Witch Hunter Robin

• Japonsko ウィッチハンター ロビン (viac)
Japonsko, 2002, 10 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Hudba:

Taku Iwasaki

Akeno Watanabe, Takuma Takewaka, Džun Fukujama, Kaho Kóda, Hiro Júki, Júdži Ueda, Naoki Bandó, Juka Komacu, Kjóko Hikami, Šinpači Cudži, Jasunori Masutani (viac)

V lidské populaci se vyskytuje jisté procento lidí zvaných "čarodějové" - dříme v nich skrytá síla. U některých se projeví, u jiných ne. Někteří dokážou zabíjet a jiní sotva zlevitují lžičku. Organizace Solomon zná jejich jména a některé z nich povolává do svých řad - proti jiným, kteří začali svou moc zneužívat a které je třeba ulovit a zabít. Tokijská jednotka SNT-J ale ulovené čaroděje nezabíjí - ty si odvážejí pracovníci Továrny. Další věc, kterou se Japonci odlišují, jsou amulety s tekutinou Orbo, která je chrání před magií. Do této jednotky přichází patnáctiletá Italka Robin, dosud zvyklá na pořádky, jaké panují v Evropě. Je to čarodějka a používá element ohně. Dostane se do týmu SNT-J, který kromě ní tvoří chladný Amon, cílevědomá Miho s telepatickými schopnostmi, mladičký a nezkušený Sakaki, nespolehlivá Dojima a mladý hacker Michael. Po několika týdnech začne Robin tušit, že se tady děje něco divného. Pak někdo zaútočí na sídlo SNT-J. Amon zmizí a Robin se ukryje u jeho přítele Nagiry. Aby se zachránila, musí rozluštit několik záhad, které se jí dotýkají více, než by se jí líbilo. Co je Orbo a kde se bere jeho moc? Kde se vůbec vzali čarodějové? A proč ji chce zabít organizace, pro kterou dosud pracovala? (ČSFD)

merigieren

Začátek je celkem zajímavý první 3-4 díly si určitě získají pozornost při představování nového světa a příjemných postaviček. Jenže postupem času si říkáte, to už sem viděl, je to nuda, nuda, to chtěj dělat až do konce ? Naštěstí se to někde kolem 10 dílu zlomí a začne se objevovat rozumný příběh, akce se zas trochu oživí a je to zábavné. Trochu mi to připomínalo noir takovým tím cinkáním (něco jako hraní kapesních hodinek), zároveň to bylo trošku méně filozofické, jde jen o to rozpoznat zlo, a zlo může být vždy bez výčitek zničeno, nu a naše čarodějka byla dobrá od začátku do konce, takže nebylo nad čím přemýšlet, i když se o to autoři snažili... Pak tam byl také hacker, kdyby si alespoň někdo přečetl nějakou knížku zabývající se počítačema, nebohl by vyprodukovat takové nesmysly, které ve své koncentrovanosti začnou významně kazit i samotný závěr. Na druhé straně mě to začalo bavit a louskal jsem jeden díl za druhým. ()

Nevada

Přišlo mi to jako dva různé seriály slepené v jeden. První polovina je koncipována jako námětem zajímavá, ale provedením průměrná detektivka. Ve druhé polovině se začne odvíjet souvislý příběh, který začne vysvětlovat některé události z předchozích dílů a seriál nabere na zajímavosti. Bohužel to čekání na zajímavější část je příliš dlouhé. Hodnocení: první polovina 40%, druhá 70%. Celkově 60%. ()

3 AM Code

strucne poznamky: Docela zajimavy pribeh tocici se kolem carodejnictvy, exorcistu, genetiky. Obcas se to hrozne louda, hlavne pri interakci nekterych postav - kdykoli se napriklad potka Robin a Amon muzete jit postavit vodu na kafe, nebot za minutu na sebe jeste porad budou civet. Pak Amon rekne: "Robin" - 10 vterin civeni a Robin rekne "Amon". Az na par stretnuti kdy je Robin prinucena bojovat o zivot je to cele takove nemastne-neslane coz je skoda, protoze tu IMO byl potencial pro mnohem vic. ps: pekne nakreslene, uvodni opening je taky fajn.. ()

Prochy38

Toto anime jsem si vybral náhodou, zaujalo mě téma, tak proč ne. nečekal jsem od toho nic více, než od každého podobného seriálu, tak by to mělo být. A? Teda... Jako fakt zvláštní. Seriál se dlouho rozjíždí, už jsem se bál, že skončí dřív, než začne. Postavy jsou velmi sympatické a už kvůli nim to člověka přece jen pohltí. Ale ve srovnání s mými oblíbenými (Hellsing, Berserk, Claymore, ...) je to trochu slabší. Nemá to nijak epické finále, chybí tomu zásadní zvraty a tak nějak strhující akce. Nechci tím ale říct, že bych se nudil, bo dokonce ani nebavil. To vůbec ne. Seriál se veze na pohodové vlně, nikdo moc neví, jak se to bude dál vyvíjet a posledních 5-6 dílů už získává dost na závažnosti. Dobré, líbilo hodně, jen to nebude patřit do mojí vitrínky těch nejlepší. Ale spokojenost určitě, ten čas za to stál :). ()

skretik

Po tých nie najlepších hodnoteniach, čo som čítala som sa pripravila aj na horšie veci... A tak ma to veľmi prekvapilo... Výborná hudba, fantastický príbeh, ktorý je veľmi zaujímavý svojím námetom, postavami a aj dejom... V niečom mi to pripomínalo Noir... aj keď tam som mala chuť vraždiť, keď furt pakovali tie isté scény (pôsobilo to na mňa ako vymývač mozgov)... Plné akcie, hlbšieho podtónu... Koniec bol výborný, nevedela som, kam to bude zahrané, na ktorú stranu... a ono to bolo ešte trocha inak... Výborne :) Celkovo rozhodne 5* a aj medzi obľúbené seriály (keby tak chcelo byť nejaké pokračovanie :D... aj keď to by to asi len pokazilo, ja viem...). Jediná výčitka by mohla byť nie vždy tá najlepšia grafika... ()