Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiálny text distribútora)

marrrrian

Nepáčilo sa mi to, ale bolo to naozaj dobré. Jeden z najzaujímavejších filmov s podobnou tématikou a aj by som povedal, že už z nej trochu vybočuje. Možno to z obsahu a z obrázkov vypadá tuctovo, ale má to náboj. Samotná pointa a hlavná línia začína z ostra a presvedčivé herecké výkony ešte muziku pritvrdili. A koniec nepríde až do poslednej sekundy. ()

DansteR

"Every man, no matter how strong he is, lies to himself about something. I will find your lie. I will break you."...Film jsem viděl spíš náhodou a byl jsem v šoku. Víceméně nízkorozpočtový film zakládající jen na 2-3 hercích a dokonalé myšlence. Nic víc v tom není. Všichni tři v hlavních rolích předvádí více než dobrý výkon a nikdy bych netušil, že někdo o tomhle natočí film jako z přímého přenosu vyšetřovaní CIA někde na Guantanamu. Bohužel škoda, že rozpočet byl tak ošizený, s větším rozpočtem by to mohla být fakt bomba. 80%. ()

JGK

Pokud by scenar nepredepisoval naservirovat divakovi zaverem zvrat a drzel by se nastavene eticke otazky, bylo by to na vic nez 3. Ale nemohu jinak, protoze podat pristup vsech bezpecnostnich slozek jako bandu amateru, co si musi na pomoc prizvat sadistu a jeste k tomu zanedbavaji jeden fakt za druhym a panicky se drzi vnucene verze, to fakt nezeru... Co se asi snazi film rict, je opravdu unthinkable. Tak, jak je ale tema zachycene, to je bohuzel take unthinkable. Michael Sheen ale vybornej ;). ()

Etherium

V máloktorých filmoch sa tak bojím hrdinu, akým bol Samuel, pretože nevedel som či ho mám brať za dobrého či zlého, miestami som sa skoro nato nemohol ani pozerať, veľmi dobre to tu vykreslili (Poraziť veľké zlo za cenu menšieho zla). Napínavý film až do konca a takmer plný počet. ()

hony23

Tři nukleární bomby umístěné na území USA. Na jedné straně vyšetřovatel, který je ochotný brutálně mučit vyslýchaného tak dlouho, dokud nepromluví. Na druhé straně zatčený islámský terorista, který je ochotný pro svou věc zemřít. Podstatou tohoto strhujícího thrilleru je etické dilema, kam se můžou dostat vyslýchací metody formou fyzického mučení, jsouli v ohrožení životy nevinných. Příběh filmu skvěle graduje a má i velmi zajímavý konec. Božsky brutální Samuel L. Jackson předvádí skvělý herecký výkon, šokující scéna s manželkou teroristy patří k vrcholu celého filmu! ()

czema

Pokud jste fandové S.L.Jacksona doporučuje se zhlédnout tenhle film ,ale pro silné povahy.Ve filmu se totiž objevuje mnoho násilí a krve. Film splňuje vše akce 5* drama 5* thriller 4*.Celkově bych mohl říct že tento film si asi víckrát nepustím,ale jinak jsem byl spokojen. ()

rey17

Příběh sám o sobě tak zajímavý není, ale je napínavý s excelentními hereckými výkony. Také člověk sám uvažuje, zda je v pořádku mučit teroristu, pokud můžete zachránit tisíce lidí... ()

Ace.A.T.L.

No, co k tomu dodat? Film, co ukazuje i tu stinnou stránku boje s terorismem. Občas nechápu, proč některý lidi, tolik bojujou za jeden život v porovnání s tisícema dalších, ale holt ve většině lidí, je jistá dávka lidksosti. Představa toho, že bych měl tohle vydržet, je pro mě určitě nemyslitelná a obdivuju kreativitu Samuela. Za mě 4* za novou myšlenku filmu a DOPORUČUJU ()

Saxos

Film se nás snaží přesvědčit, že ani mučení při výslechu teroristů, nemusí vést ke sdělení pravdy. Každý si může vyzkoušet. Vezmu jehlu, píchnu si ji pěkně pod nehet. Výsledek zjistím hned. Adrenalin není nekonečný. Každý má jiný práh bolesti, ale postupné, dlouhodobé mučení nelze vydržet. Zde měl S. L. Jackson pravdu hned na začátku. ()

987Castiel

Lacnejšie prevedenie nenudiacej drámy na večnú tému: "Kto je v skutočnosti terorista?". Postava H v podaní Samuela L. Jackson je najväčším pozitívom. Z nejakého dôvodu aj tá najvážnejšia úloha je vtipná v jeho štýlovom podaní. Slušný študijný materiál pre moralistov a obhajcov ľudských práv s očakávaným koncom. Námet a spracovanie by som videl na 4, ale dojem kazil cieľ réžie šetriť na kulisách. ()

