Jeden z nejuznávanějších raperů na světě, Curtis "50 Cent" Jackson, je hlavním hrdinou filmu. Marcus je zhrzený chlápek, se kterým se život nemazlil. Poté, co byla zavražděna jeho matka, se vrhne na dráhu drogového dealera a začne si užívat života. Příběh natočený na motivy skutečného života 50 Cent Jacksona. (oficiálny text distribútora)

migele

Asi jako více hodnotících rád koukám na tyhle american gengsta příběhy a tenhle docela ušel, hlavně mě to bavilo, z důvodu pravdivého původu, nebo alespoň části. byly by tam výtky ale i fiftycent to zahrál skvěle. no 3-4* . ()

Brano

Čakal som niečo v štýle 8. míľa, ale dostal som úplne niečo iné. Film sa venuje jeho gangsterskej minulosti, ktorá ma vôbec nezaujala. Hlavná postava, teda samotný "50 Cent" je mi od začiatku nesympatický a jeho hudba sa mi nepáči. V úvode to ešte vyzeralo nádejne, ale potom to už bolo dosť nezáživné. Tieto "drsné" filmy z čiernych štvrti veľmi nemusím. ()

zuzanara

Slátanina splácaná dokupy ve snaze glorifikovat vykastrovaného a přítulného rapera vhodného k dětem podobně jako v pozdějším Straight Outta Compton bez špetky dopeness snímku 8 Mile. ()

Keram42

naprosto děsnej konec, jinak občas povedený pasáže, 50 Cent např. na Eminema z 8 míle herecky nemá, ale to ani nikdo od něj nečekal... ()

lubos.cermak

Někdy se mi zdá, že se spíše přehnaně hodnotí režisér než podstata filmu. Jednou je příběh napsaný, tak se poučte a nekomentujte. A tenhle příběh za to stojí. ()

Idealista

S tím to filmem je to jako s hip hopem - spousta kecú , spousta " životních mouder" . Pro fandy hip hopu extra záležitost ale pro fandy filmů jen průměrné řemeslo ( jeden z nejslabších Sheridenových filmů ) postradající srdce a kouzlo 8 míle . Viděl jsem koncert 50 Centa a ten mě oslovil daleko víc ( na podiu je přirozenější než ve filmu ale i tak žádná sláva ). ()

route60

Tak to se Jimu Sheridanovy vymklo spod roky a já celkově jsem vysazený na toto téma tak nevím ale mě to nenadchlo, Sheridan má mnohem lepší filmy. ()

Teapag

Další autobiografický snímek o raperovi. Skvělej film, ocení o zvláště ti, co poslouchají a mají rádi rap, stejně tomu bylo i 8.míle. Ději se nedá nic vytknout. Zobrazuje těžké začátky jednoho z nejznámějších raperů současnosti a i celkově je film moc povedený. Na filmu sem nenašel nic co by mě nudilo, nic špatného a tak mi prostě nezbila jiná možnost než dát pět hvězd. ()

Goodlooker odpad!

Tak toto splnilo všechna má očekávání. Rozhodně nejhorší film roku 2005, vedle kterého je The Fog hvězdným trhákem. Kde začít? Get Rich or Die Tryin' je film prošpikovaný neuvěřitelnou dávkou amerických klišé, naprosto amatérskými hereckými výkony a marnou snahou 50 Centa napodobit úspěšnou 8 Mile svého kolegy z branže Eminema. Film navíc nechtěně zesměšňuje rapovou hudbu, která v průběhu takové dvouhodinové pohromy s tak děsivým dějem, působí jako znělka Kouzelné Školky. Silně na mne zanechala dojem scéna s nožem ve sprše, to jsem málem spadnul ze sedačky a popadal se za břicho. Ať se jde 50 Cent zahrabat, tohle je tak na 3% ať nežeru... ()

wakuum_23

50 centa jako rapera uznávám, líbí se mi jeho alba,určitě si úspěch zaslouží. Ale taky si myslím že by se stejně jako eminem bez své "autobigrafie" obešel. Ale jinak vcelku průměrně zabité dvě hodky. a ted k tobě SEPPE. Celkem se mi líbí komentáře co píšeš, ale tenhle komnetář jsem nějak nepochopil!!co to to proboha meleš za hovadiny?????WAKE UP MAN! ()

marivet

Mám velice ráda filmy s hudební tématikou. Film Honey byl super a Zbohatni nebo chcípni mě ještě více dostal. Hip-hop je v podání 50 Centa skvostný. Tvrdá realita života vykreslená v tomto díle spojená s hudbou je prostě moc fascinující. ()

sutech666

Čakal som viac drsnosti a keď už nie, tak by to mohlo byť posadené na citoch. Bohužial nebolo tam ani jedneho dostatok... Film sa vliekol a bolo to trocha nezáživné, ale napriek tomu sa to dá pozerať. Vobec fiftymu jeho život nezávidim, hoci sa teraz má ako prasa v žite.. ()

Meinhart

Znam Jim Sheridana a velmi dobre znam i 50 centa a jsem fanda hiphopove muziky. Nicmene film nebyl prilis dobry, prilis hollywood na me. Takze reziser zklamal. No a padesataka vylozene nemam rad pro jeho sislaci flow, a ze znel jinak po prostreleny hudbe? No, neprislo mi. Presto pokusy o tento zanr filmu dopadaji mnohem hur, proto 3 hvezdy. ()