Avatar: Legenda o Aangovi

• Česko Avatar: Legenda o Aangovi (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akčný / Mysteriózny
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (viac)

Bezstarostný 12-ročný Aang musí ovládnuť sily svojho živlu a postaviť sa svojmu osudu, aby obnovil rovnováhu vo svete rozdelenom násilným konfliktom. (SkyShowtime)

Virtus

Tento seriál si mě získávál postupně. Začal jsem se dívat z nudy a ze zvědavost. Pak jsem začal oceňovat roztomilý humor a nakonec zcela propadl ději a hlavně úžasně podaným hrdinům. Málokdy se povede tak zajímavě, vtipně a věrohodně (samozřejmě v rámci žánru) vykreslit takové množství postav. I když je velké plus, že seriál má poměrně spád a tím pádem brzký konec, mrzí mne, že nemá víc dílů:V))) ()

50andy

Avatar sa pre mňa stal srdcovým seriálom. Prvý krát som sa s ním stretol na Nickelodeone, akurát keď som hľadal čo v telke pozerať. A vtedy to začalo. Bola to veľká náhoda, ale akurát bol úvodný diel. Avatar ma neskutočne dostal. Od vtedy som každý večet čakal len na ňho a rad radom som pozrel všetky tri série. Je to neskutočne famózny seriál, ktorý vás len tak ľahko nepustí. Spĺňa tie najvyšie kritéria a v niektorých smeroch prekonáva japonoské anime (hlavne tým, že nie je nekonečný ako Naruto, ktorý skončí možno až nejakým 1000-cim dielom :D). Track Team urobil k nemu neskutočný soundtrack, ktorý vám bude znieť v hlave ešte dlho potom. Aang sa postupne naučí ovládať všetky živli, aby mohol poraziť Pána ohňa Ozaja. Seriál vrcholí grandióznim finále, s ktorého vám bude chodiť mráz po tele a aspoň týždeň nebudete môcť spať. Je ale veľká škoda, že sa tvorci v ňom nerozhodli pokračovať. Ale v Legend of Korra je pár zaujímavých odkazov na Aanga (Aang bude duchovným sprievodcom Korry, tak ako bol Roku Aangov sprievodca). Zhrnuté, The Last Airbender je ten najlepší kreslený seriál aký máte možnosť zhliadnuť a klobúk dole, že sa Amíci na niečo také dali. Hodnotenie: 10/10 ()

Crucifere

Byl jsem pohlcen...atmosféra seriálu je tak fenomenální, že odbourává barikádu mezi skutečností a obrazovkou. Celou dobu jsem byl s nima. Katara, Sokka, Toph, Aang a také Suko se staly mými přátely, s nimi jsem prožíval dobrodružství, ztrácel naděje a nové zase přijímal, s nimi jsem bojoval, vyhrával a také prohrával, s nimi jsem se bavil, ale také zdílel starosti, sváděl vnitřní boje, které je sužovali a všem nám záleželo na tom, aby Aang své poslání splnil...Nemohu jinak, i když některé díly mi připadaly trochu nudné a občas mě přemohla myšlenka, že to zas až tak dobrý seriál není, tak po posledním díle jsem dospěl k tomu, že mi tahle čtveřice bendrů + Sokka chybí. A to se nestává často, proto nejvyšší hodnocení. ()

Quizzie

Anime se mi nikdy nelíbilo (z mnoha důvodů), ale Avatar mě do toho žánru vtáhl bez nejmenších problémů. Možná je to tím, že je americký a ne japonský. Seriál má lehkost, hloubku, humor i epický boj. Toph zůstane mou nejoblíbenější, ale všechny postavy jsou tak skvělě napsané, že si člověk oblíbí i záporáky a pomalu neví, komu má fandit. Je to jeden z mála seriálů, kde jsou pozdější série stejně dobré (možná dokonce lepší) než začátek. Že bych dala šanci i jiným anime? ()

Freakyy

Nejlepší animovanej/kreslenej seriál všech dob. Lehce to překoná aji "reálný" seriály. Vtipný, efektivní... a ten poslední Agni Kai byl jeden z nejlepších a nejemotivnějších soubojů všech dob a aji to překoná brášky z Wariora. xD Spíš je to pro dospělý než pro děcka, protože tam sou celkem rozvinutý inteligentní myšlenky který nenajdeš ani ve filmech s bojovým uměním a podobnejma "zabijáckejma" věcičkama. A jeden trailer překoná aji ten real Avatarskej...haha ()

J4Y4G3

Pokud bych měl seriál zhodnotit jediným slovem. pak... Uvěřitelný. Jasně, jsou to děti a jasně, na svůj věk trochu moc chytrý, ale ty rozhovory a situace jsou tak lidské, až to člověka doopravdy čas od času dojme. Humorné, milé, správná míra animace, chytré, promyšlené, geniální... uvěřitelné. Kéž by takový svět někde existoval. ()

