Elektroinženýr Al Fountain je na montáži v Tennessee. Je to velmi pedantický člověk, vnitřně osamělý. Není neoblíbený jen u svého okolí v práci, ale svým chorobným jednáním ničí i manželku Deb, které přesně na čas telefonuje, aby ji i syna kontroloval. Když pak ke svému překvapení zůstává opuštěn, zhroutí se celý jeho svět. (oficiálny text distribútora)

Chema4

Dicillo je profík v nízkorozpočtových, nezávislých filmoch, k úspechu mu stači jednoduchá myšlienka a skvele ústredne duo Turturro ako Al Fountain ktorý žije usporiadaným životom kde musí mať všetko svoje miesto a Rockwell ako Kid ktorý žije divokým životom pri ktorom nikdy nemysli na následky svojich činov, keď sa tieto dva protiklady stretnú rozbehne sa skvela feel good nedelná oddychovka ktorá svojim jemným humorom vylieči snad aj rakovinu "are you looking for god ? "why ? is he missing ?" .....76%.... ()

Han

Kdo neviděl tento film tak o hodně přišel. A za to, že ho vidělo jen pár vybraných jedinců, dám krk. John Turturro a Sam Rockwell zde vytváří netypickou a přesto velmi dobře fungující dvojici, která vám otevře oči do života a ukáže, že stárnutí či svobodné mládí v půlce karavanu není tak hrozné jak se zdá a možná si na konci filmu i vy ponesete domů krabičku s měsíčním světlem a ztracenými klíčky od auta.A budete tak navždy pozměněny filmem nezávislého režiséra Tomma DiCilla. ()

xander

Zaujímavo rozohraný príbeh postupom času trošku nudí, čo je škoda pretože John Turturro a Sam Rockwellsú výborný a táto tajomná a zvláštna road movie počas ktorej stretnete plno čudných ľudí mohla amť trošku naviac. ()

kotrlak

Ulítlá komedie, tak nějak v českým stylu ('Cesta z města' apod.).  Škoda že Rockwell a Turturro hrajou většinou jen malý štěky. Kluci maj na víc... ()

JoudaCZ

Vynikající, a tak trochu jiná road-movie. Vcelku modelové základní schéma o tom, jak pedantský suchar změní náhled na svět a překope si svoje hodnoty je výjimečné svou velmi příjemnou atmosférou, citlivou režií, skvělými hereckými výkony Turturra (naprosto přesný, uměřený projev) a dokonce i Rockwella (fakt, tady nejenže vás nesere, ale dokonce baví!!). Ta "jinakost" spočívá i v tom, že hrdina se nezmění působením okolních vlivů (lidí, událostí), on se změní, protože se změnit CHCE! ()

Triskáč

Tento film je o ničom a predsa o všetkom. Hlavný hrdina je elektoinžinier a úplný suchár, čo sa však zmení po stretnutí šialeného Kida. Kid je mladý chalan, ktorý je oblečený v indiánskych handrách, na hlave nosí čiapku z mývala, na raňajky žere keksy s mliekom a najradšej sleduje wrestling. Celý príbeh je postavený na jednoduchosti života, takže to ide ako po masle. Človek si na konci želá, aby bláznivé zážitky dvoch úplne odlišných ľudí pokračovali ďalej. ()

Road.Man

"Life is a drive down the road." - Al Fountain, Saturday, June 30th, 9:55 AM. "Well whereever you're going I hope the Christ you get there!" ()

stuj

Taková nenáročná záležitost "ze života". Na nedělní odpoledne. Podruhé ale asi vidět netřeba. Možná snad jen kvůli hercům. ()

shivaki

Tenhle film je jako dve dekády trvající platonická láska, jejíž lehká křehkost, nedořečenost a letmost zajistili, že neztratila nic ze svého magična v obyčejnosti. ()

mirasul

Cesta Ala Fountaina k prozření prostřednictvím "nepovedené" služební cesty. Ano, stárneme a dědkovatíme. Abychom si znovu uvědomili, kdo jsme, musíme v sobě potkat Kida, toho kluka, jehož živelnost a anarchie nás tolik provokuje a naučit se vidět krásu ve všedních věcech. Kde mám domov? Ne, už to nikdy nebude, jako dřív, ale proč toho mladíka nepozvat do svého života a nenavázat tam, kde jsme začali být rozumní a přestali milovat život! V Alovi to bylo, ale musel to prostě znovu objevit. ()

Sejkorka

Po dlouhé době 5* . Je mi celkem jedno, zda je to závislé, nebo nezávislé. Prostě je to film o tom, že člověk si může uvědomit, že dělá chyby a pokusit se je napravit. Tomuhle týpkovi (John Turturro), pomůže jinej týpek (Sam Rockwell), kterej vidí svět trochu jinak. To, že v krabici na měsíční svit jsou ztracené klíče od auta, mne nepřekvapilo. Dalo se to tušit, že se jedná o jeden z Kidových triků. Jediné, co je mi záhadou, je český název filmu. Googlový překlad Krabice měsíčního světla komise asi zamítla. ()

peproch

Pedantský a vnitřně osamělý člověk se dostává na pár dní do říše svobody, kterou žije a provozuje též samotářský, ale uvolněný a bezpředsudečný mladík na samotě u lesa ()