Zachovalá pětatřicátnice, učitelka ze školky Sarah, se před osmi měsíci rozvedla. Pro její rodinu je to nekonečně dlouhá doba, a poněvadž s ní mají jen ty nejlepší úmysly, rozjedou plán, jak jí opět udat. Operaci vedou její sestry Carol a Christine, které za ni vyplní profil na seznamovacím serveru a přidají inzerát se značkou: Musí milovat psy. Za nějakou dobu si Sarah projde sérií bizarních schůzek na inzerát, v úvahu by však připadal jediný, ale svým způsobem zajímavý stavitel lodí Jake. Jake by s ní rád dál rozvíjel vztah, ale Sarah ho nepustí dál, než sama chce. Mezitím dojde v její práci k dalšímu setkání - s nedávno rozvedeným otcem jednoho z jejích svěřenců Bobem. Bob je okouzlující, uvolněný, prostě dokonalý. Není to však všechno příliš krásné, než aby to byla pravda? (oficiálny text distribútora)

otík

Sice hodně slabých 80%, ale přeci jen jako starý romantický bard nemůžu slevit. Celý film se nese v těžce pohodové atmosféře a především citlivě vybraná hudba a písničky dotvářejí tento romantický filmeček do sladké a chutné podoby. Hlavní hrdinka i hrdina jsou sice po rozvodu hodně zmatení, zranitelní a nervózní, přesto si k sobě i díky psím mazlíčkům a především touhy po pořádném vztahu cestu najdou. Není to sice cesta přímá a bezbolestná, ale divák ji rád podstoupí, neboť ho na cestě za happy endem provázejí příjemné herecké persony (zajímavá Perkins, okouzlující Plummer, darebně rozkošný Mulroney), neustále přítomný úsměv a pár podařených vtípků. ()

Lennie

Co se může vyklubat z něčeho s názvem "Láska na inzerát"? Čekala jsem něco mnohem, mnohem horšího. Proto jsem byla mile překvapena, že i romantická komedie může být v některých částech tzv. inteligentní. Nepopadala jsem se sice za břicho, občas mi některé situace přišly hloupé, ale tak nějak roztomile :) Nutno dodat, že takto strávený sobotní veřer nebyl ztracený (přestože jsem k televizi usedala jen kvůli Johnu Cusackovi, kterého mám ráda už od pouhého přečtení Všech mých lásek.) A originální název, Must love dogs, je mnohem sympatičtější :) ()

Orlau32

Christopher PLUMMER, ačkoliv v malé roli, byl to jediné, co mě v tom filmu zaujalo. Až se divím, že do této role šel. Zřejmě již nabídky nechodí tak, jako dříve. Stále jej vidím v SARAJEVSKÉM ATENTÁTU - byl to charismatický muž. Láska na inzerát je průměrný oddychový film. Nic nepokazil, ale též nic nepřinesl. ()

castor

Ku prospěchu celé téhle romance se staví zejména dvojice zdatných hereckých představitelů – jak stále krásná Diane Lane, tak stále ironicky dumající a okouzlující John Cusack bezkonkurenčně patří mezi ty charismatické herce své generace. Tvůrci nám tentokráte předkládají další provařenou variaci na téma seznamování, jednak se to celé točí kolem dvojice ve středním věku (takže tu nemáme otravné vedlejší postavičky v teenagerovském věku) a jednak jim jejich trable relativně uvěříme (řadu scén je přesto třeba brát s nadhledem – zejména při absolvování hrdinčiných schůzek). Celé to obsahuje několik dojemných i komických momentů, typických vztahových překážek i zbytečných odboček (podivné zacházení s postavou Dermota Mulroneye). V rozvleklém ději jen místy bohužel zanikají původní záměry, přesto to několikrát zahřeje, málokdy urazí a laciným žánrovým klišé se už dneska zřejmě nevyhneme!! 60%. ()

Faye

„Každý má pro mě fotku nějakého chlapa?“ Jistě, milující rodina jí chce pomoci. Takže levá strana ledničky ti ženatí, pravá ti volní. K tomu rady, jak správně randit a hlavně, když nezabírají fotografie a ze schůzky naslepo se stane rodinný trapas, je potřeba změnit taktiku - inzerát! Hodně průměrný film o překvapeních, jaká nastanou, pokud hledání partnerského štěstí svěří starostlivá sestra internetu. Největším trumfem je v něm sympatická Diane Lane. ()

• Maskotem společnosti UBU, kterou vlastní režisér Gary David Goldberg, je také newfoundlandský pes, jako ve filmu. (HappySmile)
  • Fenka Matka Tereza byla hrána dvěmi šestiměsíčními newfoundlandskými štěňaty - Molly (která hrála ve většině filmu) a Maeve (která hrála scény ve vodě). Režisér Gary David Goldberg po skončení natáčení obě štěňata adoptoval. (HappySmile)
  • Režisér Gary David Goldberg dal Johnu Cusackovi scnénář a povzbudil ho k tomu, aby změnil kterékoliv dialogy své postavy tak, aby mu lépe seděly. Nakonec byl pěkně překvapený, když mu Cusack poslal 35 stran nových dialogů. (HappySmile)