Opičí král

Boj s Devítihlavým drakem (E18)

(epizóda)
  • Čína Sao ta bian qi yuan
Akčný / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózny
Čína, 1986, 59 min

Kri-kri

Tato epizoda odehrávající se v království Jisai na mě působí poněkud tísnivě a depresivně. Asi to bude tím, že je v ní velmi mnoho negativního, příliš se tu vraždí (především jedem) a humoru je tentokrát poskromnu. Po vtipné epizodě o vějíři je to dost zásadní změna, rozhodně se nejedná o pohodový díl (jediná odpočinková scéna je když Tripitaka se Sunem zametají pagodu). Tím netvrdím, že by snad byl špatný nebo nezajímavý, ale faktem je, že se při něm téměř nezasmějete. Na druhou stranu je tu vítaná změna prostředí, valná část děje se odehrává pod vodou v jezeře Zelenavých vln, kde se Tripitakovi žáci střetnou s Devítihlavým drakem, aby získali ukradenou perlu z pagody Zlatá záře a zachránili tak mnichy odsouzené k popravě. Je dobře, že tentokrát konečně dostal trochu prostoru i dračí princ (jinak též Tripitakův kůň). Moc se mi líbí scéna, kdy na princezně lstí vymámí perlu. Této depresivní epizodě uděluji slabších 5 *. 95% ()

javlapippi

"Myslíš dědku, že nás můžeš urážet?!" Opäť raz zavítame do končín, kde budhistické mníšstvo trpí pod jarmom útlaku. Tripitaka so Sunom sa chcú dopátrať príčiny skrze upratovacie práce a pozametajú zanedbanú pagodu. Popíja sa pitivo dochutené jedom, nechýbajú magické kung-fu scény, do akcie sa dokonca osobne zapojí aj Tripitakov kôň a zlo majú nakoniec na svedomí podmorskí šľachtici a ich nohsledi s rybacími hlavami. Je tu všetko, čo tu má byť, no napriek tomu ma táto epizóda nejako nevedela chytiť a vtiahnuť do dej. Slabší priemer. ()