Avatar: Legenda o Aangovi

• Česko Avatar: Legenda o Aangovi (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akčný / Mysteriózny
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (viac)

Bezstarostný 12-ročný Aang musí ovládnuť sily svojho živlu a postaviť sa svojmu osudu, aby obnovil rovnováhu vo svete rozdelenom násilným konfliktom. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Jestrab k tomuto seriálu (65)

Obléhání Severu - 1. část (2005) (S01E19)

Už to říkám popáté, ale to, jak tenhle seriál pracuje s tajemstvím je neuvěřitelné. Princezna nepůsobí jako hloupý charakter ()

Obléhání Severu - 2. část (2005) (S01E20)

Tak tohle bylo něco... Jestli Yue nějakým způsoben neoživí, koneckonců je to seriál pro děti, tak to bude velmi odvážný tah. Zakončení série jak má být. ()

Kniha druhá: Země (2006) (S02)

Cíl byl jasný, tahle série musí projet jako ta první za každou cenu. A musím říct, že je ještě o kousek lepší. O ten kousek, který z ní udělá 5*. A může za to právě Azula. Je o dvě třídy výš, než byl Zhao. Má na to i dvě kamarádky, které z tvoří klasický opak v animácích. Sílou jsou dost vyrovnané, přesto tvoří svými různými schopnostmi dobrou paletu. Jen mě mrzí, že jsme neviděli žádná comba jako ohnivé dýky nebo... no oheň nebo dýky s baletěním moc nejdou, ale to jsem odběh. Hlavní je to, že Azula má charakter. Stejně zlý jako Zhao, ale podtrhnutý lorem. A ani mi nepřišlo, že by na tom kdokoli jiný strádal. Navíc se k BoomerAang teamu přidala Toph, která mezi ně parádně sedí a i u ní je zaznamenán charakterový posun, který je pochopitelný a srozumitelný u všech hlavních charakterů. A když jde o ty spíše epizodické, zvládnuté na jedničku. Jediné co bych mohl vytknout je to, že je série míň mysteriózní, ale co čekat, když se vše blíží ke konci Až po dokoukání jsem si vlastně uvědomil, že jsme možná přišli o Suki. A popravdě se o ní docela bojím. Koneckonců je to holka, ale když jsme přišli v 1. sezóně o Yue tak... pane bože, já na to nechci ani myslet... ()

Avatarský stav (2006) (S02E01)

Na začátek série silný díl. Já to tedy sleduji v kuse, ale pro ty, co se na tenhle díl podívali za rok od konce první série to musela být celkem rána. Takhle vystřídat hlavního záporáka během jednoho dílu? Opravdu povedené. Doufám, že ze Zuka neudělají nějakého uplakánka, který hned jen tak otočí a půjde proti ohni. ()

Jeskyně dvou milenců (2006) (S02E02)

Eeeeeeh... nějak jsem tenhle díl nepochopil. Za mě nejslabší díl seriálu zatím. ()

Návrat do Omašu (2006) (S02E03)

Díl zaměřený hlavně na tu ohnivou část příběhu a na utvoření nejspíš nového hlavního trojlístku nepřátel. A že to holkám funguje! ()

Bažina (2006) (S02E04)

Zdá se stejně nudný jako 2. díl téhle série, ale je zde kus mystéria, který, jak doufám, se brzy odhalí. Za mě to vůbec není slabé. ()

Den avatara (2006) (S02E05)

Zase slabší díl, ale ukazuje charakterům i divákům několik zajímavých věcí. 1. jak by vypadala spravedlnost v rukou lidu, AŤ ŽIJE OKAMURA A PŘÍMÁ DEMOKRACIE!!! (myšleno ironicky) a 2. Že Aang jako Avatar bude muset někdy dělat kontroverzní rozhodnutí, která se asi všem nebudou líbit a že se na nás historicky taky nějak budou lidi dívat. Ale nakonec jdu z 3* na 4* kvůli Zukovo lince. ()

