Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiálny text distribútora)

pavcas

Výborný Michael Sheen v roli vyšetřovaného teroristy, který má svůj do detailu promyšlený plán a přesvědčivý Samuel L. Jackson v roli brutálního vyšetřovatele, který půjde přes mrtvoly a to doslova, aby z vyslýchaného dostal co potřebuje. Někdy ale i nejkrutější metody nemusí přinést takový výsledek, jaký jsme očekávali. Hodně na hraně a hodně nutící k zamyšlení nad tím, co je ještě omluvitelné a co už je přes čáru. ()

Maynard.

Není se čemu divit, že se tehle film nedostal do kin, ale pouze na DVDčka. Přízvisko akční bych sem vůbec nedával, páč tady prostě akce není ani trošku. Film sem si vyhlídnul kvůli panoj Černochoj s velkým Č - Samuel L.Jackson. Tenhle chlapík mě baví snad v každým filmu. Tady mě bavil i jako sadistický vyslýchač vězně. Co mi přišlo hodně slabý, tak výkon vyslýchaného. Něco mi říká, že při tohle utrpení, který mu způsoboval pan Č. by vypadal uplně jinak. Trinity taky moc nezabodovala. Film se v podstatě odehrává v jedný místnosti, což není nic pro mě, žádnej rozhled a rozlet. No a co setýče vyvrcholení filmu, tak to pro mě zůstalo stejným zklamáním jako celý film. Tohle už nikdy nepotřebuju vidět. ()

Cracker

Pekné, veľmi pekné. Trinity bola nejaká moc precitlivená?:D Tak, takto nejako to asi vyeralo v Guantaname ale byť na ich mieste, takto by konal asi každý "normálny" človek. Perfektne zvládnutý thriller, príjemne prekvapil aj menej známy režisér a dokázal zúžitkovať takú skvelú hereckú zostavu. A to s tou štvrtou bombou hralo perfektne do karát tvorcom, aj keď sa to zdalo trochu pritiahnuté za vlasy :) ()

leon_id

Po všech stránkách průměrný thriller. Když už se od samého začátku vůbec nic nedaří, tak už to ani relativně zajímavý závěr nemůže nikdy napravit. Celé je to příliš přímočaré, bez nápadu a když jsou opravdu hloupé texty vkládané do úst tak kvalitním hercům, je to vážně smutný pohled. Díky bohu za těch 90 minut, jinak bych to snad nedokoukal...65% ()

Seti

Nádmíru zajímavý malý velký film, který vyniká především námětem. Ten problematizuje morální hodnoty humanitních společností tím, že je konfrontuje se zcela krajními situacemi. Nadhazuje otázky typu : "Je ospravedlnitelné nehumánní jednání či chování vůči jednotlivci za účelem záchrany mnoha?", pokud ano, tak "Má toto jednání nějaké hranice?" nebo "Je možno v morálce vůbec uplatňovat utilitární přístup a je to ospravedlnitelné?". Pro ty, kteří si rádi zapřemýšlí nad morálními dilematy ve spojitosti se současnými problematickými tématy jako např. terorismus, je tento film jasná volba. ()

bruceman7

Nebýt toho konce, dal bych zasloužené čtyři. Uznání tvůrcům, do poslední chvíle jsem jim nevěřil. A co jsem si z filmu potvrdil? Tuhle válku s šílencema prohráváme, protože jsme takový humanisti. 9/10 ()

iXtr3m3

Ty vole. Tak toto malo atmosféru, jak sviňa. Toto bolo fakt že hustejšie ako husté. Skvelý Jackson a doslova "bombový" Sheen. Odporúčam. ()

preclajsz

Samuel L. Jackson nám jednoduše ukazuje jak bychom se měli chovat k teroristům. Je tam pár nečekaných zvratů a spousta praktik, který by snad nikdo rozumný nechtěl zažít. Po shlédnutí podle mě každému dojde, že něco jako sebeovládání v takovýchto situacích neexistuje, každý jsme schopni zabíjet pokud jde o záchranu života našeho či našich blízkých... Každopádně ta hra o moc mezi H a Brodyovou je fakt super. 80% ()

baXter

Čekal jsem, že to skončí nějak zajímavěji, protože celý film se atmosféra a napětí velmi stupňovalo. Opravdu jsem čekal nějaký pořádný kousek ke konci, ale toto mě zklamalo. Ale i tak celkem slušný film s napínavou atmosférou a velkým morálním dilema. ()

Lewisek

Smauel L. Jackson je je zde GENIUS!, avšak můžete mít jiný názor na jeho metody. Morálně je to dost rozvrácené, ale to dělá tenhle film zajímavým a otevírá prostor pro diskuze. Jen vzhledem k stupňování napětí s ubíhajícím časem jsem čekal nějaké vyvrcholení na konci, to mi přineslo lehké zklamání v očekávání, ale jinak bezvadná podívaná... ()

Hanys_

Amerika a terorismus zase trošku jinak...Určitě zajímavý pohled na získávání informací tajných služeb, který působí až nechutně skutečně. Ale bez těch skvělých herců (tradičně Jackson a hlavně čím dál u mě oblíbenější Sheen) by to hodnocení bylo asi trošku nižší...Ti tomu totiž dodávají neskutečné emoce.. 7/10 ()

Holina

Jordan je kanonýr. Ačkoliv jeho Ukradni co můžeš mě nijak nenadchlo a od Informátorů jsem dal ruce pryč předem, tentokrát se vytáhl. Po dlouhé době jsem totiž u filmu zažíval něco čemu se říká napětí. A myslím tím napětí ze staré školy. Nenechá to člověka v klidu. Vynikající, byť prvoplánovitý námět, scénář, režie, hudba. A vůbec nevadí hafo nelogických děr, které vyvolávají otázku proč? Já vám řeknu proč. Protože jinak by to nebylo tak napínavý kornouti. Takže nemyslet, nachos na stůl a zdar.... ()

bloodline

Američania s tým svojim terorizmom nedajú pokoj :) Z počiatku kostrbaté vymieňanie názorov a prehadzovanie kompetencií od malej ryby až po vorvaňa, mi s komickou noblesou pripadalo ako politická dráma z pera Rowana Atkinsona (bez urážky Pán Fazuľka). Za Atlantikom si z toho urobili národný šport :) Vďaka Alahovi, teroristicko-dramatické zore zočilo aj svoj krajší deň a zo skromnej výpravy vytĺklo chvályhodný psychologický masaker, ktorý s pribúdajúcou minutážou sekal zlý dojem hlava-nehlava. Triviálny námet s morálnym lavírovaním určite nechal v neistote, či je správne obetovať jednotlivca pre dobro celku... S vyšperkovaným scenárom a silnejším hereckým puncom by sa mi, ale zaspávalo plnohodnotnejšie. ()