Amateur Teens

Skupina čtrnáctiletých na jedné střední škole v Curychu – úplně normální mládež, s úplně normálními sny o lásce a uznání. Ale moc sociálních sítí s naleštěnými selfíčky a stálým tlakem po něčem ještě více cool a sexy je neustále nutí, aby zapírali své pravé city. Dojde k tragédii, ve které lze jen stěží rozlišit viníky od obětí, vinu od neviny. City a potřeby dnešních teenagerů jsou stále stejné, změnilo se ale všeobecné klima. Díky často snadné přístupnosti pornografie na internetu vzniká nebezpečí zkresleného vnímání lásky, sexu a osobních vztahů. (Das Filmfest)

slunicko2

O teenagerech pro neteenagery. 1) Zajímavý a citlivý film natočil 45letý režisér a spoluscénárista Niklaus Hilber jako svůj třetí celovečerní. Těžko si vzpomenu na snímek, který by tak výstižně vyjádřil citový zmatek dospívajících dětí. Jeder sieht, wie du scheinst. Keiner fühlt, wer du bist. 2) Přihoďme věrohodný děj, dialogy i celkové pojetí. 3) Na první pohled je vidět, že herci jsou podstatně starší, než jejich postavy. Má jim být kolem 14 let. Ve skutečnosti tu vystupuje 17letý Fabricio Borsani (Selim), 16letý Jérôme Humm (Jan), 16letý Benjamin Dangel (Adi), 16letý Nicolas Heini (Dave), 19letý Veton Hamza (Kemal), asi 21letý Nicola Perot (Lars) a další. Kvalitnímu přirozenému herectví to neubírá a navíc si myslím, že šestnáctiletí čelí stejným problémům. 4) Inu, vzorní žáci nedělají průsery, jen hledají své místo ve světě. ()

Trevor

Celkom dobre spracovaný artový film o tom, aké hodnoty má dnešná násťročná generácia. Aké dôležité je nazbierať "lajky", nájsť si svoje miesto v škole, medzi priateľmi a za akú cenu. Treba uznať, že text distribútora k filmu úplne neodráža realitu, pretože tá tragédia v konečnom dôsledku tragédiou nie je. Dokonca , s obrovskou dávkou irónie by sa dalo povedať, je pre Laru práve tým, o čom asi väčšina dievčat jej veku sníva. Byť centrom pozornosti a najobľúbenejším dievčaťom aj keď cena, ktorú za to zaplatila bola privysoká. K dobru možno filmu prirátať aj to, že po jeho zhliadnutí budete oveľa viac vďačný zato,že ste svoje detstvo a dospiavanie prežili bez sociálnych sietí. (pravda ak spĺňate požadovanú vekovú kategóriu). V porovnaní s ostatnými filmami, ktorých scénar sa nesie v podobnom duchu (Zkazená mládež, Bastardi) ide o jeden z najlepšie spracovaných filmov. 75%...A mimochodom porovnanie s realitou. Môj synovec žije vo Švajčiarsku s rodičmi vyše ôsmych rokov a spadá do vekovej kategórie,ktorá je vo filme vykreslená. Film je od reality života 14 ročných švajčiarov vzdialený na míle. Tí sú radi, ak rodičom ukradnú cigaretu, potajme ju vyfajčia a väčšinu času hrajú videohry ale skajpujú... ()

Morholt

Ono tady asi záleží na tom, jestli jste schopni a ochotní akceptovat, že se jedná o autentický obrázek dnešních teenagerů. Já s tím měl problém. Na jednu stranu i z vlastní zkušenosti vím, jak je důležitá prezentace na sociálních sítích atp., což film trefně vystihuje, ale na tu druhou mi přišlo přestřelené, jak moc a v jakých intencích se řeší sex a vše s ním spojené. Zároveň mi trochu vadilo, že se tvůrci nezmohli na jedinou odvážnější či drsnější scénu, což zejména v závěru trochu chybělo. Celkově se na to dívá dobře a líbili se mi i mladí herci, ale z mého pohledu film nemá vypovídající hodnotu a pokud, tak jen velmi malou. 60% ()

Aljak

Námetovo mi to pripomínalo o 12 rokov starší americký film Thirteen s famóznou Evan Rachel Wood. Avšak toto bolo skôr prenesené do európskych pomerov, kde sa trend snahy dospieť čo najskôr stal pubertálnym cieľom číslo 1 - a potom to vyzerá presne rovnako ako v tomto filme. Boli tu vystihnuté priam všetky stereotypy súčasnej mládeže - od chalana s dilemou ktorý nechce byť na posmech kamošom, cez dievčinu snažiaca sa zažiť čo najviac dobrodužstiev aby bola za "hviezdu", až po zvrátených indivíduí bez zábran. Takže z tohto pohľadu celkom realistický kúsok, ktorý určite zaujme a je nelichotivým zrkadlom tejto doby. 4* ()

Renfield

Nezbývá, než být rád, že i mé mládí bylo podstatně jiné, vlastně úplně normální, tedy pro postavy ve filmu pravděpodobně divné. Amateur Teens působí až neskutečně, přesto tak opravdově, chladně. Svým způsobem je závěr, který odrovná opravdu šťastný, Lara dosáhne svého, dostane přesně to, po čem toužila - smutné. Silnější scénu film nenabídne, přesto cesta k ní není nezajímavá, naopak... jedinečný pohled na věc. 70% ()