Slepá banditka (2006) (S02E06)

Toph vypadá docela OP z hlediska zemního národa.A to jak je postavený její charakter se mi mega líbí. Navíc jak nakonec zdrhne vytváří nový prostor pro scénář, který by mohl být brzo velmi úzký. ()

Osiřelý Zuko (2006) (S02E07)

Ááááá.. zase flashbackovka, ale mnohem lepší než ta v 1. sérii. Jet 2 příběhy a 2 flashbacky v jedné epizodě je velmi náročné nejen na napsání ale i na sledování. Tady se koukám poučili a zaměřili se na asi nejlepší charakter 2. série, Zuka. K tomu zde uvidíme konfrontaci jeho, zkorumpovaných vojáků země a vesničanů z národa země, které jsou pod terorem vojáků. A také to, že 1 dobrý skutek neodčiní 100 zlých. Jasných 5* ()

Hon (2006) (S02E08)

Pěkný detektivní start epizody. A když k tomu přidáme velice pěkně (Nevim jestli napsat choreograficky v animovaném seriálu) zvládnutý souboj, tak nemám sebemenší výhradu. ()

Trpké úsilí (2006) (S02E09)

Na obou dvou frontách dobře zvládnutá epizoda. Čekám, že teď budou chvilku tyto dvě linky od sebe. Výuka od Toph je diametrálně jiná než od Kathary a epizoda nám to dává pořádně, zato netoxicky najevo. ()

Knihovna (2006) (S02E10)

Vypadalo to na filler s potrhlým týpkem, věc která se sem tam v anime objeví. Dozvíme se zde však nadmíru důležité dějové informace a navíc krádež Appy na mě velmi zapůsobila. Doufám, že ho nenajdou hned další epizodu, ať se trochu buduje napětí, to chtějí všichni. ()

Poušť (2006) (S02E11)

Jedna z těch epizod, která je pomalejší, ale tím víc dokáže zapůsobit. Přijde mi, krom epizod čistě akčních, že čím pomalejší epizoda, tím lepší. Zase se zde ukázalo, jak skvěle umí pracovat s charaktery. ()

Hadí průsmyk (2006) (S02E12)

Je to filler a tím, že sem z nostalgie dáte charaktery z 1. série, který mám rád, mě neoblafnete. To jak ale jedná Jet, se mi líbí a ve spolupráci s Zukem a Irohem to může být zajímavá kombinace. ()

Vrtací stroj (2006) (S02E13)

Chytře natočená bojová epizoda. A ono to na těch 5* někdy stačí. Když je akce 1 na 1 dobrá a plán na vítěství není úplně blbej, tak to funguje. ()

Město hradeb a tajemství (2006) (S02E14)

Napište někdo adminům, aby přidali ke scénáři jako podle předlohy George Orwella. Vypadá to zatim na největší konfrontaci a bude to pěkně po Game of Thronovsku politicky. ()

Příběhy z Ba Sing Se (2006) (S02E15)

Je mi jasný, že měli spoustu konceptů, které hold nebyly tak dobré, tak proč z nich nevytáhnout to nejlepší a nedát je jako kraťasy do jedné epizody. Aspoň je to využité na nějaké to rozvinutí charakteru. ()

Appovy ztracené dny (2006) (S02E16)

Čekám, že další epizodu se Appa vrátí mezi naše oblíbence. Ale že to trvalo! A já se za to vůbec nezlobím. Během těch fillerů se aspoň ukázalo, co v něm vlastně Aang má. Ale zas tak hluboký to není, abych mohl dát 5*. ()

Jezero Laogai (2006) (S02E17)

Hodně silný díl. Jak pro Aanga, tak pro Zuka. A to, jak se naložilo s Jetem... no klobouk dolů. RIP Jet. ()

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Šéfové velkých studií očividně věří, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Larry a Andy) bude hit (a s přihlédnutím k vynikající trailerové kampani tomu začínáme věřit také). Jinak si nejde… (viac)