Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiálny text distribútora)

JK-Stinger

Přiznejme si, kdo z nás by stál na čí straně? Možná budu znít jako hovado bez sebemenší morálky, ale když někdo dokáže takovou věc, jako ohrožovat miliony lidí jadernou hrozbou, žádnou ženevskou dohodu ani lidský práva takovýmu bastardovi prostě uznat nemůžu a jednoznačně jsem tady stál na straně Jacksonově. Zvlášť když se postavil i za příjmutí požadavků, které byly u tohoto druhu teroristického filmu nebývale zvláštní, pochopitelné, ale stejně neomluvitelné. Dále mě ještě napadá otázka, kdo je tady teda nakonec ten horší? Americká vláda se svou politikou a lidmi, kteří si myjí nad špinavou prací ruce, nebo vyjednavač, který dělá tuto práci i když je morálně nemyslitelná...Skvělé vypjaté konverzační drama se super obsazením (včetně vedlejších rolí, byl super vidět zase po dlouhé době Trinity, Gila Bellowse i vracejícího se Supermana Routha). ()

sedlo03

Nějak mě to nezaujmulo. Nebyl jsem schopen pokládat si filozofické otázky kam všude lidé zajdou, aby zjistili co potřebují, co vše jsme schopni udělat, aby jsme ochránili naše blízké a hlavně kolik za kolik. Samuel L. Jackson zahrál naprosto skvěle, ostatní spíše paběrkovali oproti němu. 70% ()

PhillM.

Vynikající thriller se skvělým Jacksonem, příjemně nevyhraněným Sheenem a nemastnou neslanou Moss. Film se odehrává na malé ploše, akční příliš není, předpokládám, že většina z odhadovaného rozpočtu patnácti milionů dolarů šla na účty tří výše zmíněných herců. Kdyby nešlo o tak do očí bijící protimluv, skoro bych řekl, že se jedná o komorní thriller. Snímek však oplývá natolik sugestivní rozpolcenou atmosférou, že pod kůží zůstane delší dobu. Svou roli v tom sehraje i odvážný konec (kdyby studio film připravovalo jako megatrhák, tak by byl konec dozajista jiný - film šel nicméně rovnou na DVD, konec zůstal a je to tak dobře). ()

Antaeus

Jeden z mála filmov, kedy som nefandil nikomu. Akékoľvek rozhodnutie učinené ktoroukoľvek postavou tu mohlo byť jedine zlé. V tomto prípade neexistovalo "dobré riešenie". Najviac trpieť si zaslúžil terorista, to je bez debaty. Ale zachrániť nevinných ľudí tým, že obetujeme iných nevinných? Nutné vidieť. Vskutku neopakovateľný film. ()

Thomas_xxxxx

Keby boli všetci na svete ako agentka Brodyová, tak by sa všetci ľudia na svete už dávno pozabíjali . Áno, nie že sa chudáčika teroristu dotknete, nedajbože ho polejete studenou vodou, veď to je neľudské a proti ústave. A odseknúť mu prst, to v žiadnom prípade. Radšej nech vybuchnú tie 3 atómové bomby. To je ľudské podľa jej zmýšľania a narobí to oveľa menej škody ako podľa nej neprípustné metódy pána "H". Ale mučiť neľudského teroristu je protiprávne. Inak super napínavý film až do konca. ()

Ulrich

V podstatě jedna epizoda 2 série 24 hodin, roztažena na hodinu a půl bez "To be continued" na konci. Moc dobré herecké trio udržuje napětí mezi postavami a zároveň komornost není vůbec na škodu. Škoda ale je, že vývoj příběhu je smutně nepřekvapivý. Včetně úplného konce. Btw: Jackson tam rozvíjí teorii, jaký je rozdíl mezi náma (USA) a jima (teroristi). Tak rozdíl je ten, že "my" mají za potřebí točit si sebemrskačské filmy a v nich rozjímat o morálních dilematech svého chování :) ()

KOZEL84

Výborné obsazení.Sheen je borec a zazáří vždycky.Jackson byl hodně přesvědčivý a ''krásná dáma'' Carrie už jen proto,že vidět ji ve filmu sou malé vánoce.Film mě překvapil hlavně tím,že od američanů bych tohle nečekal.A nemyslitelné mi to nijak zvlášt nepřišlo.To byly jednoduché počty (a tak samozřejmě to se to kecá). ()

jorgus

mocprijemny film..ani nemusel byt vypravny..tohle mu sluselo..skoda jen ze konec nesel jeste dal..ale to z by mnozi divaci asi nerozdychali..ale jinak hodne hodne originalni film...zase po dlouhe dobe..a Jacksonovi jsem to veril:) ()

Martyr

S prizmurenym lavym okom, a teda aj pravym si dovolim povedat, ze ide o kvalitnu zalezitost. Pes osral serialovy saw look, kupenu hudbu a najhorsi herecky komparz / s vynimkou hlavnych 2-3 postav/ ked sa riesi problem ako tento. Nestava sa casto aby som opomenul vela dolezitych faktorov, ktore vplyvaju na celkovy dojem z filmu ale kde je snaha, tam to treba ocenit. Samotna myslienka vydierajuceho teroristu vs US LUDIA je sice velmi jednoducha ale originalny napad pouzit serum pravdy "ala S.L.Jackson" sa mi velmi pozdaval. Otazky a odpovede o tom kde konci a zacina ludskost, moralka, zlutovanie a dalsie pre zivot obmedzujuce veci by som tentoraz vynechal. Knowing is not enough! He has to see it ! ()

Gastovski

Velmi napínavý thriller, při kterém občas zamrazí v zádech. Pár chybek se najde, ale jedná se o počin, kterému se podařilo vyhnout ohraným klišé, za což sem velmi vděčný. ()

smitka8

SPOILER! Výborně napínavě vygradovaný děj, který nás nutí zapřemýšlet nad morálními otázkami. Konec se čtvrtou výbušninou byl skvělý, ale hned to usekli a začaly titulky a já jsem teda čekala pořádný atomový výbuch. ... 8/10 ()

Socom

V celku oslnivý akčný kúsok poslednej doby.Neuškodilo by viac akcie ale drsné vypočúvacie metódy Samuela L.Jacksona mi všetko vynahradili.8/10 ()

Kjuk

Tak dobrej film, takovej potenciál a Trinity to celý totálně zprasí! Bože ty její morální kecy mě po celou dobu tak sraly, že si to ani nedovedete představit. Kolikrát jsem si fakt přál, aby na tom mučícím křesle místo Jusufi seděla ona! Asi teda půjdu proti proudu, ale zlatej Samuel, s ním jsem se plně ztotožnil! ()

Matli

První čtvrtinu filmu jsem si říkal kam to zase Samuel šlápnul, film mi připadal celek podřadně. Potom se to ale rozjede neskutečným způsobem. Role pro Jacksona jako vyšitá. Celkově jednoduchý ale hodně poutavě natočený. A ten konec - mazec. 77% ()