SpongeBob je nejoblíbenější mořská houba na světě a to nejen proto, že dělá ty vůbec nejlepší krabí hambáče. Chválil by ho zejména jeho šnečí mazlík Gary, kdyby ho ovšem právě kdosi neušnekl. A protože SpongeBob je doopravdy velký správňák, všeho nechá a vyrazí za Garyho záchranou. (CinemArt)

oveckaoa

Z těch 3 spongebobových filmů mě tohle přijde nejslabší. Nemá to vyloženě ani zápletku a je tam cca 5 vtipů a vtipných scén přičemž vyloženě kvalitní jsou tak 3 (nejlepší je asi Titanic pak si na moc nevzpomenu). Jediné co to zachraňuje je konec a ta píseň v té hospodě. ()

Jaro.Krafcik

Netflixovská Kinopremiera, veď sú sály zavreté a služba odkúpila tento film, možno je to len začiatok, snáď ale kiná nezaniknú. Zatiaľ určite najlepší animovaný film roku, fakt sa mi to páčilo, aj keď som videl len pár starších filmov a na seriál si pamätám len veľmi málo. Dabing slovenský a hlavne vydarený aj animácia, objaví sa tam aj Keanu Reeves a Snoop Dogg. Výborny výber skladieb, vďaka nízkemu hodnoteniu na tejto databáze dám plnú paľbu. Ako vidím nebudem jediný. 5* ()

ondraondra

Nebylo to špatné. Animace je fajn, ale ke SpongeBobovi se moc nehodí (2D animace by byla lepší). Je to podivně vtipné, stejně jako seriál, i když by se z toho dalo vyždímat více. Na první SpongeBobův film to sice nemá, ale je to fajn Oddechovka, která je ke konci až moc zdlouhavá. Keanu Reeves potěšil. 6/10. ()

dragon94

Tak tohle bylo opravdu hodně hodně špatné. Určitě nejhorší SpongeBob a jeden z nejhorších animáků co jsem za poslední roky viděl. Co tohle vlastně bylo? Nevtipná zmatlanina všeho možnýho bez hlavy a paty. 1* 20% ()

fiLLthe3DD

Očekávání byla nulová a snímek měl posloužit jen coby kulisa při usínání, mou zvědavost vzbuzovalo snad jen to, jakým způsobem se tvůrci vypořádali s trojrozměrnou animací, kterážto v upoutávkách působila dosti nevzhledně a která mi k celkové estetice "mořského ementálu" vůbec neseděla - k mému velkému překvapení jsem si však na CGI animaci rychle zvykl a dokonce ji shledal i atraktivní, jelikož mi přišla odlišná (taková plastelínová) v porovnání s jinými animovanými filmy. Příběh neoslní a kvalitám seriálového "Spongeboba" se rozhodně nepřibližuje, nicméně i tak je kupodivu stravitelný a dobrodružné putování houby s hvězdou neuráží a rychle odsýpá - komediální sekvence navíc nejsou až tak trapné, Keanu Reeves potěší a flashbackové pasáže svou roztomilostí uzemnily i mě 🙂 "Houba na útěku" není sice dokonalá, nicméně pro děti je ideální a dospělé nenase*e, rozhodně jsem očekával mnohem větší zrůdnost 🙂 ()

iXtr3m3

Menej bláznivé ako prvé dve filmové časti, nové technické spracovanie nebolo zlé, ale to kreslené malo predsa len viac do seba. Keď si spomeniem na úderný "military" úvod z predchádzajúceho Spongeboba, tak mi je smutno, že tu nič podobné nebolo. ()

Hanys_

Takhle. Seroš je pecka, oba filmy taky dopohody. Ale tohle...Jiná animace nevadila, zvykl jsem si vlastně hned. Jenže se jaksi není čemu smát. Ale vůbec, a to je ten největší problém. Z úcty ke žluté houbě za 2, ale až na pár vyjímek to sledování fakt bolelo. 4/10 ()

