Alfréde, Alfréde!

• Česko Alfréde, Alfréde! (viac)

Alfrédovi vlastně ani nic moc nechybělo. Měl dobrou práci v bance, veselého přítele, s kterým vyrážel v neděli na hory a občas na večeři, a doma klid s tatínkem, který umí báječně vařit. Jenže tak už je to na světě zařízeno, že ženské půvaby probudí třeba i mrtvého, takže ani plachý Alfréd (ve vynikajícím podání Dustina Hoffmana) nezůstal ušetřen. Jak by také ne. Půvaby Marie Rosy (v podání Stefanie Sandrelliové) jsou nevšední a když taková dívka projeví zájem o někoho, kdo si netroufá ji ani oslovit, je neštěstí hotové... Zkušený italský režisér a herec Pietro Germi, z jehož bohaté filmografie známe především "Rozvod po italsku" s Marcellem Mastroianim a "Svedená a opuštěná" se Stefanií Sandrelliovou, jež je ostatně hvězdou většiny Germiho úspěšných komedií, natočil film "Alfréde, Alfréde!" v roce 1972, tři roky před svou smrtí. Poslední komedii Moji přátelé už natočit nestihl a režii za něj musel převzít Mario Monicelli. Jako v obou zmiňovaných komediích, i v této poslední jde o věčné vztahy mezi mužem a ženou, v nichž nikdy nenastane klid zbraní, protože jinak by bylo po lidském rodu veta. Ale překážky, předsudky a všelijaké instituce, které si vymysleli sami lidé, aby si tento věčný boj ještě více zkomplikovali, stojí za trochu nadhledu a pousmání. A to je žánr, který Germi umí dokonale. V tomto případě za vydatné pomoci Dustina Hoffmana a Stefanie Sandrelliové v hlavních rolích. (oficiálny text distribútora)

ShadyCZE

Nádherný snímek, který mě celou dobu povzbuzoval díky mé přítelkyni, která je velmi "podobná" (chování) právě jednou z hlavních postav filmu, konkrétně je to Stefania Sandrelli :-) Jinak musím říci na to jak se snímek z počátku tvářil, jsem byl zmaten pointou filmu a konec mě prostě lehce zklamal a zároveň překvapil. Jinak bravo! ()

Elessar.

Zábavička a odychovka, ktorú rozpráva hlavný hrdina, doslova úbohý mladíček Alfredo ktorý má to šťastie, že sa nechá uloviť najväčšou fúriou v okrese. A na tom to stojí, film má poukazovať aj na to, ako cirkev zakazovala rozvody a bolo to ilegálne ako silne veriaca krajina mala s tým problémy. Takže je tam aj ten presah. Mne sa nesmierne páčilo komentovanie nešťastníka Alfreda a celkové vyznenie diela, ktoré mohlo byť pokojne stiahnuté do drámy, miesto toho sa často dostávalo až do absurdnej komédie, ktorá však dodávala dynamiku. ()

DavidPrague

Velké překvapení! Místo typicky bláznivé a dějově zmatené italské komedie, kterou člověk čeká, přišla svěží, nápaditá a originální studie jednoho manželství. U filmu je mimo jiné skvělé to, že divák netuší, co se stane za chvíli a vlastně o tom ani nepřemýšlí, jen s hlavním hrdinou prožívá "jeho peklo". Dustin Hoffmann je skvělý, Stefanie Sandrelliová na Oscara a druhá hlavní hrdinka v podání u nás neznámé herečky jménem Carla Gravina, prostě úžasná. Chci ocenit i český dabing - hlavně Eliška Balzerová opět dokazuje, že v tomto oboru u nás nemá konkurenci! ()

rigby

Italská tragikomedie o tom, že ženám se nevyplácí věřit, a že dovedou udělat ze života peklo. Děj vás velmi rychle vtáhne a Dustinu Hoffmanovi budete určitě držet palce a srdce vám bude tlouct stejným tempem jako jeho. ()

Svadbos

Typická talianska komédia o bábovkovom panákovi (Dustin Hoffman), ktorý vyhrá a ožení sa so ženou, aby to potom ľutoval. Film vzbudzuje záujem iba preto, aby ste videli, ako sa Hofman správa v tejto neobvyklej úlohe. Originálna dĺžka filmu bola 110 min. ()