Spláchnutý

Když Shrek potkal Wallace s Gromitem, respektive když spojila své síly slavná animační studia - DreamWorks a Aardman, vznikla svěží animovaná komedie Spláchnutej, stojící na precizní americké počítačové animaci a okouzlujícím britském humoru, který je opravdu pro každého. Příběh Spláchnutýho se odehrává v ulicích britské metropole a překvapivě také pod nimi. Jeho hrdinou je rozmazlený myšák z lepší společnosti Roddy St. James, který si užívá status domácího mazlíčka. Když se v luxusní rezidenci jeho páníčků objeví kanálová krysa jménem Sid a dostane chuť na jeho místo, připraví Roddy ďábelský plán na vetřelcovo vyhoštění, jehož hlavní částí je spláchnutí Sida záchodovou mísou zpátky do kanálu. Jenže kdo jinému jámu kopá. V podzemí Roddy ke svému překvapení objeví obrovské město, v němž se seznámí s Ritou, mimořádně chytrou myší, která se vyzná ve zdejší tlačenici. Protože se chce Roddy především bezpečně dostat zpátky domů, bez její pomoci se neobejde - zvlášť když se nechtěně připlete do cesty zdejšímu krutovládci von Ropušákovi, jenž k smrti nenávidí všechny hlodavce. Ten má navíc armádu všehoschopných poskoků, ochotných Roddyho s Ritou pronásledovat na souši, ve vzduchu, ve vodě i pod ní. V londýnských kanálech bude proto pořádně horko, mnohem víc, než by si oba naši hrdinové přáli... Akční animovaná komedie Spláchnutej se může pochlubit pro DreamWorks typickou dokonalou animací, která do nejmenšího detailu převedla lidský svět do jeho kanálové verze, a to včetně ušmudlané variace na slavnou věž Big Ben a typických londýnských dvoupodlažních autobusů. Za vizuální stránkou nezůstává pozadu ani příběh, který je napěchován nadgeneračním humorem. Režie se ujali David Bowers a Sam Fell, kteří se podíleli na nejúspěšnějších animovaných filmech poslední doby (Slepičí úlet, Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka nebo Příběh žraloka). O ambicích projektu vypovídá i obsazení, které film v originále má - Hugh Jackman, Kate Winslet, Ian McKellen, Jean Reno. Reprezentativní obsazení se sešlo i v české verzi, když hlasy hollywoodských kolegů nahradily hlasy dabingových hvězd Pavla Soukupa, Bohdana Tůmy, Terezy Bebarové nebo Zbyška Pantůčka. (oficiálny text distribútora)

salamandrr

Víc než úctyhodný nástupce Shreka.Je to vtipné,roztomilé,o potkanech,všichni maj dredy 8),a trochu nedokonale animované.Použitá technika z wallece a gromita je zajímavá,ale nezcel dobře použitá.Což neznamená nic neb celý film je plný slimáků,kteří předvádí co vše je možné udělat pokud jste celý slizcí a máte jen jednu svalnatou nohu 8) je to super koukněte na to... ()

raelz

Docela mě tohle překvapilo. Naprosto trapný začátek, který naznačoval, že půjde o další film kryjící se argumentem "vždyť je to stejně dělané pro děti" se přelil v místy velice originální vtipy, které v dnešní době "jdeme dělat animák, bude to jako Antz, akorát tam dáme včelu" dost potěší. Muzikální slimáci jsou navíc docela roztomile vtipní a drží se přesně na té hladině "jsme tu pořád ale ještě ne tak moc, aby jsme byli trapní". Ale znova je tu ta trapnost začátku a ZNOVA je to to samé jako všechny ostatní animáky. ()

Blaogranas

Jeden z nejlepších animáků co jsem kdy viděl. Parádní animace, povedenej děj, sympatický postavičky, vynikajíci dabing (i v češtině), moře vtípků a zábavy. Taktéž jsem dlouho opovrhoval, ale byla to fakt chyba. Vynikající podívaná a určitě to nebylo naposledy. ()

Kalimero13

Poměrně podařený animák, typicky nadprůměrný typ. Opravdu se na to dá koukat v poslední záplavě nepovedených animáků. Grafika trošku slabší a bez většího stylu. ()

Mashak

Takhle podle mého má vypadat rodinná animovaná komedie! Obsahovala vše, co tento žánr potřebuje. Nápad, vtip, sranda postavičky, milostný příběh a hrdinu! ()

Torgal

Solídna zábava pre mladšie publikum so strhujúcim tempom, skvelými pesničkami, dobrými (i keď značne infantilnými) gagmi a otravnými slimákmi. Príbeh je taký aby sa nepovedalo, dôležité je že sa nonstop niečo deje a nie je čas na nudu. 6/10 ()

