Arizona rozdává sušenky se speciální přísadou. (Disney+)

gemkio_cz

Velká část lékařů si nešťastnou náhodou vzala sušenky plné trávy. Neoriginální nápad, ale paradoxně z toho vznikla nejvtipnější epizoda z více než 400 dílů dlouhého seriálu. P.s. Kauza #Metoo mě narozdíl od ostatních nevzrušuje. Vždyť za ta léta, co se seriál vysílá, se v seriálu objevilo snad každé téma, které se v tu dobu aktuálně řešilo za velkou louží. Naopak, by mě překvapilo, kdybychom o Metoo byli ochuzeni. ()

castor

Upřímně mě moc nebere, když vymetáme všechny aktuální bolístky společnosti, tudíž monstrkauza MeToo, která přinesla nekonečný řetězec obvinění ze sexuálního zneužívání, dorazila i do nemocnice Grey Sloan, protože Averyho mrtvý děda byl „sexuální predátor“. A členům správní rady se tak ježí vlasy. Mezitím naši jednotliví hrdinové představují své prototypy novátorství v chirurgii, prezentace návrhů se ovšem nemile zvrtne s pozřením „zázračných“ sušenek. Docela milá komická vsuvka. Držíme si kvalitu. Těším se na vyvrcholení série. ()

Kacitr

Vtipná epizoda. April s Baileyovou vytrubující pohřební chorál, Maggie hledající ztracená játra, DeLuca ležící naproti své halucinaci v podobě Sam. A kauza #MeToo. Seriál jde s dobou, často promítá aktuální dění, tudíž se to od Shondy dalo čekat. ()

Caszidy

Ok, to by snad ani nebyla Shonda a Greys Anatomy, pokud by se nevěnovali dalšímu ze společenských témat, které aktuálně hýbou amerikou, potažmo většinou západního světa. Kdy do Chirurgů zasáhne kampaň #Metoo, bylo jen otázkou času. Jen doufám, že se Shonda a její tvůrčí tým, v dalších částech, kdy tuhle dějovou linku více rozpracují, pokusí o aspoň trochu objektivně kritického přístupu, a když už ne to, tak aspoň objektivního a nebudou kráčet ve stopách té absurdně přehnané hysterie, která ameriku zachvátila. Jinak nápad se sušenkami pro tenhle díl byl fajn, nicméně zpracování bylo dost rozporuplné. Scény některých postav byly skvělé, naopak u některých značně otravné. ()