Dallon

Na třetí díl jsem se dost těšil, jelikož první SpongeBob v kalhotách: Film (2004), je dost povedená záležitost. Druhý celovečerní film je bohužel výrazně slabší, pro to jsem nebyl tolik v očekávání. Čekal jsem jen že to bude taková zábavná blbina pro celou rodinu. Ale skrytě jsem doufal že to bude něco trochu víc. Což se nepovedlo, je to jen ta blbina, což není špatně, ale prostě jsem doufal v trochu víc. Musím ale vypíchnout vizuál, ten je naprosto super. Celé je to krásně hladké a sytě barevné, prostě krása. Cameo Keanu Reevese je sice super, ale nemění to nic na tom že příběh je hrozně hloupý a nudný. Doufal jsem v trochu víc ale vlastně jsem spoko, škoda přepáleného konce. 6/10 ()

Prochy38

Fakt nejsem fanda SpangeBoba, nikdy nebudu a fakt to nemusím. Malá (5) se ale sem tam koukne a ne vždy se vyhnu :). Tady musím objektivně říct, že krom už fakt luxusní animace má příběh spoustu světlých a vtipných momentů. A K. Reevese... ()

Mikino00

Bohužel, seriál již dávno ztratil na své vtipnosti a nápaditosti, a tento nejnovější film to jen potvrzuje. Děj filmu překvapivě není moc nosný a působí jako rozšířenější epizoda. Jedinou novinkou je pak modernější animace. Celkově film, který snad již zaujme jen malé děti, nabízí spoustu naprostých bizárů v čele s tančímí zombie a hlavou K. Reevese v křoví. Zatímco, na díly z prvních sérií o této žluté houbě v kalhotách se rád znovu a znovu podívám, tak filmu se obloukem vyhnu. ()

simply

Kresleného SpongeBoba mám ráda jako příjemnou oddechovku. Trochu naivně jsem doufala, že v podobném duchu bude i film. Nicméně animace byla místy až děsivá, hodně postav mi přišlo až na sílu (šaman Keanu Reeves, zombies...). Celkově mi chybělo kouzlo celého seriálu. ()

Chundys

Tak já nevím no. Takové rozporuplné pocity, ale parádní animace. Keanu Reeves byl boží a gagy jsou zde zase parádní. Jen škoda toho konce protože to hraničí a spadá skoro k průměru, takže zatím pro mne nejslabší je druhý díl. ()

TheSpearCZ

Spongebob mě i po těch všech letech dokázal znovu pobavit a jen mě utvrdil ve faktu, že je mojí animovanou srdcovkou. Navíc potěšilo velké množství odkazů, hezká animace a v neposlední řadě parádní výběr muziky. Každopádně by mě fakt zajímalo na čem ti tvůrci jedou, protože toto normální člověk nevymyslí :D. Lepší 3* ()

helloween93

Po smrti duchovního otce SpongeBoba Stephen Hillenburga v roce 2018 byla otázka, jestli si film zachová to kouzlo původního seriálu, které už bylo částečně pryč v druhém celovečerním filmu z roku 2015. Navíc nový SpongeBob v režii Tima Hilla (Děda, postrach rodiny (2020)) má úplně novou animaci proti původnímu seriálu. A jaký je nový film s populární mořskou houbou? Je ok, bohužel tolik milované postavy pan Krabs a Sépiák hrají trochu druhé housle, protože film je o hledání Garyho. To je další mínus, že se děj odehrává v podstatě buď na cestě do nebo přímo v Atlantic City a Zátiší Bikin si divák moc neužije. Keanu Reeves je díky popularitě Johna Wicka všude a scéna s Danny Trejem mi přišla v rámci příběhu úplně zbytečná. Studio Paramount, vlastnící Nickelodeon udělal deal s Netflixem a vlastně jim film prodal na jejich platformu, protože kina byla v tu dobu celosvětově zatížená Covidem. 3* ()

JetDryerFan

Za mě velmi (a dlouho) očekáváný snímek v nadějích, že si u mě filmový Spongebob trochu napraví reputaci po Houbě na suchu. Při scéně v Saloonu a rapujícím Snoop Doggovi mezi zombie pirátama jsem na chvíli ztratila veškeré naděje, ale naštěstí se to v dobré obrátilo a způsobilo, že byl tenhle malej “nesmysl” zapomenut. A tak říkám: za mě dobrý! Vtipné, příběh slušný, krásný vizuál, spousta lásky a Spongebobovi roztomilosti bez zbytečné ujetosti. Tak to má být a třešinka na dortu Mudra potěšil pokaždé, co se objevil na scéně. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla