Hitlerovi muži - Série 2 (1998) (séria)

Josef Mengele (S02E02)

(epizóda)
  • Nemecko Mengele - der Todesarzt

PKD

Nedoporučuji před spaním. A jsem rád, že jsem si pamatoval správně, že ho nikdy nedostali. Též jsem chytil záchvat zuřivosti, když jeden agent Mossadu říká, že ho sice vypátrali, ale pak byli odvoláni prý k jiné akci. Co asi tak doprdele mohlo býti důležitějšího než toto?!?! Neskutečné. A on si pak při cachtání v moři, užene infarkt a skape zhruba rok a půl, před mým narozením. Jediná aspoň trochu satisfakce spočívá v tom, že celý zbytek života žil opravdu ve strachu a ohlížením se přes rameno. Doslova. A též, jako jeho Vůdce, se stal nesmrtelným a doufám, že se o něm bude učiti, ještě několik staletí. Jestli se ovšem to blbé a tupé lidstvo (které se prostě z chyb minulosti nepoučí asi nikdy) bude ještě vyskytovati na této kouli bláta. Kdo ví? ()

Bozvav

Lidská zrůda s natolik pořiveným charakterem, že ani v pekle pro ni nemůže být místo. Jeho činy jsou o to horší, že zjevně nebyl až tak fascinován Hitlerem, jako sebou samým. A ti co mu po válce pomáhali, by si také zasloužili přibít za jazyk na vrata a nechat tam chcípnout. ()