Nákupní centra se stala symbolem dnešního konzumního světa. Mezi přeplněnými výlohami a obchody s nejmodernějším oblečením lze strávit celý, i veškerý volný čas, což je případ Mileny a její kamarádky. Vždycky se najde bohatý „strýček“, který svoji kreditní kartu vymění za sex s náctiletou kočičkou. Ke sledované skupince se připojuje nová dívka Alice. Nejdříve si na chování svých vrstevnic nemůže zvyknout, za chvíli se ale přizpůsobuje. Objevuje se také stejně starý Michal, který se do ní zamiluje a ostatní kamarádky začínají žárlit.
Debut třicetileté režisérky je realistickou sociologickou sondou, zaměřující se nejen na prostituci mladých dívek, ale také na současnou polskou společnost – vztahy v rodině, vliv prostředí, životní hodnoty. (BetaIQ)

Katullka

Po té viděny Sviňky a to mě upřesnilo, že nic moc. Fakt, že se to dostalo do distribuce v Polsku je opravdu velký a nepřehlédnutelný, možná i úctihodný, však jinak je to průměrný až možná podprůměrný film. Je tu ale i věc jménem Katarzyna Roslaniec. Dívky čerstvé absolventky takhle ve velkém měřítku opravdu nejdou moc vidět. Průměr. // 36. LFŠ UH ()

Mulosz

Svěží debut Katarzyny Roslaniec zobrazuje priority současných -náctiletých dívek, jejichž svět je determinován prostředím neustále nově vznikajících masových nákupních center, odkud děvčata přejímají v závislosti na aktuální nabídce módních trendů a obsahu peněženky velmi zkreslená životní měřítka. Jako člověk z jiné planety se v této omezené společnosti ocitá nová dívka Alice, jejíž dosavadní nezkušenost s pohybem v tomto prostředí, způsobená nepříznivou sociální situací, ji staví před nelehkou volbu – přizpůsobit se navzdory minimálnímu zázemí svým agresivně vlivným vrstevnicím i za cenu ztráty slibně vyvíjejícího se vztahu s kultivovaným spolužákem anebo zůstat sama sebou - sice s posměchem okolí, avšak s čistým morálním štítem a mužskou oporou, která se pro toto nejisté děvče může do budoucna ukázat jako neocenitelná. Tato deziluze životního štěstí mladých dívek spadá svým poselstvím do současného velmi silného proudu polských filmů s výraznou sociální tématikou. Některé drobné detaily (zejména postava tlusté dívky vše kolem ní) však brání absolutnímu hodnocení. ()

trasprd

Galerianki, Dívky z nákupních center, je vstkutku silným hraným dokumentem o sociologickém fenoménu dnešního konzumního kapitalismu, o dětech, které za značkové oblečení či luxusní večeři neváhají prodat své tělo. Film je místy až naturalistickou obžalobou systému, kde hodnota člověka je dána jeho vzhledem, mohovitostí či úchvatností jeho telefonu. Přerod člověka v odlidštěnou konzumující jednotku je doslova mrazivý. Nicméně nemohu dát pět hvězdiček, neboť mi v tomto filmu scházela větší hloubka, hmatatelnější myšlenka. Přesto stojí toto dílo, které vyvolalo v katolickém Polsku velkou kontroverzi, bezpochyby za zhlédnutí, neboť otázky, které otevírá, jsou velmi závažné a aktuální. ()

merissa

Téma dobré, herečky výborné, provedení neslané nemastné, výsledný dojem 50 %. "Konečné řešení", které mělo přimět hlavní hrdinku, aby si uvědomila, že je někde chyba, je bohužel jak opsané z časopisu Žena a život, sekce Pravdivé příběhy :( (Namátkou mě napadá několik podobných, ale lépe zpracovaných snímků, nepříklad Ahoj, Terezko, Všichni umřou, jen já ne) ()

darwin

Výborný a aktuální námět se bohužel nedočkal důstojného zpracování. Galerianki měly být varováním, nakonec se staly vzorem k následování. Režisérka totiž nedokázala jít do hloubky daného problému, místo toho pouze povrchně popisuje svět pathologické části dnešní zkurvené mládeže. Galerianki byly v Polsku velmi očekávaným filmem, avšak hluboce zklamaly. Nejenže nedokázaly citlivě a věrohodně popsat reálný problém, ale svým přehnaným výkladem nedokázaly řadu lidí přesvědčit, že daný problém vůbec existuje. Film se tak zařazuje do nekonečné fronty snímků, které ani zdaleka nedokázaly naplnit svůj velký potenciál. ()

• Cena: Festival polského filmu 2009: nejlepší debut. [LFŠ 2010] (Krouťák)