Malá Velká Británie

• Veľká Británia Little Britain
Veľká Británia, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (viac)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

Recenzie používateľa risker k tomuto seriálu (23)

Série 1 (2003) (S01)

Nejlepší epizoda "Episode 8" ()

Bath of Beans (2003) (S01E02)

„Tak vy čmocháte po mojom tajemstvu, co?" ()

Tallest Man (2003) (S01E03)

„Aha, tak pán je komik." ()

Smallest Ant (2003) (S01E07)

„To je moje máma." ()

Largest Mince Pie (2003) (S01E08)

„Ústně je Samantha velmi zdatná." ()

Most People in a Mini (2003) (S01E09)

„Až zestárnu, budu mít doufám tolik slušnosti, abych skočil z okna." ()

Série 2 (2004) (S02)

Nejlepší epizoda "Episode 6" ()

Epizoda 1 (2004) (S02E01)

„Paní Bůčková!" ()

Epizoda 2 (2004) (S02E02)

„Podle computeru ne!" ()

Epizoda 3 (2004) (S02E03)

„Kdyby bylo po mém, tlusté lidi bych škrtil hned po narození, ale je jim bohužel dovoleno žít." ()

Epizoda 4 (2004) (S02E04)

„Doufám, že příště si krádež koně rozmyslíš." ()

Epizoda 5 (2004) (S02E05)

„Sony Records" ()

Epizoda 6 (2004) (S02E06)

„Takže bych v tom měl hrát, napsat znělku, nazpívat znělku?" ()

Série 3 (2005) (S03)

Nejlepší epizoda "Episode 6" ()

Epizoda 1 (2005) (S03E01)

„Jo, já vim." ()

Epizoda 2 (2005) (S03E02)

„Rád bych si koupil portrét zklamaného koně." ()

Epizoda 3 (2005) (S03E03)

„A hele, balící papír s žabičkama, ten si na něco schovám." ()