrrrian odpad!

Stiesnené priestory zapôsobia. A to by bolo ku kladom všetko. Fakt nie je nič horšie a otravnejšie, než pozerať na skupinku žien, ktoré sa správajú jak skupinka žien. Plus to ani nevedia dôveryhodne zahrať. Z môjho pohľadu je nepochopiteľné nač si vybrali zrovna takú náročnú aktivitu, keď sa tomu ani nevenujú. To už boli hlúpe, že sa na to dali. A tá, čo ich naschval zaviedla úplne inam, než mali v pláne, musela byť dvojnásobne blbá. Potom pardon, ale film tiež nemôže byť iný, jak blbý. ()

Scaevola

(spoiler) První polovina výtečná, dobře zahraná (skvělá scéna v úzkém tunelu) a s pointovanými lekačkami, včetně letmých záblesků "Glooma a spol." Ale pak nastane obligátní vyvražďování obou stran a veškeré napětí je pryč, hlavně při přerodu vnitřně zlomené hrdinky do krví pokrytého anděla pomsty. Absolutní závěr sice trochu zachraňuje, ale jinak nic originálního. ()

nuwer

Horor perfektní,viděla jsem několikrát. Hrůzu umocnující prostředí -tma,uzké chodby a samozřejmě -mutanti. Skvěle. ()

moriero

Ponurá vyvražďovačka v podzemí s příšerkami, které jakoby vypadly z oka creaturám z Pondora. Já se solidně bavil (v tom lepším slova smyslu). Doporučuju! P.S. Po tomhle filmu mě přešly veškeré speologické choutky! ()

FantoMaSk

Lepsi 3. Zajimavy namet, neotrele zpracovani a chvilemi i strasidelne a desive - at uz slo o monstra, nebo o pocit ztisnenosti a klaustrofobie pri prekonavani nastrah podzemni kobky. Nicmene nekde v prubehu deje se atmosfera zacala vytracet a film me vlastne prestal bavit, coz urcite neni nejlepsi vizitka. Tak nevim - doporucit zkouknout prvni pulku a pak to vypnout asi neni uplne koser, tak doporucuji spise nenechat se nalakat libivym trailerem, protoze film trochu klame telem a az tak dobry ve finale neni. Chvalim vsak necekane lekacky v prvni pulce. ()

mokrasek

Úvodní „session“ babince, zavánějící lesbickou zívačkou je jako oťapávání lasičky kolem kurníku plného podřimujících slepic. Po krátkém intermezzu ale následují ty pravé hody. Synergie tvorby, udržování napětí, hereckých výkonů a to vše umocněno výbornou kamerou zasálá i na nehororovou lamu. Po zralé úvaze dávám plný počet a to i pro to, jak bylo naloženo s hereckým potenciálem všech postav a s jakým výsledkem. ()

bmx6

Horor u kterého mi vůbec nevadila nepřítomnost nějakého ,,drsňáka,týpka nebo nabušeného chlapa´´ ,protože tu máme šest vcelku pěknejch kočiček,co se hned po krásném úvodu vydávají hluboko do jeskyň.A tam se začíná film hezky rozjíždět.No a následuje luxusní bitka mezi kočičkami a několika příšerkami.Takže jsem spokojený a opět jeden z mála shlédnutý horor,který se mi líbil.(Jo a ještě taková připomínka - Alex Reid je prostě kundička a nikdo mi to nevymluví) ()

Goumen

Nemám moc rád, když horor spoléhá hlavně na lekavé momenty a tohle je bohužel jeden z těch případů. Napětí tomu většinou nechybělo, ale čekal jsem hutnější a tajemnější atmosféru. Obsazení také mohlo být lepší. V té hromadě hereček se nedalo vyznat, poznal jsem většinou jen dvě ()

johnnie78

Partička nesympatických ženských v jeskyni s partou masožravých Glumů, to nemůže dopadnout dobře. Občas dostává na prdel logika, všichni se chovají vlastně dost podivně... ale jako krvavá zábava to celkem jde... ()

sibskyn

Zábavný, temný,krvavý a velice dobrý horor. Finále je vygradované do maxima a ten poslední záběr, potěší a taky zamrazí. Podívejte se na to! Novodobý horor, který stojí za to vidět. ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Pokud nás tvůrci čím dál sledovanější Hry o trůny něčím rozčilují, určitě je to vyhýbání se velkým bitevním scénám. Když už ale náhodou k nějaké akci dojde, stojí to za to. I proto byla epizoda… (viac)

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

04.11.2012

Z Nespoutaného Djanga, kde měl hrát DiCapriova sadistického poskoka, se na poslední chvíli vyvlekl, ale na Divoký západ přece jen vyrazí. Zahraje si totiž šerifa v údajně extrémně brutálním… (viac)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Tvůrce Pádu do tmy, Soudného dne či Centuriona si loni odskočil do televize a bitevní epizodou Blackwater si vystřihl zdaleka nejlepší hodinku druhé série Hry o trůny. Není divu, že o jeho služby v… (viac)

Neil Marshall a smrtící náklad z Transylvánie

Neil Marshall a smrtící náklad z Transylvánie

14.05.2012

U filmu The Last Voyage of the Demeter je situace taková, že v jeho realizaci uvěříme až u závěrečných titulků hotového filmu v kině. Bragi Schut (Hon na čarodějnice) napsal scénář už před deseti… (viac)