Čó kowai hanaši A: Jami no karasu

• Japonsko 「超」怖い話A(アー) 闇の鴉 (viac)
všetky plagáty

Hlavním dějištěm tohoto filmu je malý, na první pohled obyčejný obchod. Jenže každý zákazník, který v něm udělá nákup v ceně 666 nebo 999 jenů podivným způsobem zemře. Mladá prodavačka a obchodní zástupkyně, která dokáže vidět věci, které většině lidí unikají se snaží zjistit příčinu záhadných úmrtí. (topr harley)

tombac

Při pohledu na pěkný poster, na němž je vyobrazena dívka obklopená havrany, jsem si říkal, že Cursed by mohlo tématicky vybočovat ze zaběhaných japonských horrorových klišé. Ono opravdu vybočuje, ale ne tak, jak jsem si představoval. Obchůdek, který má evidentně spojitost s divným chováním pár lidí, zvláštní postava s přetaženou kapucí, pod níž není nic vidět, zafačovaný a kulhající týpek tahající s sebou železnou palici, bezdomovkyně s kočárkem, zlověstně světélkující oči a dva mrtví havrani... A vše dohromady to nedává smysl. Atmosférou se film chvílemi přibližuje k Uzumaki, avšak zábavností mu sahá sotva po kolena, což v tomto případě znamená, že nás čeká povětšinou instantní, bizarně se tvářící nuda s minimem skutečně strašidelných momentů. ()

Faustka

"Vítáme vás v našem rodinném obchůdku, ve velmi příjemném prostředí. Vyberte si z velkého sortimentu rozmanitého zboží. Na cokoli si vzpomenete, naleznete pouze zde(ty nejvybranější pamlsky). Máte vybráno? ...Ano. Neopomněli jste ještě něco? ... Ne, dobře.. Konečná suma je 666 jenů... A ještě taková maličkost..pro stálé zákazníky. -)) Dopřejte si netradiční způsob, opuštění tohoto světa, dle přání, čekací lhůta je veskrze přijatelná, budete spokojeni.. Přejeme hezký den a rádi vás opět uvidíme..." -:) Zručně natočená duchařina s citlivým výběrem hudby, která tento horror vyzdvihuje o mnoho výš mezi přibývající asijskou produkcí. ()

Campbell

Na Cursed jsem byl celkem zvědavý protože JAponský hororu v 1995 až 2005 byly na vysoké úrovni. V dnešní době už mě moc nezaujaly. Cursed bohužel také nazaujal. Viděl jsem že se tvůrci snaží o atmosféru ale bohužel se nedaří tak dobře jako třeba u Ju-on, atd... Plno smrtí a postav samotných je nezajímavých. Aspoň sem tam vykoukne atmosféra ale i tak je to film celkem o ničem. ()

corpsy

Od dneskajška sa budem častejšie pozerať na pokladničný displej, aby som náhodou nezaplatil prekliatu sumu, aj keď si myslím, že pre väčšinu Slovákov je účet 666 éčiek za nákup vskutku nereálne číslo. Aspoň, že tak. Nejde tu o žiadnu formálne sofistikovanú ducharinu ( všetky oprate prevzali známejšie snímky ), ale má to svoje plusy a niektoré strašidelné scény naozaj nie sú na zahodenie. ()

maddy

Presunúť dej hororového filmu do obchodu bol zaujímavý nápad, bohužiaľ jeho spracovanie sa moc nevydarilo. Atmosférou mi to síce pripomenulo Uzumaki, no Cursed je natočený odlišne. Celý dej je dosť nezmyselný, a ako film začne tak aj skončí, žiadne mimoriadne zvraty, prekvapujúce momenty, nebodaj vysvetlovačky - bohužiaľ to zamrzí hlavne v tom prípade, keď sú strašidelné scény natočené výborne. A Cursed ich má, to je však o jediné čo má - scéna s vrahom, vlasaticou ktorá vystupuje s chladničky, žiariace oči - to všetko bolo natočené zručne, škoda že to ostatné nie. Skôr ako za 2* to je tak za 2 a pol *, no prikláňam sa k tomu nižšiemu hodnoteniu. ()

Cedr

Strašidelné domy jsou už takovým hororovým evergreenem. Stačí trocha tmy, podivné zvuky, trochu odlehlé místo a atmosféra je na světě. Co ale zasadit horor do prostředí samoobsluhy? Do poměrně osvětleného mini-marketu na kraji města. To je docela sebevražedný krok, nemyslíte? Vytvořit atmosféru na takhle nestrašidelném místě je snad nemožné. Pokud vím, tak jediné co je v obchodech děsivé jsou jejich ceny. Cursed se ale usilovně snaží způsobit nám mrazení v zádech i v takto pro horor netradičním prostředí. Nutno podoknout, že se mu to docela podařilo.Nemůžeme však čekat konkurenta Ju-onu nebo podobných špiček žánru. Cursed si na nic nehraje a myslím, že úmysl ukázat něco netradičně děsivého byl pro autory cílem. Se samoobsluhou není něco v pořádku na první pohled. Chování páru vlastníků je slušně řečeno naprosto šílené, vydrží například nehnutě sledovat průmyslovou kameru ze strachu že brigádnice něco odcizí. Tohle a jejich další výlevy šílenství by zas nebyli tak zvláštní, kdyby každého zákazníka po cestě z nákupu nezastihla nějaká podivná událost, končící zpravidla smrtí. Není se pak čemu divit, když obchod většinu času zeje prázdnotou. Film je natočený netypickou kamerou, která dodává nečekaně živý obraz, takže máte pocit jako byste film natáčeli vy vaší digitální videokamerou. Na první pohled možná laciný dojem, ale dodá filmu na pocitu skutečnosti. Začátek byl poměrně nudný, ale postupně došlo ke zlepšení. Atmosféra nebyla příliš strašidelná, ale rozhodně docela bizarní. Postava s kapucí byla asi nejlepší a nejpodivnější. Úplná tečka na závěr měla jednoduchý ale zajímavý nápad. Je nepravděpodobné, že název tohoto filmu někdy uslyšíme ve společnosti jmen jako Ju-on nebo Ringu, ale svůj účel plní, protože podivně strašidelných filmů z prostředí města mnoho není. ()

vrch07256732

Na toto si spominam dost matne ... napad dobry ale pri tom aj ostalo. Len na zaklade komentov som si pripomenul dost zdlhavy, nudny a zmysle nedavajuci dej. Od Japoncikov som ocakaval viac ()