Opičí král

• Čína Sun hou qiao xing yi
Akčný / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózny
Čína, 1986, 58 min

Kri-kri

Opět vynikající a vcelku oddechová epizoda plná humoru, vtipných scén a hlášek. Nezapomenutelné originální výrazy jako "koňadrin", "nedopadlá voda", "zlaté uhlí" nebo "odloučení holubiček". Též pobaví Sunovo měření pulsu přes nitku nebo jak s Pískem napálili lenivého Čuníka, aby se vypravil na tržiště na nákupy. Záměna pravých zvonků za falešné a následné Sunovo objasnění, proč ty druhé nefungují dost připomíná scénu z 12. dílu, kdy velmi podobným způsobem získal tykev na chytání lidí. Démon je tentokrát docela chudák - unese královnu a po celé tři roky si s ní ani nemůže zašpásovat, neboť mu v tom brání jedovaté ostny na rouše z červánků. A líbí se mi, jak si Sun myslel, že může bohyni Milosti přelstít a zázračné zvonky si ponechat.:) I tento díl měl svoji specifickou podkresovou hudbu a dle dobových kostýmů bych tipoval, že Purpurie se nacházela někde ve střední Asii, nejspíš Afghánistán nebo Tádžikistán. Opět musím dát plný počet 5 *. 100% ()

javlapippi

"I císař má mít tři urozené blešky!" Tentoraz zavítame do turbanmi oplývajúcich končín, kde vládne ukrutne chorľavý monarcha, ktorého Sun vylieči mierne dařbujánovskou metódou a následne sa vypraví vyriešiť pôvodnú príčinu choroby a to vyslobodiť pohrešovanú kráľovnú. Tú uniesol hnusnoksichtný démon disponujúci magickou zvonkohrou, ale náš vychytralý opičiak ho samozrejme prekabáti a všetko dobre skončí. Hodne vtipná epizóda, hlavne Sunova medicínska prax je skvelá. ()