Dvanásťročný Josh Morrison (Austyn Myers) je vášnivý astronóm - amatér. Jedného večera objaví na nebi rýchlo sa približujúci malý meteorit, ktorý nakoniec skončí v jeho akváriu medzi rybičkami. Josh netuší, že toto je len začiatok. O niekoľko dní totiž na Zemi pristane vesmírna loď s mimozemskou posádkou, ktorá má pomocou jeho meteoritu odčerpať všetku pozemskú vodu, aby zachránila svoju planétu. Ich koráb má podobu obyčajného pozemšťana (Eddie Murphy), ale v skutočnosti je to tá najdokonalejšia mimozemská loď na svete. Jej posádku tvorí stovka maličkých astronautov a jeden rovnako maličký kapitán Dave (Eddie Murphy). Po pristátí na Zemi sa Dave musí naučiť poriadne chodiť, ale sotva sa mu to podarí, zrazí ho auto, ktoré riadi Joshova bláznivá matka Gina Morrisonová (Elizabeth Banksová), maliarka so sklonom zamilovať sa do skutočne podivných chlapíkov. Zamiluje sa aj Dave a veľmi rýchlo sa presvedčí o pohostinnosti našej planéty. Aj ostatní členovia posádky si čoskoro uvedomia, že zničiť krásnu Zem by bola strašná škoda. Lenže ich druhému dôstojníkovi pozemšťania k srdcu vôbec neprirástli, a tak nevidí dôvod, prečo našu planétu nevyužiť na záchranu tej vlastnej. Zatiaľ čo druhý dôstojník chystá palubný puč, Dave si musí poradiť s dvomi všetečnými policajtmi, ktorí - na rozdiel od svojich šéfov -  tušia, že sú na stope kolosálneho objavu. (TV JOJ)

Shitonit

Svatá prostato, takže tohle je hodně duchaplný počin, z vesmíru přihučí raketa a sekne se tlamou přímo k soše frejheitu. Což bylo docela zajímavý, akurát že ta raketa je Márfy....pak jsou super Daveho taneční kreace, pak je dobrý jak ta nadržená coura č.3 chce vojet Márfiho, a to je asi vše co mě zaujalo. Děj je tupej jak já po čtyřdenním sledování Alenky v říši divů, akce nic, pointa nic, akce nic..jo to už jsem psal... dohajzlu trochu mě to trefilo...no potěš. Doporučuji v zájmu přežití lidského druhu..vynechat. ()

Sir Ludvig

Blbosť bez deja a kvalitnejšieho humoru. Murphy už dávnejšie stratil akúkoľvek súdnosť a každú najdementnejšiu scénu hrá s plným nasadením, tak ako sme si už zvykli od jeho predchádzajúcich odpadových počinov. Párkrát som sa zasmial, ale ináč som bol nútený baviť sa pozorovaním rôznych scenáristických nezmyslov a vôbec sledovať celkovú technickú stránku veci, až k poznaniu a vedomiu koľko peňazí bolo zbytočne minutých na takýto dementný nezmysel. Áno, o 15% lepšie než taký Norbit, stačí to ale? Nie. Film nie pre dospelých, nie pre deti. Jednoducho pre hlupákov. (tak skoro opäť Eddie...) ()

Zlaticko1

Taková průměrná komedie. Pár dobrých vtipů a velmi zajímavě podaný herecký výkon Murphyho. Ten úsměv je hodně dobrý a směšný navzájem ;) ()

MrMir

Pro děti musí být tato šílenost skvělou podívanou a jako takovou ji taky hodnotím. U mě 2hvězdy, u dětí 5 hvězd - průměr 3 hvězdy +. ()

Suomi

Ze začátku to vypadalo docela zábavně,když se učil chodit a zdravit,ale asi za 10 minut to zapadlo do podprůměru-další nepovedený film Murphyho ()

hackstolle

nejak jsem u toho musel vydrzet az do konce :) pravdou zustava, ze eddie toci filmy, ktere nikoho nicim zrovna neoslovi nebo neobohati, ale alespon se u toho clovek zasmeje, v tomto pripade to sice bylo cim dale, tak mene, ale preci..takze takove dobre odeagovanicko =) ()

JackO.

Velice příjemná komedie se zajímavým nápadem, která mě parádně překvapila a zaujala, to jsem od ní vůbec nečekal a pěkně se u toho pobavil, rád se znovu podívám ;-) a to hodnocení tady je vážně až příliš nízké ()

kubas369

Eddie Murphy tentokrát jen v dvouroli a hned se na to dá koukat. Slabší rodiná zábava ale není to tak stupidní jako např. Norbit. ()

Renie42

Opravdu povedená komedie, dost jsem se nasmála a Murphyho scény jako "raketa" Dave, to bylo úžasný. Scéna jak si vyrobil peníze, nebo se zbavoval hot dogů, to bylo až krutě zábavné. Také tam byly opravdu povedené hlášky jako např. kapitán korkorán, či jmenuju se ming čeng. Nemá to chybu a komu se to nelíbí, ať se na to nekouká. ()

Pitryx

Pohodová rodinná komedie, bohužel jen do tří čtvrtin filmu. Přichází totiž taneční scéna trapná, až to bučí /58+/ a pak už to všechno nějak ztrácí glanc a spěje k hloupému klišé závěru. Přesto jsem se bavil Takže, pominu spousty nelogičností a hodnotím jako průměr v lepším slova smyslu. 181120118219/8605 ()

Filipmachi

Eddie Murphy se snaží, po kravinách co natočil je tu však další blbost. Nemůžu říct, že bych se občas nezasmál, ale to je tak vše. Jdu raději zkouknout něco jinyho, ať si spravim náladu a chuť ()

BradleyT

Nebyla to až zas taková katastrofa, už jsem viděl i horší. To ale nic nemění na tom, že je to nevkusný brak. Eddie Murphy, sice zahrál co se od něj očekává, jenže to nestačí, ryba jak známo smrdí od hlavy, viď Briane Robbinsi ! Jenom by mě zajímalo, proč se Eddie zahazuje s takovým amatérem, už po tak "úspěšném" NORBITovi. ()