Scorpik87

Tenhle seriál se mi velice zalíbil Je tam napětí, krása, rozepře mezi národem Ohně a ostatními, Již podruhé jsem se na to díval a je to rozhodně lepší než ten zfilmovaný Poslední vládce větru. ()

KelysBlack

Nádhera! Od začátku mi bylo jasné jak to všechno dopadne, ale vůbec mi to nevadilo a celé mě to popadlo a vtáhlo. Úžasné postavy, krásné prostředí, pořád se něco děje! Každý národ má svůj styl boje... Je mi líto že to skončilo... ()

oluska

Srdcovka mého dětství. Tento příběh zkrátka neomrzí a mě osobně i nutí se k němu vracet. Vtipné, poutavé, nic neschází, ale ani nepřebývá a splňuje všechny kvality. Nehledě na to, že v mých začátcích s angličtinou mi nejedenkrát pomohl. ()

hilda.hnusna

Někdy mě až udiví, jak neohrabaně namalované jsou některé postavy... Zápletka nic moc, taky, co se dá čekat od Jú-Es-Ej, ale pro začátek(jestli se ještě do něčeho takového pustí) to myslím není nejhorší. ()

jimmyOMG

Napínavé, poutavé, vtipné, originální, sympatické postavy.. Jedna z nejlepších věcí co jsem viděl. Zabaví jak malé tak velké.. Vřele doporučuji. ()

NagatoPein

Kuul. Veľká jazda. Toto je naj, čo Nick dokázal vyprodukovať. Hneď tesne za týmto je SpongeBob. Vďaka Nickelodeon za pionierstvo v príbehových animákoch. Len tak potichu uvažujem, čo by to znamenalo, ak by toto prišlo napr. namiesto Pokémonov... Who knows... ()

DoctorLenny

Ve chvíli, kdy jsem dospěla do věku osmnácti let, jsem se rozhodla dohnat ztracené dětské chvíle a zhlédnout tento seriál - a nikdy jsem nelitovala. ()

Martin29

Též mě to moc nechytlo. Jak někdo píše je to jak Matrix pro děti jedna ovládá vodu jeden oheň (ti jsou zlí) a jeden se učí ovládat vše . Všechny díly mě časem příjdou, že se opakují a ani závěrečný díl mě moc neuchvátil. Do toho místy hodně trapný humor tak pro malé děti jak někdo několikrát spadne a i ten Aang se chová někdy jak kretén. Překvapuje mě, že je to z Usa čekal jsem spíše nějakou asijskou zemi. ()

levtomas1998

Mé očekávání po přečtení různých recenzí byla velmi vysoká pro tohle "americké anime". Avatar je předčil o míle. Dá se říct , že to je spíše až zážitek než jen zábava. Příběh, postavy, svět, mytologie, hudba, plynulost, všechno je perfektně dokonalé. Tohle se prostě musí vidět a zažít, těžko se to popisuje slovy. ()

Wiceman

Neskutečně příjemná záležitost. Jooo není to taková ta ujetá manga, kde se z jednoho parťáka stává zbraň a ten druhej jím kosí vše co mu přijde do cesty, a díky bohu za to :D Tohle je opravdu tak neskutečně příjemnej animák, že po jeho dokončení máte chuť si ho celej pustit znovu. Úplně všechny postavy (a to dokonce i ty, který nemaj být) jsou extrémně sympatický. Samozřejmě si člověk najde svoje top oblíbence (za mě Sokka, Iroh a Toph) a dokonce se s nima i dokáže stotožnit. Vize 100 let zamrzlýho 12 letýho Avatara je během těch tří sérií tak perfektně rozvedená, že co minivsuvka do hlavního příběhu, to klenot. Krom toho Aang je tak nevinně blboučkej, že ho prostě ani nejde nemilovat :D Jediný co bych tomuhle skvostu vytknul (a to i jeho sequelu Legend of Korra) je že dodnes mi není jasný, jak je to vlastně se všema druhama bendingu. To se s tím člověk prostě narodí a nebo se to dá třeba i naučit?! Samozřejmě se ptám jen proto, protože earthbending je pro mě jak dělanej :D Rozdělení národů živlů příjemně odkazuje na historický civilizace reálnýho světa a možná i právě proto je tenhle seriál v mých top 5. Rozhodně pět * zcela právem. ()

BlackLucky

Až se proklínám za to, že jsem ten seriál projel tak rychle. Závidím těm, kteří ho ještě neviděli. Co já bych dal za to ho zapomenout a podívat se na něj znovu. ()

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Šéfové velkých studií očividně věří, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Larry a Andy) bude hit (a s přihlédnutím k vynikající trailerové kampani tomu začínáme věřit také). Jinak si nejde… (viac)