Opičí král

Ve falešném klášteře Hromového hlasu (E19)

(epizóda)
  • Čína Wu ru xiao lei yin
Akčný / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózny
Čína, 1986, 1 h

Kri-kri

Tato epizoda se skládá ze dvou příběhů. V prvním, spíše oddechovém se Tripitaka účastní večerního posezení s bůžky Trnového pahorku, trochu si zaveršují a pak Tripitaku svádí víla Meruňka. V dalším, hlavním příběhu dílu Tripitaka uvěří, že už došli do západního ráje a i přes Sunovo varování vleze démonovi vydávajícím se za nejvyššího Buddhu přímo do pasti. Démon Žluté obočí vlastní hned několik zázračných předmětů. Jednak činely, do nichž uvězní Suna a vysvobodit jej musí několik nebeských generálů a vak, do kterého vtáhne vše živé. Vtipné je, když Sun sice v tichosti sebere roucho, ale pak spícího démona nechá jen tak spadnout na postel.:) Líbí se mi i následná scéna, kdy se Sun proměněn v meloun dostane démonovi do břicha, to se mu pak nafukuje a s démonem to hází jak na houpačce.:) Buddha Maitreya se tu dokonce podřekne, že celé to putování pro písma je jen jakási zkouška. 95% ()

javlapippi

"Pozvali jste mě, abych s vámi veršoval a teď mě chcete oklamat!" Tak a máme tu ďalšie úklady, Tripitaka je najprv zlákaný do beatnickej spoločnosti pánbožkov, kde sa popíjajú omamné nápoje, svorne recitujú verše a celkovo príjemne trávi čas, až kým sa okolo neho nezačne vlniť fešná víla Marhuľka a spolupoeti prejavia úmysel ho oženiť. Potom naši hrdinovia zapadnú do šlamastiky, z ktorej sa tak ľahko nedostanú, ryšavý démon uväzní Suna pod pokrievkou a so zvyškom družiny má tradičné kanibalské úmysly. Na pomoc je treba povolať astronomickú posilu, nasleduje epická hromadná bitka v rámci ktorej démon nasadí vysavačové vrece a nakoniec nad ním zvíťazí opičiak v podobe melónového semiačka v bruchu. Vynikajúca vtipná aj akčná epizóda. ()