Mladý Jason McCullough se chystá do Austrálie, nakonec se však ocitá v městečku zlatokopů v Calendar, kde není zrovna selanka. Místní starosta Perkins hledá šerifa, kterým se nakonec díky svému umění pistolníka stane právě Jason. Ten spolu s vykutáleným pomocníkem Jakem začne řešit problémy s pořádkem po svém. (oficiálny text distribútora)

Incanus

"Nehodlám se tu dlouho zdržovat. Jsem na cestě do Austrálie." Tuhle větu si dobře zapamatujte, protože v průběhu filmu ji uslyšíte v množství větším než malém a hned v několika obměnách - pojem "parodie" je zde naplňován do puntíku. Vedle díla "Ohnivá sedla" se jedná s klenot mezi žánrem parodií jako takových. Stopáž vyhovující a dabing zde není na škodu. A vlastně co tady dělám, zastavil jsem se zde pouze na chvíli, protože "jsem na cestě do Austrálie"... ()

StaryMech

Co jsem se zamlada nasmál při téhle prosté, milé veselohře z proklatě vážné země koní, pistolníků a písmen se zdobnými patkami ! Dnes už nevím čemu, důvodů k úsměvu je však pořád dost - zvlášť když zavání satirou (jako třeba děvče, které střílí, jen aby zabilo). Z vesměs účinných herců mě nejvíc baví Jack Elam ; Joan Hackett je zároveň pěkná i legrační a James Garner v titulní úloze nenucený. ()

honza.g

Podle mne to není parodie, v té by těžko zazněla rozčilená výtka "Copak vám nestačí, když je jen zraníte? ... nechci tady žádný masový vraždy". A že na konci 13 - 2 = 13, je snadněji vysvětlitelné jako chyba než jako parodický záměr. Ale je to celé vtipné až veselé, žánrová klišé jsou využita k pobavení, ne k vytváření děsivé atmosféry nebo morálních dilemat. Dabink přispěl k zážitku, akorát s Munzarovým hlasem jsem pořád hledal tvář Paula Newmana. ()

Hodnotim

Podľa mňa pravdepodobne najvtipnejšia westernová komédia. Herci trúsia jednu vtipnú hlášku za druhou, narážky na klasiky žánru (najmä na Rio Bravo) sa hrnú plným prúdom, no a keď už si myslíte, že tvorcom došla para, znovu vás niečím prekvapia. ()