Pekisan

OK hned pre zaciatok poznamenam, ze nemam rad kreslene-animovane filmy, rozpravky, proste vsetko v krasnych ruzovych farbach duhy okrem slovenskeho vecernicku Jurosik. A tak som sa staval aj k Flushed Away. Pustil som si ho len preto, lebo som ho mal ako jediny film v cestine (aj ked teraz trosku lutujem, ked som zistil, kto vsetko nahovoril hlavne postavy) a mne sa vobec nechcelo citat titulky a pocuvat anglictinu. Spozornel som, ked som sa hned na zaciatku par krat uchechtol popod fuz no po stretnuti s malou rybkou a jej otazkou: Nevidel ste tatu? som sa len skvelo bavil a keby nebolo maleho "blackoutu" tak by som to urcite dopozeral na prvy krat. Hlasky pokracuju, pridaju sa spievajuce slimaky plus milion a jeden nenapadnych odkazov. Nenapadne az tak velmi nemozu byt, ked som si ich vsimol aj ja. Lepsiu komediu som uz dlho nevidel a to hovorim aj o hranych filmoch... dont worry be happy ()

Dimo

Docela banální příběh u kterého jsem se nějak nebavil - drškopádové taškařice na to hold nestačí. Jasně, slimáčci vtipní, Francouzští žabáci jakbysmet, občas dobrý hlod, ale jinak se jedná o klasickou moralizující záležitost. 50%. Dětem se to bude líbit. ()

cerbygerby

Tohle byl zase jednou povedenej animák... I když to bylo od tvůrců Wallace a Gromita, které u mě tedy vůbec neuspělo, tohle bylo opravdu naprosto něco jiného... UŽ od začátku se mi ty postavičky zamlouvali víc a ihned po prvním spláchnutí se rozjela taková záplava vtipů a různejch vychytávek... každou chvilku někde něco vyletělo, zakřičlo, nebo řeklo nějakou hlášku, i písničky v podání slimáků byly naprosto bravůrní až jsem si říkal že to snad ani není možné... fakt jsem se bavil a i konec dopadl tak jak měl, takže u mě po dlouhé době film za 5* ()

Vabr

Byl poslední den prázdnin, tak proč ho nestrávit třeba tím, že se kouknu s bráchou na Spáchnutýho? No, bylo to fajn, příběh hezky frčel, párkrát jsem se zasmál a dokázal se naladit na tu vlnu. Nemůžu popřít celkovou originalitu námětu a kanalizačního světa, oblibitelné postavy, hezký hudební doprovod a jednu svěží naháněčku, ale něco mi tam chybělo. Možná to je tím, že to je pro děcka, a já si tedy kladu moc velký požadavky, ale za mě tam zkrátka toho mohlo být víc - humoru, příběhu. To, co tam bylo, bylo dobrý, ale... Na jedno zhlédnutí fajn, víckrát asi už ne. Vyhodnocení: Pro srovnání zkusím někdy Za plotem ()

LordMysti

Vizuálně opět paráda, zajímavej příběh, dobré ftípky, ale celkově jsem se u filmu nudil a téměř podřimoval. Nevím co tomu přesně chybělo, ale taková Auta mě vtáhla do děje mnohem víc. ()

BLADER

Zaujímavá kombinácia "plastelínovej" animácie a hravého humoru. Je veľká škoda, že podobných filmov sa k nám nedostáva viac, tento je rozhodne jeden z najlepších animákov, aké som videl. ()

mdouglas

Docela slušně, i po technické stránce zpracovaný animák. Sice je to zas ten odpočinkový film pro celou rodinu, ale dobře se na něj kouká. 76% ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí

21.06.2007

Studio, které proslulo plastelínovými animáky Slepičí úlet a Wallace a Gromit: Prokletí králikodlaka a loni si vyzkoušelo digitální animaci v Spláchnutém, nedávno zamávalo na rozloučenou DreamWorksu… (viac)

Rychlonovinky

Rychlonovinky

31.01.2007

DreamWorks a Ardman Animations téměř 10 let pracovali společně a vzešly z toho celkem 3 animované filmy: Slepičí úlet, Oscarový Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka a Spláchnutej. Obě studia se… (viac)

Domů na svátky

Domů na svátky

08.06.2006

Stalo se mnohokrát, že herec nebo režisér odmítl pracovat na určitém projektu a později toho litoval, protože jeho náhradník získal mnohá ocenění a film se nestal očekávaným propadákem. Například… (viac)