Jedním z oblíbených programů televizní stanice Time je starý černobílý sitcom z idylického života jednoho amerického městečka padesátých let. Jedním z jeho nadšených fandů je středoškolák David, který zná celý seriál téměř zpaměti. Když jeho matka odjede s novým přítelem a on zůstane doma sám se svou stejně starou sestrou Jennifer, samozřejmě se s ní pohádá o to, na co se budou dívat v televizi. Při hádce rozbijí dálkové ovládání, bez něhož je televize neovladatelná. Objeví se starý opravář a nabídne Davidovi zvláštní ovladač, o který se vzápětí strhne další hádka. Během ní David s Jennifer stisknou tlačítko a rázem se ocitnou přímo v černobílém světě Davidova oblíbeného seriálu Pleasantville jako Bud a Mary Sue, děti manželů Parkerových, kteří patří k hlavním postavám seriálu. Zatímco David se velmi rychle orientuje v místě i čase, přesněji řečeno, epizodě seriálu, která se právě kolem nich odehrává, Mary Sue nehodlá dodržovat pravidla a rozhodne se sbalit pohledného kapitána místního basketbalového mužstva Skipa. To má ovšem pro seriál nečekané následky. Když totiž Jennifer alias Mary Sue Skipovi místo nevinného držení za ruce předvede skutečný sex, mnohé se změní. Basketbalové mužstvo, které nikdy neprohrálo (každý jejich hod skončil v koši), se po Skipově vyprávění nedokáže soustředit na hru a v černobílém světě se objeví něco zcela nevídaného. Rudá růže. Jennifer zjistí, že v Pleasantvillských knihách jsou jen prázdné stránky a když se ostatní udiveně ptají, co by v nich jako mělo být, začne jim Jennifer vyprávět příběhy, tak jak si je matně pamatuje ze školy. A dějí se další zázraky. S jejím vyprávěním se v jednotlivých knihách objevuje text. Objeví se také další důsledky, které si nikdo nedokáže vysvětlit a proto jsou považovány za nemoc, během které se na pokožce šíří barvy. Objevují se další nenápadné změny. Ve výloze prodejny s nábytkem šokuje obyvatele městečka manželská dvojpostel, Bill Johnson, majitel bistra, kde David alias Bud pomáhá, už nechce dělat stále stejné hamburgery a okouzlen knihou o výtvarném umění, kterou mu přinesl David, se pustí do malování, Jennifer si promluví s matkou o sexu, který je pro paní Parkerovou věcí zcela neznámou, a objeví se další barevné věci. Starosta a jeho věrní soudí, že s podivnými změnami je třeba rychle něco udělat a rozhodnou se zakročit. Všechny podniky ve městě jsou opatřeny nápisy "jen pro černobílé", bandy černobílých výtržníků napadají barevné lidi, je zakázán rokenrol a všechny barvy kromě černé, bílé a všech odstínů šedé. David se však rozhodne proti bojovníkům za staré pořádky postavit. (oficiálny text distribútora)

xEvilDeadx

Film, který nemá chybu (doslova) a ničím mě neštve a neotravuje, citove nevidírá, nejsou v něm dojáčky a jeho hlavní hrdinové jsou sympatičtí a děj není nezajímvý - to je dnes rarita! ()

Bublushka

Nádherný dokonalý film plný poučení. Když jsem se na něj dívala poprvé, vůbec jsem nečekala o čem bude a brala jsem to spíše jako další jednoduchý film, který mi jen zpříjemní jeden večer. Ale pak se rozsvítila první barva a z filmu se náhle stalo něco zajímavého. Od té chvíle jsem film hltala očima a v duchu se radovala nad skvělou a originální zápletkou a zpracováním. Černobílý obraz, který se rozzařuje, když lidé dělají co chtějí mi učaroval. Vše v městečku Pleasantville působí roztomile a malebně a tak dokonalo to poukazuje na dnešní náš svět. Na problematiku konzumu a těžkosti prosadit sám sebe. To co film podává a předkládá nejde od začátku čekat, ale stojí to za to. I přes rozporuplný konec, kdy se objevuje spousta otázek (třeba co bude se sestrou hrdiny, když je tam a on zpět, jak tam teď ubíhá čas a jak se vrátí) a trochu nepovedená závěrečná scéna s matkou, kterou, ale hrdina trochu zachraňuje, film stojí za to. Film je skvělý, originální a plný poučení. A já si ráda znovu a znovu užiju to skvělé pučení barev... ()

HJ-FILIP

Film s příjemnou hudbou, která nepostrádá hlubší myšlenku. Místy jsou v něm chyby a druhá půlka už nemá takovou šťávu, jak to obvykle bývá, ale přesto koukatelné. ()

Jan.Hulek

Krásná ukázka zkombinování černobílé a barevné,v decentním a nápaditém příběhu,odehrávající se takřka v seriálu pochodujících robotů,kterým se dá ale vdechnout barva a život.Za mě plný počet bodů,Tobey Maguire jako vždy skvělý a snímek decentní a příjermný s dobrým a originálním nápadem. ()

Jarsey

Vynikající, originální a na svou dobu technicky dokonalý snímek! Jen ten Tobey Maguire je trochu moc přechytralý, ale co se divit, když zná seriál nazpaměť! Nebudeme se zabývat detaily a fakty, co by se vlastně stal ose seriálem, když se tam vše změní, jestli je někdo ze spolužáků v té televizi neuvidí... Sice se nějaký rejpal najít může, ale proč si kazit příjemný snímek takovými analýzami? Pro mě je to film, který mohu vidět nejednou a i když na mě žádná z postav neudělala onen WOW efekt, stejně stojí za hezky strávený večer! ()

Sejkorka

Výtečná záležitost se skvělými hlavními představiteli. Tobey Maguire rok před Pravidly moštárny (a tři roky po Empire records) exceluje v roli Buda (Davida). Reese Witherspoon stále více přicházím na chuť. To ona mne přivedla k tomuto filmu (sledováním její filmografie). Zde nádherně zahraje proměnu postpubertálního fracka v mladou dámu, která najednou ví, co chce. Přitom hlavně ona (Mary Sue) způsobila proměnu Pleasantvillu. Trochu to připomíná českou klasiku, Jasného Až přijde kocour. Zabarvení postav má sice jiné důvody, ale principiálně je to podobné. 90 % PODRUHÉ 7-4-23 vše při starém, TOP film. ()

VelkejViktor

První polovina filmu je famózní, přesun do černobílého světa a jeho poznávání se mi strašně líbilo. Postupné vybarvování a změna stereotypního života obyvatel Pleasantville je taktéž super a k tomu skvěle zapadající komediální situace. Tobey Maguire svou roli vůbec nezahrál špatně, ale na Jeffa Danielse jako majitele soda shopu nikdo nemá. K dokonalosti však chybí lépe zvládnutá druhá část snímku a jeho závěr, který se od užívání vizuálních efektů a komediálních situací více přiblížil k dramatu a k vzájemné "nelásce", která je bohužel v běžném životě na denním pořádku. To však nemění mé hodnocení, i když těch 5 hvězd je trošku ušmudlaných :). ()

Trucker

Námět zajímavý, technické zpracování originální, ale ta hysterická ufňukaná kravka v hlavní roli byla pro mě natolik nesnesitelná, že jsem to nedokázal dokoukat. ()