Pravda je ukrytá tam, kam se nikdo neováží podívat. Výbušný thriller natočený podle bestselleru Richarda Price. Když se Brenda (Julianne Moore) obrátí na policii s tím, že ji někdo ukradl auto i se synkem na zadním sedadle, spouští tím intenzivní vyšetřování vedené detektivem Lorenzo Councilem (Samuel L. Jackson). Zběsilá touha objevit zmizelého chlapce však ve městě vyvolává vlnu nedůvěry a vzájemného obviňování a neobejde se bez strhujících akčních scén, znepokojivých odhalení a šokujícího závěru. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Julianne Moore mám fakt hodně rád, ale tady byla dost trapná. Jak hrála tu nervní matku, tak všechno furt opakovala, aby vypadala vystresovaná, ale já jsem jí to nežral. Bohužel. Na druhou stranu to aspoň trochu zachraňoval Samuel L. Jackson (standartní výkon) a William Forsythe (ten ani jinak než standartně nehraje, protože má furt skoro stejný role). Příběhově se mi to líbilo jen do té doby, než se tam objevil ten spolek Matky proti Kanadě nebo co to bylo. Ani ty pouliční černošské protesty mi nesedly a cukalo mi u nich oko. Poznal jsem ten barák v tom lesíku Freedomland, protože se objevil už i v nějakým hororu... ()

Jizni Tlapa

Zdlouhavé filmové trápení obohacené o příliš mnoho tmavých záběrů (to není atak na černou komunitu), až přespříliš hysterickou Moore, pupkáče Jacksona a nebezpečně krutou stopáž!! Zůstává tak jediný zachránce v podobě velmi libivého hudebního doprovodu! ()

TO

Hysterické! Julianne Moore je celý film v šíleném hysterickém záchvatu, Samuel L. Jackson v astmatickém záchvatu a dalších sto lidí chytá amok. Na povrchu to vypadalo jako kriminální thriller, ale uvnitř je to šílené psychodrama, ze kterého jsem málem dostal psotník. ()

Tomasso001

Čekal jsem mnohem víc, mám S.L.Jacksona rád, ale tento film je až moc vyumělkovaný a nezábavný abych mu dal větší hodnocení. Dialogy jsou nezáživné a divák si nevytváří žádné pouto s tím co se děje hlavním postavám a vůbec okolo. ()

Kicune

Tento film mi něčím připomíná oscarový Crash (hlavně svou melancholičností a hudebním doprovodem), však jehož kvalit nedosahuje. Ne že by Julianne Moore nebo Samuel L. Jackson nebyli výbornými herci, to příběh se vypráví zmateněji než by se slušelo a celý film se bere příliš vážně, až se stává předvídatelným a patetickým. ()

Právnička

Tento film mě moc zklamal. Zhruba ve třetíne jsem už věděla, jaká bude poenta a i přesto jsem doufala, že se třeba spletu a nebo že v tom prostě bude ještě něco víc. Ale nebylo! Ani vynikající herecký výkon obou hlavních představitelů nic nezachránil. Škoda ()

Ravi

"Ve stínu pravdy" leží ve stínu hereckých výkonů Jacksona a Moorové, kteří zahráli asi lépe, než by film zasluhoval a výsledkem je prapodivný snímek o věcech, které člověka příliš neosloví. Je to drama dvou lidí na opačných stranách zákona, rasy i života. Nenadchne, nezklame. Dávám 45% = 2/5 ()

sheilla

Co k tomu napsat. Jednoznacne spatny film, ktery nezaujal ani hudbou ani hereckymi vykony ani reziji a tak bych mohla pokracovat. Jackson odvedl svuj standard, Mooreova byla jak hystericka mura, kterou jsem vetsinu filmu nemohla vystat. Zaver pro me take nebyl nijak prekvapujici, takze je to cista 1*. ()

ZkuKol

Od odpadu to zachránil jen slabý a příliš zbytečně ukecaný (ale přesto stále charismatický) Samuel L. Jackson a slušná hudba. Nejde o to, že pointu i jednotlivé překážky, jež budou stavěny hrdinům do děje, uhodnete předem, nevadí že se hrdinové (policie, matka, černoši z Armstrongu) chovají nelogicky a přehnaně hystericky. Jde o to, že celé je to strašná, prázdná a příliš dlouhá NUDA!!! ()

Balu...

Neoddiskutovatelné je, že Julianne Moore v roli Brendy Martin minimálně mou dolní čelist v kladném slova smyslu decentně prověsila. Samuel L. Jackson jako policajt věrohodnost nepostrádá, přesto bych si konec filmu dokázal představit lepší a to, kdyby třeba umřel =) - filmu značně chybí "kladná" oběť jako jednotlivec. Davy z ghetta nepůsobí emotivně tak silně, jak by ponejspíš režisér chtěl, každý ve filmu je svým způsobem vinen.. ()

cab

Socialni drama si pro sebe ukradli detektiv celici rasove problematice ve svem okresku a byvala fetecka a nynejsi matka, ktera nahlasuje kradez vlastniho auta v nemz byl jeji syn. Pri takovem pribehu a s ackovymu herci v zaloze je nepochopitelne, ze dostaveny vysledek je nad ocekavani tak ubohy. (Julian Moore) dokazuje, ze je jen hystericka jecici nana. 35% ()

Holina

No tak ten český název je opravdu soda, ale nakonec je to tak nějak fuk. Průšvihem tohohle filmu je, že se v něm vlastně nic neděje. To ale zjistíte vlastně až v závěru, kdy kolem vás budou kroužit otazníky, co že nám to chtěl Roth vlastně říci... ()

Drc

Vcelku chaotické a mírně zdlouhavé drama s psychologickým podtextem, ve kterém vyčnívají především 2 hlavní postavy. Už od začátku musí být každému jasné, že ne vše je takové jaké se zdá a je tedy jen otázkou času, kdy se začne pravda odhalovat. Přestože v závěru film nabírá trošku obrátky a začátek vypadá zajímavě, celkový dojem to nezachrání. Problém je možná právě ve velké fixaci na hlavní postavy. Námět zajímavý, ale něco tomu chybělo. Výsledkem je takový horší průměr. ()

FilmWave

Ani ryba, ani rak. Ani dusné drama (o které se marně snaží Julianne Moore), ani napínavý thriller (o který se marně snaží Jackson). ()

cerbygerby

Samuel L.J. jako vyšetřovatel co pátrá po uneseném dítěti.. a stím se spouští vlna nepokojů ve městě...bílý proti černým....celkově mě to tolik nezaujalo, nějak se to táhlo, takže já dávám jen průměrné 3 hvězdy ()

Julianne Moore v zemi svobody

Julianne Moore v zemi svobody

31.12.2005

Herečka Julianne Moore si ve filmu Freedomland zahraje ženu, jenž první den ve svém novém bydlišti ponechá svého malého syna v autě, které jí následně ukradne neznámý muž. Vyšetřování případu se ujme… (viac)