Větrný démon

• Česko Démonické větry (festivalový názov) (viac)

Cory s několika přáteli navštíví starou usedlost, kde jeho předkové, jak se později ukáže, holdovali černé magii a démonismu. Místní je od pobytu v domě odrazují, skupinka však na jejich prosby nedbá. Ve vzduchu je však něco smrtelného a v domě už na partu přátel čekají démóni. Brána do pekel se otevírá… (pfa)

raimi

Krystalicky čistá esence brakového videobéčka z těch nejnižších polic videopůjčoven. Pro fanoušky nádherné guilty pleasure. Téměř žádná vata, a neustále se jede horor. Ať už se chodí po strašidelných místech, hážou vyjevené pohledy, valí mlha, objevují mrtvoly, zjevují démoni, střílí z brokovnice, nebo hláškuje- furt se něco zábavného děje. A na to, že je to očividně velice levná záležitost, tak se tvůrci neupejpají, a zahrnují diváka celkem nevídaným množstvím atrakcí. ()

topi

Tvůrci se nechali hodně inspirovat Evil dead, ovšem v mnohem brakovějším podání. Atmosféra slušná, herecká stránka céčková, masky odpovídající trashovému stylu. Vypnout mozek a solidně se bavit. ()

Gorehound

Je to kdesi medzi neodolateľným cheesefestom a serióznejšou záležitosťou. Ambicie tentoraz prevýšili rozpočet, scenár sa miestami zamotal tak, že mám pocit, že už ani tvorcovia nevedeli, ako z toho von. Ostávajú parádne masky a skvelé poctivé gore efekty, zábava to napriek všetkému uvedenému, aj kvôli tomu, je. V kombinácii s nostalgickou spomienkou na obal VHS. ()

cariada

Čekal jsem blbost, ale dostalo se mě pěkné gore plné akce i napětí. Zápletka je prostá skupina přátel jede kam si na samotu, kde má jeden z nich barák, ale něco se tam stalo a on to jede z jistit. Poněkud jsem nechápal, že s nim jela taková spousta lidí na druhou stranu aspoň bylo koho masakrovat. Zvláštní je, že v podstatě na samotě na polní cestě je benzínka a hospoda, tam asi musí mít tržby. Tohle je ale poměrně častý jev v Amerických filmech. Dobrá mrazivá atmosféra i pěkný kozy, hodně krve a nechutností, povedený horor. ()

Flaxik

Plátno plné bukvičných charakterů, hovadsky trapné masky, démoni zvracející krupicovou kaši (ha, inovace, v Demons zvraceli hrachovou!), pošahané monology, dialogy a polylogy, počítačové efekty z Atari 800 XL a synťáková hudba z Didacticu Gama (Atari by to umělo líp) zcela evidentálně tlačí toto dílko do...no až kam se dá zatlačit. Ale protože mám rád barvičky a jsa vybaven kladným vztahem k osmibitovým počítačům a vůbec jsem letos nějak měkkon, natlačím tomu dvě hvězdičky, pokryté tou krupicovou kaší. Ale jsou hodně malé a hodně poblité. ()

Rodriguez

Béčkový snímek o jedné závěti, kde starý dům získá mladík, který se tam vydá se svoji partou. Jenže na onom místě není vůbec nic, jen pár ruin.....to ale nesmíte projít dveřma. Ne, opravdu se nejedná o Harryho Pottera a nádraží s průchodem :-D Větrný démon je opravdu začarovaný film. 20% ()

MightyHal

Film byl fajn a i živý dabing na projekci Otrlého Diváka. Bohužel Otrlo se začal snažit v posledních letech, více zavděčit mainstream publiku co by si nikdy takové filmy nepustil. Kvůli tomu už serou na pribehovou kostru a jedou jen svuj vymysleny pribeh naroubovaný na film. Drive se pres své vtipy aspon snazili drzet pribehove kostry. Tady bohužel velice trapně zakomponovali: “Je to Fresh Mám to rád” či odkaz na Stranger Things a song Running up the Hill, což bylo vyloženě trapné a na sílu, jinak byl živý dabing vtipný. Ale na tohle at priste serou :D Ja beckove sracko filmy mam rad i bez srando dabingu, proto mě tohle zavděčení lidem co se tam jdou jen zhulit a vysmát se jim, vylozene sere. ()

