O Dorotce

Dorotka a papoušek (E01)

(epizóda)

duddek

Papoušek Dorotku připravuje o veškerou radost z vlastní tvorby, vysmívá se jí a neustále potřebuje dávat na odiv svoje mistrovství. Navíc ji ani neposlouchá a ještě jí přivodí úraz při čelním nárazu do stromu. A ona? Chudák holka ho vezme na milost a smířlivě ho přivine k sobě, ačkoliv on se nikterak nesnaží odčinit, co páchal, ani nezpytuje svědomí. Je to vlastně takový stockholmský syndrom (přičemž událost, po které se jmenuje, se stala jen rok předtím) anebo možná i alegorie na četné partnerské vztahy, ve kterých fyzické či psychické násilí vztah možná paradoxně utužuje, místo aby ho bortilo. ()

Jara.Cimrman.jr

Činí mi jisté potíže postavit z dětských kostiček architektonický skvost, neumím na počkání namalovat Monu Lisu, rovněž nejsem specialistou na trojitého odpíchnutého Ritberegera a ani mé sáňkařské umění by mne nedostalo na olympiádu. Dorotka je stejný amatér jako já, ale má vedle sebe někoho, kterému výše uvedené nečiní nejmenší problémy. Je to namachrovaný papagáj a v tomhle díle je s ním velká sranda. ()