Syn bohatého súkenníka z mestečka Assisi František je mladík, ktorý rád trávi čas v spoločnosti svojich priateľov a keď sa Assisi stretne vo vojne s Perugiou, vydáva sa spolu s nimi do boja. Utrpí však zranenie a kým sa z neho zotavuje, má sny a videnia, ktoré ho presvedčia o tom, že jeho poslaním je chudoba a pomoc najchudobnejším. Vydá sa na životnú cestu k vytvoreniu svojho bratstva rádu františkánov, ktoré opustilo bohatstvo vtedajšieho rádového života. Piesne k filmu zložil folkový spevák Donovan. (STV)

bleskaMeryl

Mám velké dilema! Musím dát hodnocení buď ***** nebo 0. Když jsem si pročítala komentáře k tomuto filmu, tak s naprostou většinou kritik bych mohla souhlasit. Přesto na tento film nemůžu zapomenout a některé scény se mi v mysli vybavují i po dlouhé době. To asi je účel filmu, zasáhnout člověka do srdce, někam hluboko, do místa, které nedokážeme pojmenovat. A zjevit nějaké podstatné sdělení o člověku o světě o ... Pro mě je to sdělení nepřehlédnutelné. Takže 5. ()

muti

Veľmi pekné spracovanie, prišlo mi také rozprávkové , veľmi farebné, romantické a miestami aj trošku naivné, jednoduché ako prostáčik z Assisi. Škoda, že pesničky neboli v taliančine ale v angličtine. Páčila sa mi postava otca, fakt bol skvele zahraný, ešte aj ako radil synovi kde majú Perugiania poschovavane poklady. Pekne bolo ukázané ako zarobil na vojne zo všetkých strán, aj ako to vyzerá v Garbiarskom suteréne. ()

mahatma

Opět jeden z nejlepších devocionálních filmů, který by neměl uniknout nikomu, kterým je dáno. Tento film (jeho shlédnutí) si každý musí zasloužit. ()

Nataniel73

Veľmi poeticky a pateticky poňatý život sv. Františka z Assisi. Jeho myšlienky vyzerajú na papieri veľmi pekne, ale realita (nielen) dnešného sveta núti každého aby vydal zo seba maximum pokiaľ chce prežiť a nestáť mimo zákon. Hudba je príjemná aZeffirelliho rukopis citeľný. Veľakrát mi film pripomenul slávny snímok Romeo a Júlia, ale či jeho kvalít alebo kvalít Ježiša Nazaretského skrátka nedosahuje. Trochu mi tam nepasovala zima jak niekde na Sibíri (Assisi sú niekde v strednom Taliansku, kde bývajú zimy mierne). Najlepšia scénka je Františkovo vyzlečenie pred zrakom arcibiskupa, ktorého po tom všetkom určite prešla chuť k obedu. Zaujímavosťou je určite natáčanie interiéru chrámu sv. Petra v mestečku Monreale kúsok od Palerma. Nadšencom historických pamiatok určite odporúčam poprechádzať sa po interiéry tohto nádherného chrámu. Film ako taký určite nesklamal, hlavne záver bol veľmi dojemný. Ale keďže som čítal knihu, vedel by som si predstaviť ďaleko epickejšie stvárnenie života Františka Assiského. Slabšie 4 hviezdy a 75%. ()

Martazoe

Tento film patří do mých top ten. Dívám se na něj jednou ročně, když jsem na dně. Vždycky mě dostane z deprese. Čistá krása, krásná hudba, nádherné obrazy a hlavně silný příběh svatého Františka. ()