oSiSko

Momentálne celkom aktuálna téma tak som si to pozrel znovu. Celý film sa krúti okolo troch ľudí : H(Samuel L.Jackson, Brody (Carrie-Anne Moss) a Jusuf (Michael Sheen). Obsadenie teda úžasné. Nebol to typický film, kde by do konca ste čakali či sa im podarí niečo stihnúť, keďže oni ani nevedeli kde to je. Skôr to je film, ktorý sa snaží ukázať, že čo je až človek schopný spraviť pre svoju vieru a ja si myslím, že je to bohužiaľ celkom reálne a pre mňa absolútne nepochopiteľné. Na druhej strane si nemyslím, že toto platí len pri Islame, lebo každé náboženstvo je rovnaké zlo. Film dobrý, pre niekoho možno príliš sadistický, ale u mňa môže byť. ()

gezper

Trochu jiný náhled do bombově vypjaté situace. Fajn. Samuel L. Jacksona to herecky baví. Fajn. Na závažnost dané situace překvapivý téměř one-man-show komorní přístup v tělocvičně opuštěné střední. Některé chování a postavy nelogické a nevěrohodné. Konec diskutabilní ( / americký), horká jehla byla? Takže, už ne tolik Fajn. A do zápisu ještě přidám, že to nebyl zas až tak velký napínák. Možné leda tím, co si Samuel uřízne v příští scéně. Celkově si s nadějným tématem chtělo více pohrát. [50%] ()

jackalsc

Mě nic nechybělo, jsem maximálně spokojen. Herci a herecké výkony jsou výborné. Hudba správně gradující napětí, žádné zbytečné a nesmyslné sračky jako: Plutonium koupil na černém trhu. +16/9 formát +působivý 5.1 zvuk +bluray křištálová čistota ()

buchannon

Takovýho parchanta mučit, mučit, mučit, co se do něj vejde a pak zase mučit. Nevím, jestli by ve skutečnosti opravdu nějaká agentka obhajovala jeho práva, musí přece zvítězit zdravý rozum a ten, kdo hrozí atomovými bombami, v zájmu ochrany státu nemá žádná práva. Toť můj názor. Chyby ve scénáři jsou zřejmé, někdy je vyloženě nesmyslný, přesto však ve mě film vyvolal určité emoce. A děti jako vyhrožovací a manipulační páka... ...je to opravdu nemyslitelné? ...radši se k tomu nebudu vyjadřovat. ()

bewareofbats

Skvostný morálny naratív sa topí v priemernom spracovaní. Plytký scenár diváka okrem iného oberá o hlbší a tak potrebný background ku konaniu/motivácii postáv a lenivý strih mení naliehavosť situácie na sopel. Jordan si nepomáha ani hudbou a tak celé bremeno gradácie nesie užívajúci si Samuel L. Jackson (ten chlap by snáď zahral aj komatického pacienta a padla by mi z toho sánka). Myšlienkovo rozhodne ide o zaujímavý počin, ktorý nastoluje otázky skutočnej hodnoty princípov na ktorých funguje naša spoločnosť (alebo sme aspoň presvedčení, že by na nich mala fungovať). ()

Whoossain odpad!

Snad u žádného filmu jsem ještě neměl takové potíže s hodnocením, jako u Unthinkable.Ano, jako thriller je to jistě nadprůměrný snímek, napětí graduje úměrně tomu, jak se blíží chvíle oznámené exploze a nic na tom neubírá ani fakt, že výprava je vskutku skromná a jedná se takřka o komorní záležitost. S čím mám mnohem větší problém, je myšlenková rovina snímku. V době, kdy sílí pobouřené hlasy obviňující americkou administrativu, tajné služby a armádu z používání nezákonných postupů při výslechu podezřelých (podotýkám podezřelých, neboť ve velké většině se u zadržených týká o omyly špatně interpretováné informace rozvědky atd.) má tento snímek fungovat jako jejich obhajoba. Má vyvolat v divákovi přesvědčení, že zabití jednoho, nebo obou dětí by stálo za záchranu několika milionů životů. Je to ale skutečně cesta, kterou chceme jít? A používáme-li tyto metody, pak v čem jsou metody islámských bojovníků, kteří odřezávají hlavy zajatcům horší, naž ty naše? I oni chtějí nepřítele šokovat, zastrašit a dosáhnout svých cílů. A snad ještě více mi vadilo vyloženě protimuslimské vyznění snímku, z kterého je doslova čitelná snaha přesvědčit diváka, že jakmile někdo konvertuje k islámu, automaticky se z něj stává krvelačný terorista. Neřeší se pohnutky Yusufa, které ho vedly k tomu, co udělal. Prostě se stal muslimem a rozhodl se, že vyhodí 3 města dobrotivých američanů do povětří. Možná tedy trochu nefér k tomu, jak se snímek po čistě filmové stránce povedl, hodnotím tak, jak hodnotím zejména z výše uvedených důvodů. Zanechal ve mě stejný sračkoidní dojem, jako World Trade Center. Ať žije americký alibizmus a patetický patriotizmus... ()

Gesicht

Výborné obsazení s úžasným Michaelem Sheenem (napřl Frost/Nixon) a hlavně silný příběh kompenzují možná až trochu příliš divadelní provedení. Přesto, že se většinu filmu příběh nehne z jedné místnosti, děj se výborně posouvá kupředu. Skvěle je zvládnutá gradace scén, které postupně staví postavy před rozhodnutí "kam až jsme ochotni zajít". Rozhodně zajímavá podívaná. ()