Annabelle Serpentine Dance

všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
USA, 1895, 1 min

Jeden z prvních veřejně promítaných filmů. Natočeno na Edisonův kinematograf v jeho studiu v New Jersey. Tanečnice Annabelle Whitford (vystupovala pod uměleckým jménem Peerless Annabelle) muže svým erotickým tancem doslova hypnotizovala. (Auvajs)

Deimos

YouTube/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +doprovodná hudba na klavír, tanečnice v barevných šatech na černobílém pozadí -tady nehledejte, nebo snad jen samotné vystoupení trvá 32 vteřin/// Rozhodně můj nejstarší film, který jsem zhlédl. A je až pozoruhodné, jakéžeto kousky vznikaly na počátku kinematografie. S přihlédnutím k době vzniku (1895) se jedná o velice krásný snímek. Hudbu vytvořil Jon Mirsalis a snímek natočil William Heise./// Celkem 74%/// ()

Snorlax

Že se oranžová z vlasů udržela pouze na vlasech po celou dobu, je naprosto fantastické. Tohle koloroval někdo nesmírně šikovný, zručný a možná i znožný. ()

Webb

Nestačím zírat. Tanec s měnícími se barvami. Na tomto videu je vidět, jak vývoj kinematografie šel razantně kupředu. ()

Marek1991

Ďalší zo starých zaujímavých tancov. Veľká kultúrna hodnota, celkom sa mi to páčilo, bolo to také iné a divné, troška srandovné. ()