Major Jefferson Pike (James Gardner) zná do detailu plány spojenců, týkající se vylodění v Normandii. V Lisabonu, kde se má sejít s kontaktní osobou, jej omráčí a unesou němečtí agenti. Když se probere, nachází se v americké nemocnici a na nic si nepamatuje. (MacGuffin)

JohnSmith

Ohromná špionážní fikce, která člověka nenechá spustit oči z obrazovky. Tak to byla první polovina filmu. Jakmile Garner prokoukne celou frašku, film přestává být zajímavý a ztrácí tempo. Hodně tomu uškodila i ta romantická pasáž a ve finále jde už jen o klasický útěkový film. ()

rt12

První půlka filmu je skvělá, pak se kápek ztrací napětí až je chvílemi děj prapodivný a hraničí s nelogičností. Ovšem kdo má rád válečné špionážní filmy nebude zklamán. Jsou to lepší *** ()

majo25

Síce málo pravdepodobný, ale o to pútavejší fiktívny príbeh z 2. sv. vojny. Nacistické Nemecko, jeden experiment a špionáž s cieľom odhaliť podrobnosti o vylodení spojencov a Dni D. Chytilo ma to tak, že aj nie najkratšia stopáž mi ubehla relatívne rýchlo. Kiež by bolo viac takýchto tém vo filmoch o 2. svetovej vojne. V poslednej tretine sa z toho stáva klasický útekový film, ale je okorenený o dobrý humor a nevinnú romantiku. Taylor skvelý, nápad obsadiť ho ako sympatického Nacistu-doktora vyšiel, čo sa však nedá celkom povedať o Garnerovi, síce ujde, ale vedel by som si predstaviť na túto rolu aj niekoho lepšieho. ()

MacGuffin

Major Jefferson Pike (James Gardner) zná do detailu plány spojenců, týkající se vylodění v Normandii. V Lisabonu, kde se má sejít s kontaktní osobou jej omráčí a unesou němečtí agenti. Když se probere, nachází se v americké nemocnici a na nic si nepamatuje... ()