Padlé umění

(festivalový názov)
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia
Poľsko, 2004, 5 min

Vojak sa dobrovoľne, pod nátlakom nadriadeného rozhodne zomrieť zletením z vysokej veže. Fotograf spraví fotku a pošle ju kuriérom obrovskému mužovi, ktorý si ju pridá do svojej desivej zbierky. (genetique)

zahubicku

Krátkometrážní filmy mám rád ale to neplatí o Fallen Art. Animace je opravdu ošklivá a dabing ( dá se tomu vůbec říkat dabing ?) .. škoda mluvit. „Bla, bla, bla“ ()

blackrain

Obrovské překvapení. Američané mají v Polsku velkou konkurenci mezi animátory. Ani jsem nečekala, že by Poláci mohli být tak dobří. ()

ABLABLABLA

Tohle že vyprodukoval ten stejný režisér jako Kinematograph? Na druhou stranu jo tohle určitě vyprodukoval ten stejný režisér jako Katedru. Určitě o trošičku lepší než druhý zmiňovaný snímek, tohle aspoň má nějaké grády, nějaký spád i pád, nějakou ironii, ale úplně tomu nefandím. 1,5* ()

m@rz

Čekal jsem nějaký takové to správné poselství, které nese většina krátkomentážních filmů. Ale zdá se mi, že tento to prostě nějak nevystihl. ()

Aleee89

Nápad perfektní. Dokonale poukazuje na duté zelené mozky (nechci urážet vojáky, ale někteří, zvláště ti, kteří k tomu nemají pražádný důvod, se tak prostě prezentují) a tento film to dokonale vystihl. Hudba perfektní. ()

easaque

hezká vizuální stránka i nápaditost tomuto snímku nechybí a pokulhává spíš smyslupnost. Ale co ... zaujmul, morbidně pobavil a hlavně mě přivedl na příjemnou kapelu Fanfare ciocărlia, která svým stylem připomíná známý Bregovic orchestra. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

dezorz

vizualne uzasny (ale morbidny) kratas. skvele tanecne kreacie brutalne ´zasebevrazdenych´ vojakov spolu s funky groovom doprevadzajucej muziky dokonale rezonuju s morbinou a zbytocnou smrtou. cakam druhy diel, kde sa ukaze, z akych zdrojov pochadzala ta muzika. ()

Zbyisek

Další a novější film režiséra Tomka Baginského. Tak jako Katedrála je i tento kraťas úžasně technicky proveden. Vizuální stránka ohromí. Opět však jde o umělecky natolik hluboký zážitek, že není vidět na dno. Přesto je Fallen Art o něco svižnější a zajímavnější, takže tentokrát dám 3 hvězdičky. ()

tom88

Brutálne, šialené, zábavné, dejové, vtipné a úchylné video s perfektným vizuálom. Akože, dosť som sa pobavil. 85% ()

Sfinkter

S trochou nadsázky to takto chodí i v reálném světě, smrt řadového vojáka je v důsledku pouze dílčí záležitostí, která sama o sobě nehraje žádnou roli a pro pány nahoře nemá pražádnou cenu. ()