Pravda je ukrytá tam, kam se nikdo neováží podívat. Výbušný thriller natočený podle bestselleru Richarda Price. Když se Brenda (Julianne Moore) obrátí na policii s tím, že ji někdo ukradl auto i se synkem na zadním sedadle, spouští tím intenzivní vyšetřování vedené detektivem Lorenzo Councilem (Samuel L. Jackson). Zběsilá touha objevit zmizelého chlapce však ve městě vyvolává vlnu nedůvěry a vzájemného obviňování a neobejde se bez strhujících akčních scén, znepokojivých odhalení a šokujícího závěru. (oficiálny text distribútora)

pcarogers

Řekl bych, že hlavním problémem filmu je, že nemá jasně definované téma. V popředí se s pravidelností střídá Julianne Moore jako hlavní postižená i podezřelá a revoltující masa lidí z chudinské čtvrti, popř. problematika rasismu. Dějová línie týkající se únosu má opravdu překvapivé vyústění, ba velice realistické a uvěřitelné, leč o žádném velkém finále nemůže být řeč. Ti kdož film přece jen soustředěněji viděli, si jistě všimli několika velice působivých a překvapujících záběrů, většinou s výborným hudebním podkresem. Celý film jsem čekal, jestli to mělo nějaký význam, nakonec se ukázalo, že se jednalo o samoúčelnou kameramanskou onanii, která neměla s filmem v podstatě žádný vztah. Zkrátka, Joe Rotha neznám, ale film jako by natočil právě školu ukončivší talent, který s tvrdým a dobrým vedením možná jednou dobrou filmařinu udělá:-). Zatím nic. ()

Radek273

Ta Moorová je neuvěřitelná. Horší herečku aby pohledali a přesto, stále a stále obsazovaná. To je k nepochopení. Jinak snaha docílit zde maximálních emocí ústí v nesnesitelnost snímku již po 20 minutách, a to už je co říct. A S.L.Jackson to nikdy nemůže spravit, ať třeba předvede výkon sebelepší. ()

Mr.Dark

V obsahu se píše,že dojde k šokujícímu odhalení...netuším k jakému.Děj filmu od začátku směřuje k jednomu konci a nějak mi tam chybělo "kdo to asi udělal?".Samuel L.Jackson jako vždy výborný,ale to pomohlo k přidání jedné hvězdy.Začátek vypadal slibně...škoda ()

tarzan

hodnocení nic moc jsem se nebavil spíš jsem už si přál ať už to skončí. Ani S. L. Jackson nedokáže vařit z vody a J. Moore sem nevěřil ani ten pláč ani to ječení. ()

pirate

Strhující akční scény? To ani náhodou. Na konci ani ne moc velké překvapení. Herci často přehrávali, obvzláště Julianne Moore jsem očekával úplně jinou a hlavně normální, (tedy Jackson byl naštěstí v pořádku) děj byl takový zbytečně zdlouhavý a téměř celý film nudný. Je to takové nudné a silné drama (vlastně je svým způsobem dost dobré, ale je tolik nesrovnatelně lepších a záživnějších dramat, že tento film je vážně spíše o ničem a jsem si jist, že někdo se mnou souhlasí). Nic víc. Doposud asi nejhorší film Samuela L. Jacksona. Jedna a půl hvězdy a 30%. ()

lubica1995

Nenechajte sa odradiť hodnoteniami. Keby som sa nimi riadila, tak by som nevidela veľa kvalitných príbehov. Poniektoré majú možno zdĺhavý dej, ale niečo vám povedia. Ako je napríklad aj tento film. ()

JJaannee

Ach jo, tenhle film je těžká průda...v půlce filmu jsem zjistila, že už jsem to jednou viděla, ale asi mě to moc nezaujalo a ani teď mě to nebavilo...a přitom to herecké obsazení je dobré...no někdy ani hvězdy neudělají ničeho něco...příběh dobrý, ale nějak utahaný...myslím, že jsem se už těšila, až se to všechno rozsekne a bude konec.. ()

poppy75 odpad!

cele zle..uvod.lorenzo a brenda vo vysetrovni v nemocnici-kto ste sa nesmiali?ked lorenzo lapa dych-teatralne az k popukaniu...cely cas tlacia na sentiment-ale dosiahli u mna presny opak...priserna hudba...brenda v podani julianne moore je od prvej chvile odporna...nikdy v zivote som nemala ani jednu rasisticku myslienku-ale to co tu predvadzali cierni obcania a snaha o ich obranu-tak to bolo cez ciaru..a vzhladom k tomu,ze mal cody len 4 roky,sa mi jeho hlasky zdali divne-ale zrejme maju v usa vyspele deti-asi viac ako vyspelych dospelych... ()

Julianne Moore v zemi svobody

Julianne Moore v zemi svobody

31.12.2005

Herečka Julianne Moore si ve filmu Freedomland zahraje ženu, jenž první den ve svém novém bydlišti ponechá svého malého syna v autě, které jí následně ukradne neznámý muž. Vyšetřování případu se ujme… (viac)