kosta73

Dlouho, předlouho jsem toto dílko sháněl a moc se těšil. A výsledek? První čtvrthodinku je vše na dobré cestě. Začátek zaujme okatou podobností s tvorbou hororového mága Fulciho, dobrá zvuková složka, povedené nechutné masky, víc než dobrý námět. Jenže pak se to všechno zvrtne. Přichází studená sprcha v podobě partičky neuvěřitelně nesympatických ( a z drtivé většiny zcela dementních ) amerických teenagerů, kteří vrámci přiblbloučkého děje lezou jeden po druhém démonům rovnou pod kudlu. Slibná počáteční atmosféra je během chvíle nenávratně v čudu a když v pomateném závěru filmu proběhne mezi hlavním hrdinou a nejvyšším démonem souboj "na férovku", při kterém dojde na kopání démona do rozkroku, tak už jsem ani nevěděl, zda se mám smát nebo břečet. Svojí krvavostí a slibným námětem mi tento film asi nejvíc připomíná podobný "skvost" LAMPA. Také jsem se moc těšil a také se mi dostalo velkého zklamání. Nebo spíše smutku z krutě promarněné šance. ()

TO

Asi deset studentů se dostane do satanské chaty, kde bojují s duchy, halucinacemi, démony. Tenhle film nemá tu úroveň, co od dobrého hororu očekávám. Masky ujdou: tlející maso na obličeji nebo utrhané končetiny, ale to je tak asi všechno. Nic moc ()

oveckaoa odpad!

Hrozný horor (čti blbý) navíc žádný démon zde není jsou tu jen jakýsi mutantoi nebo co to bylo. Film je v některých místech i blbý (to je satanistický oltář to je strašný ale je to pěkný :-) to nemluvím o tom že i debil by pochopil že je kulkou nezabije natož tady ti týpci do nich střílí pořád a ještě se diví že je to nezabije. jediné co stojí za nějaké procenta jsou masky a záběry střel do tlejících mrtvol načež z nich vystříknou jakési žluté sračky ale bohužel masky v hororu považuji za samozřejmost takže za to moc bodů nebudu dávat. 5 procent. Navíc závěrečné triky z paprsky bych očekával tak v filmu z 40-50 let a ne v hororu z roku 1990 to si mohly klidně odpustit to nemluvě o závěru typu je mrtvá ožije. ()

Smileface

Větrný démon(Jak je uveden název tohoto filmu v České distribuci) je opravdu vybroušenou ukázkou béčkových horrorů na konci 80tých a začátku 90tých let.Tlupa zombíků ohrožuje(tentokrát velmi početnou) skupinu teenagerů.Jediné co se moc nepodařilo byl ten závěr,ale i tak je to pohoda pokoukání :-) ***1/2 ()

Han22

Osmdesátkové béčko jak má být. Režisér si půjčoval kde mohl, takže tu máme dýky z Přichází Satan, hudbu ala Carpenter, prokletý dům z Evil Dead a zombíky z Noci oživlých mrtvol. Ale vykrádal velice povedeně, takže první půlka, kde parta teenagerů přijíždí do prokletého domu opravdu slušně buduje atmosféru (holčičky, zděšený pumpař, panenka, mlha). Druhá půlka pak přichází s nekompromisním splatterem, kde na dům útočí démoni (zombíci) s vynikajícími maskami, krev a sliz tečou proudem, lidi umírají jak na běžícím pásu a ve finále přijde i hlavní zmetek a spousta magie. Nechybí ani spousta zbraní a dokonce i karate (i když postavě příliš nepomůže). U starých hororů člověk nikdy neví, jestli do něčeho šlápne, nebo naopak narazí na klenot, ale tohle béčko se povedlo natolik, že odpustím i těch pár chyb jako otřesně stupidní postavy nebo kouzla jak z české pohádky. ()

Scytale

Jeden z horrorů mého mládí, kvůli kterému jsem se stal zapáleným milovníkem tohoto žánru. Stále nepostrádá určité kouzlo a nezaměnitelnou atmosféru. Dnes již místy vyvolává spíše nostalgický úsměv, než démonickou hrůzu. ()

Eraserhead

Pro postavy tohodle filmu jsou nadpřirozené jevy zřejmě denním chlebem a není jim vůbec divné, že se dějí. Tím pádem je fuč veškerá atmosféra. Pokud nepočítám úvodní scénu, tak na první pořádný útok démonů se čeká dlouhých 50 minut, což je dost dlouhá doba na to začít se pekelně nudit. Kromě hlavního hrdiny, nemá žádná z postav sebemenší motivaci jet do té chaty a všichni ostatní jsou tam jen proto, aby démoni měli co žrát. Jsem sám překvapen, že tohle hororu 80.let vyčítám, ale tady každá nelogičnost tak strašně bušila do očí a mozku, že byl zážitek s každou další o to horší. Ta jedna hvězda je jen za celkem vydařené slizem a krví opatlané masky. ()

TERRORDROME

Ako decku sa mi Veterný Démon páčil a ani teraz po rokoch to nebolo márne. Celé to dosť silno pripomína Evil Dead, ale tvorcovia prihodili pár vlastných nápadov ako napr. chajda ktorá je zvonku úplne rozbúraná, ale keď hrdinovia vojdu cez dvere, vo vnútri je všetko v poriadku. Dej sa príliš neserie, hrdinovia jednoducho dorazia na miesto určenia a hneď začnú šarapatiť záhrobné sily, vybuchovať kurence a jedno dievča sa premení na bábiku. Dobrý nápad bola aj tá teleportačná hmla. Okrem toho ešte pekne hnusný zombíci a záverečný démon ktorý vyzerá tak trochu ako Freddy krueger prežratý hamburgermi. A samozrejme kravská lebka s dlhým jazykom v maštali, na tú nesmiem zabudnúť. Inak je to v podstate taká jednoduchá hororová blbosť s nie príliš podarenými efektami ( hlavne tie malované blesky a ohne ) a povinnou kolekciou klišé medzi ktorými nechýba ani starý dedo na pumpe čo sa snaží hrdinov varovať aby nechodili k tomu domu. Plus nejaké tie stupidity ako keď sa za oknom zjaví démon v podobe holej ženy a naši mamlasi vedia že je to démon, ale aj tak vyjdu von a nechajú sa pozabíjať. Napriek všetkému je to miestami strašidelné a celkovo, navzdory tomu že to poriadne rachotí aj funkčné. ()

Klay

Atmosférický horůrek o partě kamarádů, z nichž jeden odhaluje temné tajemství svých předků, kdesi na odlehlé chatě u lesa. Místo je naneštěstí pro ně, naštěstí pro diváka, ovládáno démony a přeplněno vyhladovělými, pěkně namaskovanými zombies. Dívá se na to příjemně bez nudnějších pasáží, ale ten konec je vážně divnej. Hlavní hrdina si tu morfuje jako nějaký Power Ranger a samotný vrchní démon moc strachu nenažene...prostě to kazí dojem z celýho filmu. ()

drankeryth

Cakal som, ze to bude slaby odvar hororu, ale som milo prekvapeny, co sa z toho vyklulo:) Film mi troska pripomina hororovy kult Evil Dead. Aj ta postupujuca hmla prichadzajuca k parte kamosov vyzerala ako vo filme Evil Dead. Atmosfera filmu je na vyssej urovni ako ine podpriemerne horory z 80-tich rokov. Tento film nad nimi vycnieva a aj masky demonov nie su trapne a vyzeraju dost skvele na tu dobu, ked vznikol tento film. Dej filmu sa zameral na jeden rozpadnuty dom, do ktoreho sa vybrala partia kamosov. Uz na zaciatku filmu sa zastavia na pumpe, kde ich stary drsnak odhovaral od toho miesta a dokonca mal nervy na jedneho z nich. Nakoniec dedek zmakol a povedal im aj cestu k tomu domu. Dokonca v tej partii bol aj jeden komik alias Jackie Chan:) V dome prebudili demona a ani za boha sa nemohli vzdialit prec od domu, ked boli na uteku. Vzdy ich to vratilo spat k tej rozpadnutej chatrci. Co sa tyka likvidacie partie, tak toho aj mohli ukazat viac, co ma zas moc nepotesilo. Vyzeralo to take nedokonale na moj vkus. Ako prvu obet premenili jednu zenu na babiku, co zas nebolo bohvieako urobene. Dalsiemu sa ocitol noz v oku, co uz bolo o nieco lepsie a ta kostra, z ktorej vyslahol obrovsky jazyk k chyteniu jednej teenegarky bolo amaterske a nudne. Najlepsia cast filmu bol utok demonov - zombikov, ktori sa dobijali do chatrce. Zaverecny demon bol celkom dobre vymysleny, ale ked uz zacal carovat a vystrelovat farebne paprsky, to mi uz nesedelo na tom filme. Nemohli sa aj bez toho zaobist? Ale to su zas drobne chyby na filme, ktore zas nie su taka katastrofa a da sa to bez problemov prehltnut. Zaver filmu naznacil, ze asi neni uplny koniec toho zla, takze klasika ako v mnohych starych filmoch, kde mozno uvazovali aj o pokracovani. Ale neviem, ze by bola aj nejaka dvojka Vetrneho demona, takze tento film odporucam, kto ma rad horory typu Evil Dead. ()